| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

My si platíme školku už rok a půl...malá tam byla snad 10X.
Od tří let nehrozilo (ač babi byly napůl šílené, že nechodí od tří let do školky:) a já si dovolila rok zůstat doma zadarmo). Od 4 let chodí 2x týdně, má to za odměnu (jooo, zmanipulovat dítě je tak lehké). Chodí na tři hodiny (dopoledne), aktivit se zatím nezúčastňuje a ani to naštětí po ní nikdo nechce, jí tam ráda a vše, ráda vycházky, má tam i kámošku, ale stejně na sociální rozvoj má vliv výchova doma a ne stádnost ve školce. Já byla naprosto neprůbojný typ, který krom předškoláků školku přetrpěl a vůbec by mi nescházely ty první roky, kdybych si mohla vybrat (ano pamatuji si jak jsem seděla v koutku a bála se jít k vytouženému kočárku). Předškoláky jsem pak milovala a z té doby si pamatuji už spoustu super zážitků s vrstevníky z vesnice. Takže předpokládám, že až tehdy jsem byla sociálně zralá fungovat ve skupině (předešlé dva roky nee).

Mé dítě bylo do tří let asociál a to s námi zažilo hodně, ale prostě vývoj jde svým tempem a rodiče (spíš prarodiče) se můžou na hlavu postavit ....pak najednou změna, dozrála a chce si sama hrát s dětmi a chápe hru s dětmi. Do té doby si uměla hrát jen "vedle dětí"...ale u nás ji nikdo nenutil, až bude chtít do školky jít na celý den, nebo na spaní nebo na celý týden bude jí dopřáno. Pokud ne nemusí. Sama i bez školky sociálně vyspívá a ooo i babičky vidí že i bez školky prostě dozrává a začínají chápat, že to teda školkou nebude :). Takže bych se se synkem dohodla jestli mu stačí třeba 1x týdně (pokud ty jsi doma) bez spaní (naše dítko nespí, tak co by tam s ním dělali a nucené spaní nenávidím) nebo podle přání. Ono nevím proč se rodiče snaží nanutit dítěti, že děti jsou super, když je dítko třeba introvert...který celoživotně bude spokojený s knížkou o samotě a nejde to předělat. Kdežto extrovert se bude doma nudit a ve skupince bude nadšený.

Do školy se musí, to naše dítko ví a těší se až se tam bude učit, do školky se nemusí (čekáme druhé a jako zakladatelka jsem doma) a ta možnost tam nechodit, nebo ne tak často je, tak proč to hrotit? Proč mu dělat něco nepříjemného, jen protože je to "tak zvykem"??? Snad se už dokážeme vymanit z té stádnosti komunismu časem...

Jo a jinak ani má 4letá sociálně bych řekla že dost vyspělá a schopná se emocionálně vcítit dost dobře často nechápe, že má počkat a chce to HNED, přestože jí to bylo už 100x vysvětleno...malé dítě je prostě sobec a až časem se to otupuje, u někoho to trvá déle u někoh kratší dobu. Prostě to tak je a nevidím na ní teda nic mimo "normy".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.