Přidat odpověď
Takový případ v rodině nemáme.
Osobně bych asi dědit v takovém případě ani nechtěla, když bych majetek přijala, určitě bych se cítila být povinována... Ale asi ne nutně osobní péčí, ale spíš třeba přesně nějakým vhodným zařízením - dle stavu toho člověka.
Pokud je to váš případ - čili máte dům a postiženého v péči, doporučuji to řešit zavčas - určitě se to dá právně ošetřit (závěť, smlouva třeba o služebnosti ve prospěch toho postiženého, v případě vysoké hodnoty třeba i svěřenecký fond...)
U nás v ulici je také rodina, manželé jsou už důchodci, mají dospělou nesvéprávnou dceru, která se tedy nikdy nevdala atd., ,žijí tam spolu všichni pohromadě... Ona je celkem v pohodě, ale samostatný život by asi nezvládla. Je to tedy jejich dcera, takže asi dědit dům bude ona, ale kdyby (resp. až) se jim něco stane (pořád jsou to rodiče, takže o generaci starší), tak tam zůstane sama... Kdyby si to nepořešili zavčas v rodině, věřím, že obec i my sousedé, bychom na ni mohli aspoň nějak dohlížet, příp. jí s něčím vypomoct... (ona je možná na úrovni něco jako Otík z Vesničko má středisková, prostě jo, ale přesto ne...). Těžko říct, co bude třeba za 10 let...
Předchozí