| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti na nočník

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 180] Názory 181190 z 3124  [Dalších 2934 >>]
Girili 117849
20.5.2013 22:22:27
Hehe, to s tim klidem na kadeni me pobavilo, protoze to mame uplne naopak. Nasemu 1.5 rocnimu batoleti je to totiz uplne sumak. Kadi Xx za den v jakekoliv situaci ci poloze. Vcera jsme byli na vylete, upadl a tak se rozkosnicky valel na lesni ceste u vyletni restaurace. V tu chvili kolem nej prave obchazela vetsi skupina vyletniku, smali se na nej, mluvili na nej, jestli pry toho zajice chytil a nas mladej u toho uplne v klidku tlacil... ~t~
Lilila 78054
20.5.2013 22:19:18
Myslím, že zcela zbytečně rok šikanuješ sebe i dítě ~t~.
Já nedělala absolutně žádné hokusy pokusy a přesto děti jednoho dne SAMY přišly, že plínku nechtějí. Synovi bylo 26 měsíců, dceři 23. Ta se dokonce okamžitě odplenkovala i na noc a nehody měla celkove 2. Jednu ráno těsně před probuzením a druhou další den, protože si po ránu nevzpomněla, že je záhodno jít na záchod. Syn měl nehodu tak 4x nebo 5x. Ten sice nečůral v noci, ale plínu chtěl ... prý je tam jinak pindík divně ~5~. Zvykl si na volné pyžamo bez plen či slipů až asi po půl roce.
Moncaka 56657
20.5.2013 21:52:24
Jednoho dne to secvakne a bude chodit sama, Jeden den mi dítě hystericky řvalo a odmítalo si na nočník jen sednout (občas jsem to zkusila, aby věděla, co to je) a druhý den si na nočník došla sama, nevěřila jsem vlastním očím. Bylo jí asi 22/23 měsíců. Stejné to bylo u obou holek, u kluka o 3/4 roku později ~;)

Dřív se to dělalo tak, že ty děti trávily většinu času na nočníku. Jeden dědeček líčil, když chodil vyzvedávat svého vnuka do jeslí (70. léta), že tam vždy všechny děti poslušně seděly na nočníku.
Abigail* 76789
20.5.2013 21:40:28
Je prostě ještě brzo. Já to u obou dětí vždy zkusila a když to nešlo, vrátila jsem pleny. Synovi docela pomohlo léto - nechtěl totiž sedět na nočníku ani na záchodě, takže chodil čurat ven na trávu. To ho bavilo (chtěl to tedy dělat i když se pomalu začalo ochlazovat a nahatý už nechodil ~:-D ) a pak tak nějak pomalu přešel na nočník.
Někdo tu radí spodní prádlo s oblíbenou postavičkou - to u nás nefungovalo ani u jednoho dítěte, bylo jim to fuk.
Simeona+3 110315
20.5.2013 21:32:50
Jestli se ti klidně vyčůrá na zem minutu poté, co byla na nočníku tak jí to ještě nesepne, nebo ano, ale až to z ní teče. Dej jí pauzu. Já jsem zastáncem "šokového" sebrání plenky a pak už dáat jen na spaní, ale musí to být v době, kdy už dítko ví co se po něm chce. Všechny tři děti mi to daly najevo samy- nejstarší ve 23m, ráno pobíhal nahatý, pak sedl na nočník, vyčural se, vstal a šel si zase hrát-ten den přišel o plíny. Prostřední vlastně ne, ta nejevila známky že by tušila. Zkusila jsem to ve 2 letech, za 15 minut pročurala troje tepláky, plínu dostala zpátky a počkala jsem měsíc. A byla bez plínek za jeden den a bez nehod. Nejmladší se se mnou ve 22m začala prát, že plínu nechce. Tak fajn, nedostala ji. První den byla nešťastná, věděla že se jí chce, ale měla obavy z nočníku, třetí den byla bez plenek. I na cestování, do supermarketu...Nehody asi 4 za 3 měsíce.
Dítko musí být připravené a pak to jde jako po másle...aspoň teda u těch mých...
Leontýnka+3 26083
20.5.2013 21:04:06
Jitule, už jsme to několikrát řešily s kamarádkou, jak to bylo, že ty roční děti byly bez plenek. Její tchýně vysadila syna na nočník, kolem něj rozložila hračky a on seděl a hrál si. Doteď není žádnej povětroň, takže si dokážu představit, že tam seděl půl dne a prostě ta spotřeba plenek nebyla ;)

Jak psala Mikit, musí k tomu dozrát.
Šešule 94264
20.5.2013 20:51:04
V tomhle věku se to může zlomit ze dne na den. Dcerka byla od narození bezplenkovaná, ale v tomhle věku to docela zazdívala. Před druhýma narozeninama byla ale opravdu bez plen. Prostě ze dne na den jí "secvaklo" a začala se o svou hygienu starat sama.
Kafe 134466
20.5.2013 20:47:28
Průběžně zkoušej, ale netlač. Sama si řekne, až na to bude zralá a bude fakt vědět, kdy se jí chce.
Žžena 83005
20.5.2013 20:19:07
Tutenstein,
ono bylo tehdy hodně dětí v roce bez plen. Akorát se do dvou a půl denně pětkrát měnilo prochcaný oblečení ~;)~b~
Hilly. 103234
20.5.2013 20:10:39
Taky mi tyhle snahy přijdou vesměs tak brzo zbytečné. Jedná se vlastně o jakousi bezplenkovku, ale čůrání na nočník je o něčem jiném.
[<<Předchozích 180] Názory 181190 z 3124  [Dalších 2934 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.