| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2010

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Září 2010 - Deníček
  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 9828  [Dalších 9798 >>]
bezulka 8/06+9/10 97559
22.5.2012 13:32:40
Já tedy do mrazáku šoupu taky skoro vše..hotové omáčky i zahuštěné, mleté maso(karboše, sekanou atd...-osmažené, předpečené...), bramb.knedle s uzeným atd...
Takové ty těžší jídla které vařím dlouho dělámv ětšinou na víkend a prostě toho udělám vís a šoupnu na mrazák, přes týden když vím, že dopo budeme pryč tak si jídlo připravím večer, nějakou rychlovku, kdy nemusím stát do noci u sporáku...
A neustále mám v mrazáku nadělané polévky, nebo vývary na dodělání...
Spíš mám problém to z mrazáku vytahovat a spotřebovávat, pořád nějak víc vařím čerstvé a zbyky tam cpu..

Jinak u nás jedou hodně těstoviny na jakýkoliv způsob, zapečené, boloňské, se smet.omajdou, na studeno se zelen jako salát....a knedlíky obě milují bramborové...ale i houskové s dobrou omajdou baští. Br.kaši někdy sní s chutí někdy nechce vůbec, vařené brambory moc nemusí...no a polévky-vývary se zeleninou a těstovina, strouháním,kapáním atd...to je TOP!

Mlíčko už vpodstatě nemáme-dělám jen večer aby se neřeklo ze zvyku a rituálu 150tekuté kaše nebo Hami Hajaja, v noci nejí a ráno má jogurt, tvaroháček apod...
Jarča,Štěpa a Tomík 104549
22.5.2012 11:00:13
~t~ Katko buď ráda,že baští,u nás si teď tááák vybírá,hrůza!
http://www.mimibazar cz/recept.php?id=6943 tady jsem našla jeden receptík,co by se ti mohl hodit,za mimibazar ma byt . udělala bych si porce na mrazak a pak to muzes dat na brambory,těstoviny i rýži a je to mňami :) ještě ti pošlu odkaz na skype :)
Katy77 104008
21.5.2012 22:09:35
Ahoj Jaru, když u nás je fakt problém, jak jsem začala pracovat, tak to honím po večerech, takže večer vařit fakt nejde, protože chodím spát kolem jedné v noci a v šest budíček...ale poprvé jsemdělala svíčkovou, tak ta je už na mrazáku-ale bez smetany, tu tam frknu až poté...ale pomalu začínám namražovat, protože bohužel u nás je apetit snad ještě větší než byl...jedl by pořád a všechno...jen otevírá pusu.
Jarča,Štěpa a Tomík 104549
19.5.2012 10:51:11
Ahojky holčiny,
Štěpa si zmrzku dával z chutí .:)
už mu je dobře,už si ani nestěžuje,že by ho krček bolel,baští už úplně všechno tak jsem ráda,jen máme problémek,třeba poradíte,už asi 4 měsíc si Štěpa kouše nehty a to i na nohou!!!Zkoušela jsem lak z lékárny,vysvětlovat,že si dává bacily do krku a je pak nemocný a v nemocnici,trhá si i okolní kůžičky,vypadá to hrozně,někdy mu to i zahnisá,dostali jsme i nějaké homeo od mudr,ale přerušili jsme to tou operací,od pondělí začneme ho brát znovu,jen si myslím,že nám to asi moc nepomůže,neporadíte někdo jak na to,aby si ty nehty přestal kousat????

Tom je čipera,už tolik nebaští co jedl,už si i vybírá,je pěknej vzteklounek,lžičkou jí pěkně,vidličku jsme nezkoušeli,je to pár týdnů co jsme vyhodili dudáka,no a nočníček se někdy podaří,spíš já jsem tak trochu líná ho dávat častěji to se přiznám,spíš on je takový striptér,pořád se svlíká,běhá tu jen v body,tak si i sedá sám a vyčůrá se ~g~
co se týče slovíček,tak povídá něco hezky a něco zkomoleniny,ale dorozumíme se,myslím,že povídá pěkně!

