| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Enuréza – pomočování u starších dětí

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1524  [Dalších 1484 >>]
Termix 105545
16.1.2018 12:30:04
My se vždy snažili, aby 2/3 pití vypil do 15 hodin. Což bylo fakt výborné v létě po tréninku. Taky bylo hůř, když byl přetažený. A ano, nám taky jogurty nedoporučili večer.
Žžena 83005
16.1.2018 8:05:11
Lído,
já se taky (narozdíl od manžela) vyspím královsky ~t~
Lída+2 28136
16.1.2018 4:57:11
Girili z toho důvodu jsme posílali syna na tábor s Žlutým Květem, který ty tábory má pro enuretiky, perou jim a mají tam lékaře.
Syn se z toho prvního vrátil nadšený, vykládal nám kdo se kterou noc počůral.....a měl radost, že není sám.....

A na školu v přírodě to jeho skvělá třídní zařídila tak, že měl 2 postele, na noc měl u učitelky, která dětem vysvětlila, že syn je nemocný, má léky a když mu je má v noci dát, tak ho chce mít u sebe ( to poslední bylo to co vymyslela, aby ho měla u sebe) to všichni věděli, že je nemocný, nikdo netušil s čím, operace se konala v říjnu první třídy, po návratu měli čtení první hodinu, aby syn mohl na tu jednu hodinu do školy, já čekala v šatně.
No a on byl celý den s dětma i na pokoji a v noci s účou.. Nyní nevím, byl na jaře první, nebo druhá třída, u nás se moc nejezdí....k nám všichni jezdí, tak to postrádá smysl.~:-D za celou školní docházku to bylo jen 1x.
Lída+2 28136
16.1.2018 4:47:21
Žžena, my takto doma spíme 3, jen manžel ne a ten z nás je na mrtvici.....

Zato si ani jeden málo kdy stěžujeme na únavu. Vidím to z té pozitivní stránky.
Lída+2 28136
16.1.2018 4:44:43
Žžena, přišla puberta a hormony.....to nám tenkrát říkali taky, že se to pak možná upraví až v pubertě....

Kamaráda syn měl to taky tak....ty teda chodili někam u nás a skoro nic s ním nedělali, s pubertou to odeznělo.

Lída+2 28136
16.1.2018 4:40:02
Mariana +2, chodili jsme na Urologickou kliniku, Ke Karlovu k paní doktorce Smičkové. Tu mi poradil, někdo tady z rodiny.
Těch kilometrů nelituju. my z Prahy nejsme.
Termix 105545
15.1.2018 23:02:56
Nejsem teda Lída, ale co se urologie týče, syn je od narození sledovaný na urologické klinice na Karláku. Ve skutečnosti je to teda téměř vedle porodnice U Apolináře. My konkrétně chodíme k Mudr Sedláčkovi. Ale všichni jsou tam opravdu výborní. Ten dr. Sedláček má teď vlastní ordinaci jinde, je na Smíchově, ale pořád operuje právě na tom Karláku.
Termix 105545
15.1.2018 22:59:35
Ještě tak v 8 letech zvládal mít na noc plínu. Ale pak už nechtěl. Nosila jsem ho na záchod 2-3krát za noc, důsledně jsme dodržovali systémová opatření, řešilo se pití .... a prostě jsem téměř denně převlíkala postel. Jiné řešení nebylo. Jsem ráda, že z enurézy už vyrostl. Bála jsem se, aby nebyl jedním z těch, co to mají i v dospělosti.
Ad hypospádie, no co už. Čekají ho další operace. Ale jednoho dne bude i toto v pořádku. Doufám.
jaruša 153770
15.1.2018 21:35:17
Mali sme Minirin, mali sme alarm, sledovaný v enuretickej poradni, nepomohlo nič, vyrástol z toho v 10! rokoch...
Kopřiva Dvoudomá 34182
15.1.2018 15:28:36
Syna to vnitřně mrzí, ale v rámci své vzpurné nátury se k tomu staví "no a co, tak mám plínu, a co jako".

Pod pyžamem ta natahovačka z DM není skoro vidět. Ráno ji svlíkne s pyžamem a sám hodí do odpadkového koše. V rámci tábora si domluví nějakou konkrétní proceduru s vedoucí, o to se nebojím. A když si pročurá postel, tak to holt bude taky řešit osobně. Tu podložku do postele mu teda dám s sebou, radši dvakrát.

On teda není ten typ, co by se mimo domov vydržel nepočurat, ale i tak si myslím, že je to u něj hodně povahou, takovým tím protestem vůči čemukoli. To noční čurání je takovej ventil ("aspoň v tomhle bude po mým"). Potvrdila to i psycholožka, že to je určitým způsobem vzpoura proti rodičovské autoritě. No tak na táboře nebude rodičovská autorita a bude větší společenský tlak se nepočurat, tak třeba mu to prospěje a sám zjistí, že to jde.

Jemu vyhlídka na tábor s plenou nějak nevadí, není to pro něj důvod nejet.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1524  [Dalších 1484 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.