| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Nemůžu mít dítě

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1344  [Dalších 1304 >>]
petluše 39676
2.11.2019 13:29:23
Protože je mají. Pokud by se delší dobu snažili a nešlo to, téma to bývá.
Ropucha + 2 120300
2.11.2019 13:26:51
Koliho, přesně tak, přesně to me napadlo, že bych se náhle ocitla v roli terapeuta a mohla se do toho nepříjemně zamotat, známá by mě zahrnovala svými stesky a já bych z toho byla jen rozpačitá. Neboť jak touto cestou pomoci?
Třeba bych na to neměla čas ani kapacitu a ještě více ublížila ...
Proto bych se zkraje držela neutrálních témat a vyčkala, jak se komunikace bude vyvíjet.
Evelyn1968,2děti 6269
2.11.2019 13:19:17
Pokud má někdo víc malých dětí a pravidelnou pracovní dobu na 8 hodin+cesta, tak toho v tom období moc navíc nestihne. Teď mám dvě dospělé děti a je to úplně něco jinýho, než třeba před 15 lety, když jsem musela denně letět po práci do školky a se starším dělat úkoly a shánět nesmyslný pomůcky na pracovky a výtvarky ~;).
Ropucha + 2 120300
2.11.2019 13:16:07
Greto, vidíš, tak jako na poměřování by mě nenapadlo na to hledět.
Já bych to brala prostě jako konstatování. Každému v životě něco vyjde a něco ne.
A bagatelizování ... to bych možná pociťovala u někoho blízkého, ke komu bych si přišla vylít srdce, ale tady jde o kontakt na dálku, po letech, nevnímala bych to hned takto důvěrně.
K_at 121378
2.11.2019 13:15:35
Monty, deti se dobre berou jako soucast, kdyz je mas. Kdyz touzis a nemuzes, musi to leckdy byt straslivy. Nez se s tim zenska popasuje.
Kudla2 58452
2.11.2019 13:11:53
Koliho,

já si určitě nemyslím, že by pro všechny dětné lidi byly děti ústřední téma.

S kamarády, jejichž děti znám, se na ně vzájemně zeptáme a pokud někdo zrovna s nima nebo okolo nich něco řešíme, tak si to samozřejmě řeknem, ale jako jediné nebo hlavní téma většiny hovorů si to opravdu neumím představit.

U té spolužačky bych asi krátce konstatovala, že mě mrzí, že je z toho smutná, moc bych na to konto nerozpatlávala, co moje děti, a spíš bych se zaměřila na to, co dělá za práci, za koníčky, co zajímavýho je u nich ve městě...

(A teda v hloubi duše bych měla taky trochu strach, že když s ní vejdu do bližšího kontaktu, tak to bude jediný téma hovoru, když už jako první mail napsala tohle)
Monty 129940
2.11.2019 13:00:10
Greto,
většina mých známých má děti, ve věku od mimin po dospělost, a fakt to není ústřední konverzační téma, okolo kterého by se všechno točilo. On je asi dost rozdíl v tom, jestli někdo bere děti jako smysl života nebo jako jeho součást.
Koliha velká 153026
2.11.2019 11:57:56
Napsala bych jen stručně "je mi líto, že to (zatím?) nevyšlo" a pak bych čekala na reakci. Pokud by to kamarádka chtěla dál nějak rozebírat, bála bych se trochu, že s tím může mít nějaký problém a nemůžu suplovat odborníka. Ale nevím samozřejmě, jak moc je to vážné.

Na druhou stranu bych moc nesypala žádné zážitky se svou rodinou a dětmi apod. Když se mne někdo zeptá, zda mám rodinu a děti, řeknu stručně ne a v duchu se modlím, abych byla ušetřena zbytečných otázek próóóč a nekonečných "vtipných" příběhů a rodinných zážitků, které mně jako nezúčastněné osobě stejně nic nedají. Jiných, obecnějších témat k hovoru nebo psaní určitě může být mnoho.
Ráchel, 3 děti 76748
2.11.2019 11:38:14
jinak já bych to brala pozitivně - asi neměla, komu by se s tím svěřila, a měla důvěru se obrátit na tebe. ~x~
Ropucha + 2 120300
2.11.2019 11:11:16
Shrekyně, tématu rodiny bych se dotkla jen lehce, ve smyslu, že to je smutné, že něco v životě nevyšlo, případně bych zmínila, co nevyšlo mně. Věcně, stručně.
Dále bych to nerozváděla a hledala pozitivní či neutrální témata k rozhovoru. Jak se žije v cizině, co tam dělá zajímavého apod.. A samozřejmě bych se zdržela přehnaného rozebírání vlastní rodiny a dětí, prostě bych se orientovala přednostně na jiné věci.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1344  [Dalších 1304 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.