| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 355993 [Dalších 355983 >>]
XXXXL
  • 
20.11.2023 15:25:23
"Nemám se s tebou bavit" má obvykle svou příčinu. Taky jsem synovi některé kamarády zakázal. Třeba 14-letého dealara drog, co skončil v detenci, dále pak zlodějíčka, co šel do pasťáku. Nebyli to zrovna kamarádi, ale chodili do stejné školy.
  • 
6.11.2023 17:34:07
Každý člověk má kromě potřeby jíst, spát, pít a podobně i potřebu cítit se v bezpečí, patřit někam a být druhými oceněný. V dospívání to máme těžké, protože nám nestačí, když nás " bere" rodina, ale potřebujeme získat uznání ve škole, na kroužku, v partě, prostě tzv. "vrstevníků". Také se může stát, že je tady první "láska", zamilovanost. Jsme na sebe hodně přísní, vidíme sebe moc kriticky, většinou býváme nespokojení se sebou a do jisté míry je to zpráva, že jsme " lidé". Potřebujeme se naučit vážit si i sebe, změnit, pootočit zrcadlo. Něco umím a něco neumím. Něco je na mně "super", něco " normálka " a taky něco " nic moc. " Fajn je, že ten, kdo je opravdový "kámoš" mě bere takového, takovou, jaká/ý jsem. I jednou ten, kdo mě bude mít fakt rád. Je to test vztahů.
I já sám / a pro sebe mám nejlepším kamarádem být. Tak hurá do toho. Piš si, kresli, co se ti daří, když se zkritizuješ, dodej druhou stránku, tu dobrou.
Dej do toho trochu humoru a udělat si deník, šuplík, tašku dobrých stránek svého já.
Pozor na perfekcionismus. Nejsi perfektní ani nikdo jiný. To není problém. Třeba ten " někdo" bude mít rád právě to, co ti teď na sobě vadí.
Janče
  • 
23.10.2023 13:31:44
Dobrý den, překvapuje mne, že se k tomuto tématu ještě nikdo nevyjádřil... Možná ničím nezaujal krátký, nic neříkající text před filmem + nutnost pustit si hned film, abych se něco dozvěděl - což zabírá dost času a když mne to ani nezaujalo, tak proč, že... Společnost je asi hodně otupělá... Neuvědomuje si, jak vysoké % lidí s autismem v republice máme - možná by nebylo od věci udat alespoň odhady počtu lidí s autismem v naší populaci i s tím, že se jejich % neustále zvyšuje, takže kdo se ještě s takovouto diagnózou nesetkal, má v budoucnu vysoce pravděpodobnou šanci, že se s ním setká... Mne by třeba zajímalo, kolik dalších obdobných POTŘEBNÝCH zařízení v republice máme. Jak se to řeší v jiných krajích, obcích? Neměly by být nějaké komunitní plány? Film je dosti starý, nemáte další příklady dobré praxe? J.
anexa
22.10.2023 20:51:05
Článek o ničem, jen velká snůška keců, ale na co se mají děti "těšit" či těšit se člověk nedozví ~d~
Ivo Patta st., čtyři děti
21.10.2023 21:05:40
že, cituji: V budoucnu se nejspíš stane, že v některých odvětvích nebude dostatek pracovních sil. Dokonce nejen bude, ale už je nedostatek pracovních sil. Bude se to jen prohlubovat. S časovým odstupem jedné generace nás dohnal demografický propad způsobený ekonomem V. Klausem. Klaus jako ministr financí a následně premiér vlády u nás prosadil daňové a sociální zákony, které sebraly pracujícím rodičům v nadměrném zdanění mzdy tři čtvrtiny peněz na výchovu dětí s platností od 1. 1. 1993. V roce 1995 se propadla úhrnná plodnost žen pod 1,3 dítěte/ženu a začali jsme hromadně vymírat. S časovým odstupem jedné generace nám chybí na pracovním trhu každoročně 60 000 nových kvalifikovaných pracovníků. Podrobnosti v kapitole Holokaust včera a dnes v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně.
ha ha ha
  • 
17.10.2023 18:58:53
ale internety jsou to největší zlo co?
17.10.2023 16:48:39
Vidím to podobně.
Moji rodiče jsou přecvičení leváci a mami maturovala v 17. U strejdy kdyby se mělo čekat až dostane sicflajš, tak by nešel do školy ani v padesáti.
Syna jsme dali v 5 a 3/4 a dost lidí si ťukalo na čelo. Letos vyšel devítku a dostal se na obě školy. Ne že by měl vyznamenání, protože je flink, ale v pohodě to zvládl i s těmi o rok a půl staršími a občas se dost nudil. Nutno podotknout, že má starší sestru, takže měl trochu trénink v tom se prosadit vůči starším, i když byl o hlavu menší.
Celkově mi přijde, že se hrozně řeší jak jsou robatka přetížený, ale to co umí oni za 5 let, tak my jsme uměli víc za čtyři. I když souhlasím, že si v těch školách pořád vymýšlejí dost zbytečných kravin.
DanielaC
14.10.2023 9:25:56
Paní Anette, moc vám všem držím palce, abyste to s časem měli s Tomáškem snazší a užili si spolu spousty legrace a krásných chvil. Batolecí věk je obtížný i normálně, a vy to máte ještě komplikovanější. Díky za video a přeji mnoho sil!
betulapendula
12.10.2023 12:29:24
~R^ Svět je hnusný místo, ale kdo to tak vidí, je blázen.
dot.com
  • 
11.10.2023 19:31:19
už mám plný zuby téhle štvanice. Už mám plný zuby toho, jak se z každého, kdo něco takového třeba provozuje dělá automaticky psychicky narušenej člověk, co musí mít nutně nějaký problém. Už mám plný zuby tohohle honu na čarodějnice. Prostě, kdo se řeže, tak nemůže bejt nikdy v pořádku a basta! I kdyby čert na koze jel, prostě musí mít nějakej problém! Vždyť je to úplně všude. A teď tu budeme číst "POZOR!!! NESMÍME DOPUSTIT ABY TO NÁHODOU NĚKDO NEZAČAL NORMALIZOVAT!!!" Prostě my jsme si vypíchli zrovna tohle jako to největší zlo a kdykoliv to na někom uvidíme, tak už máme jasno. Kdybysme si tehdy vypíchly jako TEN největší indikátor třeba obezitu, tak budeme podobně démonizovat tohle. Kouření je ze zdravotního hlediska mnohem větší problém. Lidé to nemají rádi, ale když vidí někoho s cigaretou, tak ho taky nezačnou hned posílat k psychiatrovi - proč - z jediného důvodu - protože prostě kouří dost lidí na to, aby se něco takového nedělo. Většina vždycky převálcuje menšinu. Existuje tetování, existuje cutting - normální techniky zdobení těla. Ale tihle štváči budou prostě vždycky uznávat jedom jedinou pravdu - každej, kdo se řeže musí mít problém, bez výjimky. Že tahle štanice způsobuje mnohem víc stresu a utrpení, než samotné řezání se, to je jim jedno.
 Příspěvky 110 z 355993 [Dalších 355983 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.