| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Nemůžu mít dítě

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1344  [Dalších 1314 >>]
Monty 129940
2.11.2019 16:38:46
Marko,
jak jsem psala níž, je to o nastavení každého člověka. A lidé se přirozeně obklopují spíš těmi, co jsou jim přístupem k životu bližší než naopak. Já monotematické hovory nevyhledávám, ať už jsou o čem chtějí, a stejně tak mi není blízký utápění se v sebelítosti nad tím, že někdo něco chtěl a nemá to. Fakt znám jednu takovou osobu a je to krajně nepříjemný i jen online, natož naživo.
A. Andrs 157190
2.11.2019 16:35:38
já bych tedy raději byla bezdětná, než přijít o nohy
ale
nemít děti bych brala jako něco nevyplněného v mém životě
A. Andrs 157190
2.11.2019 16:24:30
ja ted zažívám příběh přátel, kde se rozhodli dobrovolně nemít děti, teď už to nejde i ze zdravotních důvodů a on ji to dost nepříjemně předhazuje, přitom si myslím, že to byla víc jeho volby než její
hrozně nespravedlivé, někdy si myslím, že by žena měla vzít život do svých rukou bez ohledu na přání partnera
byla jsem přítomna jednomu takovému vmetení do tváře a nevěděla jsem co říci, každý věta mi přišla trapná, tak jsem mlčela, nejraději bych mu něco slovně vpálila, kvůli ní, ale nehodilo se to, ale chlapi umějí být neskutečně krutí

se mi vybavuje scéna z Pelíšků: nedala jsi mi syna...
Marika Letní 140743
2.11.2019 15:39:10
Monty "fakt to není ústřední konverzační téma, okolo kterého by se všechno točilo. On je asi dost rozdíl v tom, jestli někdo bere děti jako smysl života nebo jako jeho součást."

Jediné téma to není, ale jedno hlavních, o kterýcha se běžně bavíme. Zrovna tak jako o rodičích, partnerech, zvířatech, práci, tak i o dětech.
Marika Letní 140743
2.11.2019 15:36:34
Koliha "pokud někdo děti nemá a chtěl, pak je poslouchání o cizích dětech bolestné, a pokud nemá a nechtěl, tak otravné."

Stejně otravné může být povídání o tom, jak spolužačka "žije" prací nebo sportem. Nic se nemá přehánět, ale že bych se měla bát zmínit před bezdětným o dětech, to mi zas přijde divné.

V určitém období to pro mě bylo bolestné téma, ale že bych se mu vyhýbala, to ne. Chápala jsem radost kamarádky z otěhotnění, z dítěte. Jo bylo mi to líto, ale přece nebude přede mnou o tom mlčet.
Marika Letní 140743
2.11.2019 15:30:45
Shrekyně "pro spoustu lidí je nemít děti větší tragédie, než zůstat přijít o nohy"

Souhlasím. Pro mě by to bylo na podobné úrovni. Pokud by to někdo zlehčoval podobným způsobem, velmi by mě to (jako nedobrovolně bezdětnou) bolelo. Já uděla pro to mít dítě maximum, je to pro mě zásadní událost.

Spolužačce bych napsala, že je chápu, že to musí být pro ni těžké a pokud si by potřebovala popovídat, že jsem tu pro ni (pokud bych to tak cítila). O vlastní rodině bych se moc nerozepisovala, jen informativně, že já děti mám... a dál bych pokračovala o práci, dovolené, koníčkách, kultuře, apod. A ptala se na její zájmy atd.
Salamajka 156972
2.11.2019 14:20:59
Jej zrovna toto téma mi snad pomůže řešit moje dilema. Též kamarádka z učnáku - rakovina. Napsala jsem jí sms stylem ahojky,jaktože nejsi v práci. Odepsala, že je nemocná a že bude v listopadu. No každý měsíc kolem její práce chodím a zatím vidím jen záskok. Taky vůbec nevím co jí napsat až tam v listopadu zas nebude. Ona asi neví, že já vím..
Kudla2 58452
2.11.2019 14:09:05
"pokud někdo děti nemá a chtěl, pak je poslouchání o cizích dětech bolestné, a pokud nemá a nechtěl, tak otravné."

No, asi tak.

Ono je občas otravné to poslouchat, i když má a chtěl (když je toho moc). ~;)

Zase na druhou stranu jsou lidi, u kterých to poslouchám docela ráda - třeba když ty děti jsou už dospělé, žijou někde v zahraničí a ten člověk popisuje, jak u nich byl na návštěvě a co tam dělali a viděli.
Koliha velká 153026
2.11.2019 13:58:39
Greto, pokud někdo děti nemá a chtěl, pak je poslouchání o cizích dětech bolestné, a pokud nemá a nechtěl, tak otravné.
Stáňa * 7932
2.11.2019 13:46:14
Mám jednu takovou dobrou známou, která je tedy vdaná, ale děti mít nemohla a manžel nebyl svolný k adopci.

Máme i tam nějaká společná témata, ale je pravda, že mi hlavně dřív, když jsem měla děti menší a dost výrazně určovaly můj životaběh, občas dalo dost práce vyhnout se povídání o dětech.
Ona má stejně jako já ráda divadlo, knížky, cestování, takže v tomhle jsme vždycky našly společnou řeč.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1344  [Dalších 1314 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.