Přidat odpověď
Aido, abych se vyjádřila přesněji - co je v islámském světě důležitější zákon nebo korán? Já bych tedy předpokládala, že zákon vychází z koránu, jeho dodržování by tedy rozhodně nemělo být v kolizi s koránem.
Jenže ty jsei zmínila, že korán je sice jen jeden, ale může mít více výkladů.. (Teď jsi to zmínila také - názor ohledně niquabu - na niquab jsou rozdilne nazory, vsechny podlozene. Az 20% islamskych ucencu povazuje zahaleni obliceje za povinne. To jsou lide, kteri stravili roky studovanim islamu, takze bych to neznevazovala. Ja osobne se s timto nazorem neztotoznuji, niquab nenosim. To se ovsem nevylucuje s tim, ze nektere zeny to jako svou povinnost vidi).
Moje otázka tedy zněla, jak to vypadá v praxi - pokud dojde k trestnému činu, kdy pachatel se zaštiťuje "svým" výkladem koránu, kdo rozhodne o tom, zda bude tento člověk potrestán. Rozuměj - myslím třeba u nějakého extrémistického jednání vůči ženě? Napíšu to rovnou, mám namysli mediálně profláklé případy. Nedělám si iluze o medializaci případů, ale někdy mi opravdu zůstává rozum stát (myslím třeba zabití-vraždu jako krevní mstu, řezání uší, nosů atd.) Zajímal by mě názor běžněho člověka praktikujícího islám. Myslím, že konkrétně takovéto skutky a jejich nedostatečné odsouzení ze strany islámu (nebo nedistancování se od nich)staví islám do nepříjemného světla.
Předchozí