| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Děkuji vám za zajímavou diskusi a spoustu podnětů. Já jsem tedy původně nechtěla řešit až tak důvody k odkladům, ale zeptat se, jestli někdo znáte případ, kde by školka (v součinnosti s psycholožkou, to jsem asi měla dodat) ve velkém přemlouvala rodiče, aby dávali odklady dětem, u kterých o tom vůbec neuvažovali. Připadalo mi už dříve z rozhovorů, že to není běžné, a tady mi to, jak se mi zdá, potvrzujete. Nikde jinde jsem se nesetkala s tím, že by mi maminky říkaly "my s tím vůbec nepočítali, ale když školka říká..." nebo "ona se do školy těší, ale když to ve školce říkají..." a ani s tím, že by měla odklad polovina či ještě více dětí. O tom, že je navrhují tam, kde to není třeba, mluví moje zkušenost z loňského roku: byly jsme čtyři maminky-kamarádky, všem dětem (dva chlapečci a dvě holčičky) navrhovali odklad. Já a jedna maminka jsme o tom neuvažovaly, moje dcera i její syn první třídu zvládli bez nejmenších problémů. Třetí se nejdřív nechala přemluvit, v polovině léta si to rozmyslela a odklad vzala zpět. Chlapec měl trochu problémy první měsíc, pak už vůbec ne. Třetí kamarádka, ač její holčička byla z našich dětí nejstarší (prosincová) ji ve školce nechala. Teď to hodnotí jako "zbytečné a chybu", dcera se ve školce ten rok nudila a prosila, ať tam nemusí chodit...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.