Tuto nápovědu si pro tisk zobrazíte tady.


1. Udělejte si rodinná fotoalba

Co byste řekli tomu, že byste na internetu měli své rodinné stránky, na kterých byste přátelům, babičkám, dědečkům nebo ostatním příbuzným pravidelně uveřejňovali a archivovali zajímavosti ze života a historie vaší rodiny? Internetové stránky s fotkami vašich dětí, vaší svatby, vaší báječné dovolené i vzpomínkami na praprababičku.

2. Přidání fotky

Pokud jste přihlášeni, přepněte se do fotoalb (záložka Fotoalba na hlavní vodorovné liště).
Máte-li oprávnění přidávat fotky (tzn. jste-li na stránkách Správcem nebo Přítelem) zvolte .

Ve formuláři vyberte na svém disku fotku, kterou si přejete do fotoalba vložit (formát GIF, JPEG či PNG).
Vyplňte název fotky (je povinný), popřípadě i její popis a přiřaďte ji k některým z vašich fotoalb. Pokud si přejete vytvořit nové album nebo doposud žádné neexistuje, zadejte jeho název do pole Nové. Jednu fotku můžete přidat do několika fotoalb.
Myslíte-li si, že vy vaše fotka měla patřit i do některé z hlavních galerií (ve kterých ksou nejlepší fotky ode všech uživatelů), vyberte galerii stejným způsobem, jako jste předtím volili alba.
Přiřadíte-li fotku ke konkrétnímu věku osob na snímku, budete mít později možnost například seřadit fotky vašich dětí podle věku nebo porovnat s fotkami stejně starých dětí ostatních uživatelů.
Chcete-li, aby návštěvníci vašich stránek k fotkám přidávali své komentáře, fotky známkovali a posílali jako pohlednice, vyznačte příslušná zaškrtávací políčka.
Po stisknutí tlačítka Uložit je fotka přenesena na server do vašich fotoalb. Přenos může trvat i několik sekund.

3. Oprava fotky

Jakékoliv údaje, které jste o fotce zadali, můžete kdykoliv v budoucnu měnit - stisknutím volby . Snadno si tak můžete k fotkám doplňovat informace nebo je libovolně organizovat a přeskupovat ve svých fotoalbech.
Jedinou vyjímkou je vlastní obrázek, který nemůže být vyměněn. Přejete-li si vyměnit obrázek, je nutné fotku smazat a zadat ji znovu.

4. Smazání fotky

Chcete-li si fotku nadobro vymazat, stiskněte volbu a své rozhodnutí v dalším okně potvrďte.
Fotka je poté vymazána ze všech fotoalb.

5. Přidání a úprava fotoalba

Fotoalbum lze založit dvojím způsobem: buď přímo přímo při ukládání fotky (vyplnění políčka Nové album) nebo po stisknutí volby z úvodní stránky vašich fotoalb. Jakékoliv údaje o albu můžete kdykoliv změnit pomocí . Měnit můžete nejenom název, ale - především přístupová práva k vašim fotkám. Určete, kdo má oprávnění vkládat do alba fotky: buď pouze Správce nebo i uživatelé typu Přítel. Snadno tak můžete docílit toho, že více členů vaší rodiny přispívá k obsahu rodinných stránek.
Určit můžete také, kdo má obsah dotyčného alba vidět :pokud chcete mít obsah zcela soukromý, zvolte Správce, chcete-li jej ukázat i blízkým, vyberte Správce a přátelé. Mohou-li vidět fotky z alba všichni, označte příslušnou možnost.