| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Přeji všem pěkný den! Diskuzní téma "Finanční a materiální pomoc od rodičů" jsem založil, aby jsem se podělil se svými zkušenostmi, co se týká finanční a materiální pomoci od rodičů.
S přítelkyní máme 5-ti letého syna, bydlíme ve vlastním bytě, na který splácíme hypoteční úvěr. Nejedná se o žádný nadstandard, splácíme malometrážní byt na okraji Prahy, splátka je srovnatelná s cenou nájemného.
Se svýma rodičema a s rodičema přítelkyně máme relativně dobré vztahy, což připisuji tomu, že bydlí na stovky kilometrů od nás :-)
Co se týká materiální a finanční pomoci: aby jsme zvládli zaplatit všechny rodinné výdaje, jsme samozřejmě s přítelkyní zaměstnaní, já mám zaměstnání dvě, odcházím z domu v 7 ráno a vracím se v 23.00 večer.
Po 9 letech se nám konečně povedlo dovybavit byt. 4 roky jsme spali na zemi na nafukovacích matracích, namísto linky jsme měli levné regály, koukali jsme na televizi za 300 Kč z bazaru.Zařízení, které jsme si postupně koupili není žádný luxus, ani nadstandard, toto vše na 2 půjčky, které budeme ještě minimálně 7 let splácet. Jinými slovy i v současnosti máme co dělat, aby jsme vše a načas zaplatili.
Od rodičů mých rodičů pomoc očekávat nemůžeme, protože taky obracejí v ruce každou korunu. Něco jiného je případ rodičů mé přítelkyně. Ti, i přestože mají možnosti, za 13 let, co jsme spolu s přítelkyní nepomohli ani korunou. Neočekávám od nich žádné vededary, nejsem žádnej zlatokop, jde mi jen o princip a je mi líto, když vidím, jak jiní rodiče pomáhají svým dětem i přestože nemají takové možnosti jako rodiče mé přítelkyně.
Pro příklad konverzace s tchýní minulý týden po skypu: Tchýně: "A přijedete tada s malým o víkendu?" Moje přítelkyně, "ne mami, teď na to nemám, rozbila se nám pračka a museli jsme si na splátky koupit novou". Tchýně: "no jooo..není to jednoduché.. a hned vzápětí na to řekne..joo a koupili jsme si to nové auto za 400 tisíc, táta koupil nová okna do baráku za 120 tisíc.. akoupili jsme si tamto toto.. Normálně by mě z ní trefilo, tomu věřte! Absolutně je nezajímá jak žijeme, jestli máme co malému dát jíst, co mu oblečeme. V Praze je milion možností, kde by se dalo ho vzít ho na výlet, ABSOLUTNĚ je to ani nenenapadne. Důležité je, že Oni jsou spokojení oba a mají mastné huby (s prominutím/ a plná břicha.
Napište prosím, jestli máte někdo podobné zkušenosti..
Děkuji. Mirek996

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.