Zamrazování....to se může skoro vše,uvaříš oběd a dáš hned do misky do mrazáku :) omáčky jdou skoro všechny,nedávám tedy nic s bramborama,ovocný knedlíky si můžeš udělat,u nás by se museli dělat už z dvojí dávky,abych něco mohla dát na mrazák,hned to sníme :)no a nebo večer uvařit jen pro malýho na druhý den,v mrazáku bych měla víc přílohy jako těstoviny a rýži v pytlikach porci pro Honzika a večer mu připravit jen něco pro něj,osmahnout maso ,přidat zeleninku zahustit,docela se u nás i osvědčila mrkvová bramborová kaše,uvařim brambory s mrkvičkou,udělám z toho kaši,volský oko k tomu a taky rychlý obýdek :) a musim říct,že s mrkví mi ta kaše moc chutná ~w~
KatkaZpi 106885
18.5.2012 18:32:23
Ahojky
dakujem za podporu, pusinka je už krásna ,vyzliekal sa ako had odpadávaly mu kusky spalenej kože,zostala pidi jazva cca 2cm a cele to postihnuté miesto je také trochu červene ale snad sa to zmizne.. tak nejak podvedome obaja z manželom deti viac pozorujeme a davame pozor a už sme stoho unaveny..vravím si že sa mohlo stat horšie ...
add vývin nočník uplne ignoruje,papat vie sam aj vidličkou aj lyžičkou ,par slov v slovíku má ale nič závratné to nie je napr, slovo táta mu z pusy nejde inak je šikulka krásne sa hrá s legom a kockami ale rozpravky ho neberu zato ked počuje pesinčku tak si spieva a tancuje :-)))



Jarčo tak hlavne že je to za vami a už ste určite fit,aspon sa maly napapal zmrlinky??

Katty prácu závidím ja sa do nej tak rychlo nedostanem ,kedže už to zachvilku bude rok čo marodím a stále nie som fit tak mi dr. navrhol aby som si zatial vybavila inavlidny dochodok a potom sa uvidi


tak sa majte krásne ešte raz dik za podporu a snad už bude krásne letné počasie aby nás potešilo :-)))
Edysha 29937
18.5.2012 17:30:30
Katko, at se to Simulkovi brzy zahoji.

Katty, nejjednodussi je varit cca o 2 porce vice a ty soupnout do mrazaku, nebo se naucit rychlovky do 15min, jako testoviny, rizota, minutky apod. Dobre jdou mrazit omacky, ale me treba nejede zamrazene hotove maso, nejdou mrazit brambory. No a nebo planovat jidelnicek a neco so trosku uvarit den predem a pak jen rychle dodelat.
Katy77 104008
16.5.2012 21:50:14
Ahoj holky, tak reaguji na jednu nynější diskuzi. Nějak poslední dobou nestíhám chod domácnosti-začala jsem pracovat a jsem tak trochu víc vytížená, než bylo v plánu, tak bych ráda udělala jeden snad dobrej krok a navařila něco do mrazáku až bude trochu čas a nálada...Poradíte, co se takhle dá udělat? Vývary a hotovou zeleninu už mám vymakanou, ale jinak jsem marná. Chtěla bych malému dopřát nejvíc domácího jídla, aby nebyl na skleničkách...a taky když není čas, tak i já se odbývám a končí to buď totálním blafem, nebo hladovkou...Mrazák je velký, tak sem s nápady prosím
bezulka 8/06+9/10 97559
15.5.2012 12:14:26
Ahojky,

Katko nic si nevyčítej...dítka prostě neuhlídáš...ikdyž chápu že si to dáváš za vinu a říkáš si kdybych to tam nenechala, ale kdybys to tam nenechala a měl to napsané někde v osudu, tak se stane něco úplně jiného...prostě dětským úrazům se někdy zabránit nedá ikdyž máš dítě téměř 24hod uvázané u nohy...navíc většina úrazů se stane právě pod dohledem rodiče kdy má dítě téměř při sobě...

