Deníky Fotoalba Vzkazy
   Hlavní stránka deníků 

Patří do deníku

EBV a to ostatní

Autor: Marietta Jindra01+Fan05+Péťa07 , 3.8.2004

EBV je tzv. virus Epstein-Barrové a je druhem herpetického viru, který způsobuje infekční mononukleosu. V organismu nejčastěji napadá lymfocyty. Je všudypřítomný, setká se s ním téměř každý a většina lidí si vytvoří protilátky, Ty lze nalézt u zhruba 90% populace, tj. i u toho, kdo klinicky mononukleózu ani nemusel prodělat a infekce proběhla bezpříznakově. Infekce z EB viru jsou nejčastější v dětství, kdy organismus ještě nemá dostatek protilátek, ale zhusta probíhají bezpříznakově. V době dospívání stojí EB virus za většinou onemocnění infekční mononukleózou. Někdy EB virus způsobuje či doprovází chronický únavový syndrom. Onemocnění se projevuje příznaky zhruba jako při angíně, u žen může navíc způsobovat zánět hrdla děložního a močového měchýře. Při akutní infekci v těhotenství může sice dojít k poškození plodu, ale jeho četnost je velmi nízká (menší než 1%). Bohužel EBV se může vracet. Říká se tomu reaktivace . Mimochodem únavový syndrom často vzniká u lidí, kteří mají hodně starostí a mají nerozpoznanou depresi. U nich se EB virus snadněji reaktivuje a pak zase při léčbě kromě imunologické léčby pomáhají i antidepresiva nebo psychoterapie.


Co z toho plyne:


Virus, nebo vlastně protilátky má v sobě 90% lidí, ale jen u některých je aktivní, někdo ani neví, že to onemocnění prodělal, u jiných se projevila jako mononukleóza.


Může se to vracet!!!!


EBV samo o sobě neškodí, ale jakmile je narušená imunita, může způsobovat komplikace.


Nedá se proti tomu bránit, ten virus je v podstatě nezničitelný, takže lze doporučit jediné, před otěhotněním se více hlídat před případným nachlazením, nebo jakoukoli jinou nemocí, jakmile je organismus oslabený, tak se EBV může ozvat.


Další podstatná věc je, zda EBV je aktivní či reaktivovaná, tj. jaké a kolik je protilátek - to pozná imunolog z krve…


Únavový syndrom může souviset s reaktivací EBviru, tj. viru mononukleózy


Je to prostě takovej hajzlík kterej si sedí někde v těle a občas dá o sobě vědět právě tou mononukleosou, únavou, problémy s imunitou, štítnou žlázou, potraty či zamlklým těhotenstvím...





Tady je pár odkazů. (Jak jsem už říkala, nenašla jsem nikde informace souborně, spíš přidružené k jiným věcem.)



http://jv.borec.cz/ebv/ - Základní popis EBV




http://www.imunologie.cz - dr. Nouza se na tohle specializuje, má jedinou nevýhodu, částečně si to musíš platit, ale je v oboru kapacita




http://www.lfhk.cuni.cz/knourek/diskuse/d0024.htm - O chronickém únavovém syndromu




http://www.ajgl.cz/mononukleoza/ - Mononukleóza



http://www.imunologie.cz/cfs.pdf - o únavě





Zásady



To co jsem si z toho vzala je dávat na sebe pozor, když jsem unavená tak si jdu lehnout, protože jakákoli větší únava znamená oslabení imunity, následně nějakou nemoc a pak je to jak ve spirále...



Musím na sebe být opatrná, protože jakmile se ta rovnováha naruší, tak by se to mohlo reaktivovat.



Aby se člověk vyhnul nebezpečí únavového syndromu, při aktivaci či reaktivaci, je třeba dodržovat dostatečně dlouho fyzický klid a dietu. Do zátěže se pak vracet postupně.





Léky - hlavně na podporu imunity - GS Imunostim, Imudon, doporučuje se i Wobenzym, Také léky na úpravu střevní mikroflóry Stimulsim, Kolostrum.


samozřejmě záleží na doktorovi…


Oznámkujte článek (jako ve škole)!
1 2 3 4 5
výborný nedostatečný
Zobrazeno doposud 2961 x.
Technická podpora: na této adrese. (C) 1999-2011 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.