| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rozštěpy rtu a patra

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 103  [Dalších 73 >>]
Emesis 62772
12.5.2009 13:34:05
Dobrý den,
nasogastrická sonda vám jenom pomůže.náš chlapeček se narodil s kompletním rozštěpem a nezvládal sání.tudíž mě sestry v nemocnici zacvičily a pak doma sama.měla jsem z toho strach,klepala jsem se,ale když to jinak nejde?nebojte časem to dostanete do ruky a půjde to.Jen jak děti rostou tak se víc brání.a jde to hůř.já sondovala celý první rok,časem jsem se naučila položit ho na zem a zekleknout mu ruce.
a to víte,že občas jak se bránil,tak hadička vylezla pusou ven,i párkrát do plic,to pak hned vytáhnout a nanovo.
nechte si to vysvětlit,ukázat.Držím pěsti.Jana
bara
  • 
3.5.2009 12:15:59
mila gabrielo28,ja mam stejny problem jako vy.chlapecka s rozstepem,a to kvuli silenym stresum na pocatku tehotenstvi,manzel delal neplechu,ja se z toho sesypala,nejedla,trepala se jako osika,kdyz,tak mi napiste na mail barkuzavinacseznam.cz,udu moc rada.dekuji.b.
Gabriela32 40270
20.3.2009 21:05:22
dobrý den, jen vám chci napsat, že nám se taky narodila holčička s rozštěpem, v těhotenství to nikdo nepoznal, v rodině se to nevyskytuje....důvodem byl stres na začátku těhotenství(první dva měsíce se vytváří pusinka, dutina). Je to krásně operovatelné a takových dětí podstupuje operaci spousta, dělají to Brno a Praha.....
Dansik+Matěj 08/08 93107
10.2.2009 16:57:47
ahoj holky,
chci se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s krmenim nosojicnovou sondou? Maly ma vrozenou srdecni vadu a spatne jatra, za posledni mesic nic nepribral, ma tezke neprospivani, a nejspis nas ceka nosojicnova sonda. Hrozne se toho desim, staci kdyz mu odsavam nos, nesnasi to a hrozne vyvadi, a pri predstave ze mu budu cpat hadicku do zaludku...moc se bojim :-( Danca
kata
  • 
19.11.2008 17:32:38
Mám 3letého syna s roštěpem patra. Snažím se sehnat pojištovnu u které by my sjednaly pojištění jejich života a úraz - nemám manžela a kdybi se mu něco stalo tak abych se o něj mohla plnohodnotně postarat.. Bohužel nemám zatím štěstí. Nemáte někdo tip. Děkuji
paja
  • 
8.5.2008 21:43:07
čau holky. taky jezdím dělat botky do zlína do dzo a jsem s nima spokojená.akorát jsem se teď docela naštvala na pojišťovnu!!!!!!!!!!dřív jsem brnkla mudr. a poslal papíry poštou, teď kvůli poplatkům se musíme objednat a všechno se minimálně o měsíc posune, tak abych koupila zrovna zímní!hlavně, že nám to ministři všechno usnadňují. tak hlavně pevné nervy a vydržet
majdifík 60221
20.2.2007 11:44:30
Dobrý den, já jsem se také narodila s rozštěpem (sice jenom horního patra). Také jsem měla strach, aby tu samou vadu neměl i malej. Řekla jsem to doktorovi a ten mě poslal na genetiku do Prahy. Už jsem byla sice těhotná, ale jde to i před otěhotněním. Tam mi řekli, že většinou se vady dědí přes jedno pokolení. Ale přesto mi udělali odběr plodové vody. Sice to třítýdenní čekání bylo hrozné, ale potom mi řekli, že je všechno v pořádku.
Luculka84 35264
31.1.2006 23:27:26
Dobrý den,chtěla jsme se zaptat:Můj přítel se také narodil s rozštěpam rtu,ted bychom chtěli miminko,chtěla jsem se zeptat, jestli ještě než se o mimi pokusíme mám zajít na nějaké vyšetření nebo to aspon konzultovat s doktorkou,že bychom mimi chtěli,mám opravdu strach ,že budeme mít mimi s touto vadou.Přítel se o tom nerad baví a já vím,že trne hrůzou aby jsme neměli děti s touto vadou,já se kvůli tomu také trápím.Proto prosím kdo má zkušnosti napište.Je to dědičné???A v kolikátém měsíci se to pozná?U přítele doma to nikdo nemá ani z dávného příbuzenstva,mamince tenktát řekli,že je to tím,že když miminko čekala,že byla ve stresu a těžce pracovala.Moc Vám děkuji za rady.
Ivča
  • 
23.1.2006 23:01:46
Mrkněte na stránky našeho Obč.sdružení
v rubrice VZKAZY
je příspěvek s názevem REGISTRACE maminek
budeme rádi,když nás bude víc..
Děkuji.
Iv.
Ivana
  • 
20.1.2006 16:21:46
Maminky rozštěpových miminek-
vyměňujte si zkušenosti,ptejte,nežijte v izolaci..

www.stastnyusmev.wz.cz
rubrika-Vzkazy
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 103  [Dalších 73 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.