Ad vývoj-myslím že jsme sice malí vzrůstem, ale jinak moc šikovní...krásně mluvíme, někdy až moc...vpodstatě zopakuje úplně vše, tzn i jakékoliv sprosté slovo a to zcela srozumitelně a když něco chce tak je schopná opakovat jednoa totéž tak dlouho dokola dokud to nedostane...někdy si říkám, že by to chtělo nějaký čudlík na vypnutí zvuku...Nočník se nám taky daří, vpodostatě když je klid, jsme doma, tak většinu dne jsme bez plíny a bez nehod, už si konečně i celkem sama říká, někdy se ale zapomene a během 1/2hod se 3x počůrá...horší je to s kakáním, to od té doby co nejsou plínky nějak psych.potlačuje, tudíž má strašně tvrdé malinké bobíky,bolí jí to, tahá se za prdelku, pláče, bojí se kakat do nočníku, tak jí dávám plínku aby se aspoň trošku občas vykakala...
Hraní doma s hračkama nás nějak neoslovilo...nejlepší je to venku,písek, voda, bláto apod...
Začíná se strašně prosazovat, nebojí se pustit do bitky o hračky se starší ségrou ani cizím dítkem, někdy se umí pěkně vztekat a někdy je úplně milovaná když rozdává pusinky a říká miluji tě..

Ale hlavně hrozně to utíká...čím dál tím víc si uvědomuju, že už nemáme miminko, ale osobnost, že starší ségra půjde do školy a nebude trvat dlouho a čeká nás stereotyp typu školka, škola, práce, úkoly, uvařit, vykoupat, spát...a těšit se na víkend, dovolenou apod...
Katy77 104008
14.5.2012 21:58:36
AHojky holky, tak já taky napíšu, co u nás nového. Začala jsem pracovat dva dny v týdnu a malý je u chůvy a spokojený...Co se týká dovedností, tak nejoblíbenější slovo je PiPí (jakýkoliv pták) a druhé nejoblíbenější je Ham...no to souvisí i s tím stolováním. Vidličku nepotřebujeme, bezproblémů se nají už pár měsíců lžičkou a to i polévku-prostě mu chutná a to je hlavní. Za to nočník je úplně out. Máme období vzdoru a odmítáme na něm sedět, takže ho nechávám být. Jednou jsem ho nechala bez plíny a bylo mu to jedno, když se počůral, klidně si hrál dál, takže počkáme na hezčí počasí a zkusíme znovu. On je to náš bobánek, který na nic nespěchá. Je šikovný na ručky a hraje si opravdu rád sám-nepotřebuje k sobě parťáka, ale když přijedou děti, tak se přidá ke každé lumpárně.
Bohuminek 14673
14.5.2012 13:24:36
Katko, to muselo být hrozné!Chápu jakýkoliv úraz, co se dítěti stane, nikoho bych neodsuzovala.Je někdy těžké je uhlídat.Náš malý si hrál na hřišti, my jsme s manželem stáli, povídali si a koukali na něj a najednou manžel říká:kde je malý?Odběhl dál ke schodišti, nic se mu nestalo,nespadl z něho, ale nechápala jsem, že se nám ztratil z očí i přesto, že jsme se na něj dívali..udělalo se mi nedobře.
Jarčo, hlavně že je to pryč, mohl by dostat nějakou sepsi a možná dobře, že to bylo narychlo, alespoň si nad tím nemusela přemýšlet...

Holky, jak jde vývoj prcků?Náš malý je šikovný.Umí pár slov, zbavili jsme se dudlíka, jen ten nočník a samostatné stolovaní je běh na dlouhou trať.Na nočníku sedí rád, ale málokdy se do něj vyprázdní.A jídlo zvládá napichovat vidličkou, ale lžička je boj, pořád nechápe, jak si ji má držet.Co pohádky?U nás pořád jede Prasátko Peppa.~:-D
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 9828  [Dalších 9798 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.