| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

1. Hanba by mě fackovala chtít po rodičích (v mém případě matce), aby mě živila během druhé vysoké... Už při první jsem měla jen základní kapesné a chodila do práce... Při druhé vysoké jsem se už živila komplet sama, proto jsem chodila na dálkové studium. A to jsem dostudovala na dnešní poměry velmi brzo, v 23 letech jsem státnicovala...

2. Na straně rodiče je to asi komplikovanější. Věřím ale, že důležitější je vychovat dítě do samostatnosti, tj. asi bych i vlastnímu milovanému dítěti podporu na 2. vysoké odepřela, resp. úplnou podporu - pokud by se dítě samo snažilo, chodilo na brigády a tak, tak bych nějakou menší podporu poskytla.

3. Jako také nevlastní matka je mou základní zásadou naprosto nijak nekomentovat finanční podporu nevlastního syna (a jeho maminky), ať už si o tom myslím, co chci... Tj. nechala bych to plně a zcela na otci, i když nepochybuji o tom, že bych uvnitř skřípěla zubama...

4. V praxi skutečně jde o to, že dcera žádat může, ale otec může odepřít a pro jistotu tedy požádat soud o ukončení vyž. povinnosti - soud to individuálně posoudí, jestli a v jaké míře je nutné, aby otec i nadále výživné platil... Je klidně možné, že by výživné na druhé vysoké výrazně snížil, i s ohledem na další vyživovací povinnosti k dalším dětem, a na alespoň částečnou možnost nejstarší dcery samostatně se živit...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.