| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Očkování neštovice

 Celkem 6 názorů.
 Laleida 


Téma: Očkování neštovice 

(12.4.2011 12:05:48)
Ahoj prosim mam dotaz, kdyz necham uckovat nestovice s tou druhou davkou priorixu tak je to jen jedna davka nebo se musi na preockovani? me ma doktorka rikala ze je to ve 2 davkach a kazda 1700 a kamaradce rekli ze je to bude s tim priorixem a jen 1 davka za cca tech 1700 a nebo nestovice samostatne ve 2 davkach kazda 800, tak jsem teda ted zmatena. diky za info l.
 Laleida 


Re: očkování neštovice 

(12.4.2011 12:20:11)
jako prvni jsme meli normalni priorix, ze ten tentra dame az jako tu 2davku a paj ze jeste jedna davka samostatne na nestovice, kamaradce ktera mela jako prvni davku take jen priorix a drohou priiorix tetra i s nestovicema rekli, ze to tak staci
 Bumbi&05,08,10 


Re: očkování neštovice 

(12.4.2011 15:05:59)
při té jední dávce není výjimečné, že détě neštovice dostane, ale má to mírnější průběh (třeba jenom 4 pupence). Spíš zvaž, že si tvoje dítě bude muset v dospělosti hlídat protilátky, protože účinnost tohoto očkování s časem klesá (neví se přesně jak moc, ještě se to neočkuje dlouho - ale podle grafů to s časem klesá, takže bude asi nutné přeočkování v dospělosti).
Osobně dávám přednost, aby si to dítě prodělalo jako dítě, než jako dospělák - kamarád skončil předloni na infekčním na bulovce s neštovicema v hrozném stavu, chytnul to od syna.
 katyn 


Re: očkování neštovice 

(12.4.2011 12:16:52)
Taky jsem se trochu zamotala v dotazu. Každopádně jedno očkování na neštovice máme za sebou a za půl roku nás čeká přeočkování. Jedno očkování nestačí.
 Madluška+2 


Re: Očkování neštovice 

(12.4.2011 13:25:02)
buď se očkují samostatně neštovice (Varilrix) a nově se dávají dvě dávky, my platili jednu cca 1500,- , mladší dceři nyní budu dávat Priorix tetra-dvě dávky také po těch cca 1500,-
 Pole levandulové 


Re: Očkování neštovice 

(12.4.2011 13:34:00)
Kdyz k nam ockovani proti nestovicim prislo, tj cca pred 5 roky, tak se doporucovala jen jedna davka. Casem prisli na to, ze jsou lepsi /ucinnejsi/ davky dve, tj ted se doporucuje dat vzdy dve a je jedno, jestli to dostane zaroven v te vicekombinaci nebo oboji zvlast nebo jedno v kombinaci a jedno zvlast. Cenove to vyjde taky nastejno, obe davky se plati kolem 1500,- Nase dcera dostala prvni davku v Priorixu tetra a protoze druhou davku Priorixu odsouvame az na 5 let veku, tak nestovice dostane ted samostatne.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.