| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 355871 [Dalších 355861 >>]
Al
  • 
29.3.2025 1:42:29
Co je rožla netušijó, a co teprv zančela!
Al
  • 
29.3.2025 1:42:28
Co je rožla netušijó, a co teprv zančela!
Al
  • 
29.3.2025 1:42:28
Co je rožla netušijó, a co teprv zančela!
Al
  • 
29.3.2025 1:42:28
Co je rožla netušijó, a co teprv zančela!
Al
  • 
29.3.2025 1:42:28
Co je rožla netušijó, a co teprv zančela!
Al
  • 
29.3.2025 1:42:27
Co je rožla netušijó, a co teprv zančela!
Vítr z hor
19.3.2025 8:47:10
U nás na vsi osmileté gymnázium zachraňuje školní docházku některých dětí. Nemáme tu 2. stupeň. Zatím. Prý ho asi otevřou, na což s hrůzou i zvědavostí čeká hodně místních rodičů.

1) Chytré děti, které se dostanou na osmileté gymnázium, mají zaručenou kvalitní výuku v okresním městě.

2) Ostatní děti, méně ambiciózní, nebo ty, které se nedostanou, mají šanci se dostat do okresního města na 2. stupeň na místa těch, které byly přijaty na osmileté gymnázium.

Okresní město odmítá přijímat děti z okolních vesnic na 2. stupeň, prý nemá povinnost jim školu zajistit, takže občas nabídne pár uvolněných míst za drakonické výpalné.

Okolní vsi mají málo dětí na to, aby založily 2. stupně samy. A i kdyby se daly dohromady a postavily si školu společně, hromadná doprava stejně nejezdí uspokojivě mezi dotyčnými vesnicemi. A nejsou tu kroužky, ZUŠ, sportovní zařízení - ty jsou v okresním městě.

Naše vesnice to vyřešila tak, že se rozhodla zřídit 2. stupeň sama. Pro ty, kteří si nedokážou zajistit trvalé bydliště v okresním městě a tím i místo na 2. stupni (buď přehlášením k příbuzným, nebo koupí aspoň investiční garsonky, což je módní řešení, které se objevilo v poslední době), kteří nemají na placení školného v několika soukromých školách v okolí, jejichž děti se nedostanou na osmileté gymnázium (tak 1-2 děti ročně), nebo kteří se nedostanou na zázračně uvolněné místo v okresním městě.

Příští rok tedy bude poprvé u nás otevřena 6. třída. Pro cca 4 děti. Povedlo se sehnat i několik aprobovaných učitelů na částečný úvazek. Jenže matematikář může jen v úterý. Takže celé úterní dopoledne bude matematika. O pár dalších předmětů se podělí prvostupňoví učitelé a družinářky.

Podle výzkumů je pro děti prospěšné, když chodí na větší školy, mají pak lepší znalosti i prospěch. Ministerstvo se zamyslilo a rozhodlo se spojovat školy, aby byly větší. U nás se tedy k základní škole se 4 dětmi na druhém stupni má připojit školka. Tím se škola zásadně zvětší (možná z toho nějak vznikne i matematikář).

Jediný, koho tu v okolí štve osmileté gymnázium, je majitelka soukromé školy, které po 5. třídě odejde vždy několik dětí na osmileté gymnázium a ona přijde o peníze na školném.

Loni se objevovaly progresivní nápady ohledně změny 8G na 4G - jedna zrušená třída 8G vytvoří 2 třídy 4G. Skvělé, ale co druhý stupeň? Ten už není potřeba?

Mým dětem osmileté gymnázium zachránilo duševní zdraví, jsem ráda, že tu pro ně bylo. Rozdíl v kvalitě výuky mezi 8G a místní základkou byl úplně neuvěřitelný.
Suza007
15.3.2025 17:58:37
Podle mých zkušeností mají osmiletá gymnázia výrazně pozitivní vliv na psychickou pohodu dětí. Jsou v kolektivu podobně nadaných a naladěných spolužáků a nikdo se jim neposmívá, že mají zájem se něco naučit.
Ivo Patta st., čtyři děti
15.3.2025 17:40:51
Já dodám: Jen pro někoho. Stačí se podívat na hrubou porodnost a úhrnnou plodnost a zjistíte, že hromadně vymíráme. Důvod: Firemní účetní, co to tady řídí přes 30 let, V. Klausem počínaje a A. Babišem konče, dovedou řídit firmu, stát ani náhodou. Jak vlády účelově investují naše daně (přes 100 miliard korun/rok), do potlačování porodnosti v rodinách pracujících rodičů jsem přednášel na konferenci pořádané Vysokou školou ekonomickou v Praze. Přednáška je dostupná na adrese: https://www.slideserve.com/ivopatta/soci-ln-ekonomick-audit-st-tn-ho-rozpo-tu-2018-powerpoint-ppt-presentation
Analfabeta
  • 
14.3.2025 8:39:52
Pokud bude na základkách inkluze, kdy se pracuje především s neprospívajícími žáky a na ty nadanější se zvysoka dlabe, budou víceletá gymnázia výbornou volbou právě pro nadanější žáky. Ti tak nebudou brzděni při výuce a budou mezi ostatními nadanými žáky. Já mám dojem, že my ty nadané děti (a následně vysoce vzdělané dospělé) snad ani nepotřebujeme nebo rovnou nechceme. To chceme být v budoucnu zaostalou zemí na úrovni Somálska?

Jak se tu pracuje s nadanými dětmi jsem zažila na sobě a posléze na vlastních dětech. když jsem byla ještě dítě, nikdo se nadanými dětmi nezabýval, zvláště těmi venkovskými. Ve městě měly různé možnosti vzdělávání, na venkově toto ale chybělo. Rozdíl jsem poznala hned při nástupu na střední školu, natož pak na školu vysokou. A totéž jsem pozorovala u potomků. Dneska se rozdíly zase zvětšují, akorát na vině už není místo pobytu (město versus venkov), ale nepromyšlená inkluze, která nacpala děti s podprůměrnou inteligencí do hlavního vzdělávacího proudu s tím, že chybějící inteligenci nahradí asistenti pedagoga. Bohužel nenahradí, protože kde nic není, ani smrt nebere.
 Příspěvky 110 z 355871 [Dalších 355861 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Kosky