| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 356577 [Dalších 356567 >>]
sourir
17.7.2024 20:27:11
V cem je to katastrofa?
17.7.2024 9:13:52
Tak tahle dáma a její názory opravdu ne!!! Sleduji ji posledních 20 let a je to jedna velká katastrofa ~a~
H.Vaníčková, tři dospělé děti
  • 
14.7.2024 21:32:38
K těm kritériím by bylo vhodné připojit sledování toho, zda se v rodině kouří nebo se dokonce rodiče věnují alkoholu.
Arlena
  • 
4.7.2024 12:05:58
Tak snad ve všech školách v celé Evropě je zakázán mobil. Nebo jsou školy, kde děti místo výuky serfují po internetu? Něco jiného je po škole, kdy dítě komunikuje s rodiči. Nejen.
Markéta
  • 
25.6.2024 12:25:12
Zhruba už třetím rokem žáci 9. ročníků v Praze mají problém se dostat na střední odborné školy a gymnázia. Před třemi roky to bylo cca 500 dětí. Další rok už to bylo 1500 dětí. Letos se v prvním kole nedostalo 16% dětí. Po druhém kole je stále 700 dětí ve středních Čechách a Praze neumístěných.
Je problém se rozhodnout, kam umístit dítě v prvním kole.Jakou zvolit strategii, aby se tam nehlásil příliš velký počet uchazečů.
Letos gymnázium Jana Patočky měl poslední uchazeč 90 bodů. Gymnázium Špitálská 88 bodů.
Co když vaše dítě bude vystresováno a nenapíše přijímačky z M Čj na plný počet?
Myslíte, že je řešení, které nabízí MŠMT, ať takové dítě zůstane rok doma?
Autor má pravdu, že je důležitější řešit problém dětí v 9. třídě než populisticky zvyšovat počet tříd 8.letých gymnázií.
Měla byste se zamyslet nad vaší odpovědí!!
Ivo Patta st., čtyři děti
22.6.2024 8:36:42
Milion lidí v Česku žije pod hranicí chudoby a jen těsně nad ní se nacházejí další zhruba dva miliony lidí. Dobrou indikací toho, jak si žijí rodiny s dětmi PRACUJÍCÍCH rodičů jsou demografická data. Co se týká porodnosti zjistíte, že zde máme opět holokaust jako v roce 1999, kdy jsme měli historicky nejnižší porodnost 8,7 ‰ (počet porodů na 1 000 obyvatel). V roce 2023 za premiéra Fialy s pomocí ministrů Jurečky a Stanjury se propadla porodnost na 8,4 ‰. Přitom minimální porodnost je 15,4 ‰. Jak to vlády dělají, abychom hromadně vymírali, se dočtete na str. 172 - 184 v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně v Praze, knihovnách ČNB, MF ČR, VŠE v Praze a dalších.
Analfabeta
  • 
12.6.2024 15:59:46
Hřebecký asi totálně zešílel. Místo aby se zeptal, proč rodiče dávají své děti pryč z běžných základek, tak chce omezit 8- a víceletá gymnázia? Když už jsme bez rozmyslu sesypali všechny děti dohromady a zavedli celou slavnou inkluzi, tak si laskavě uvědomme, že učitelé se nevěnují dětem nadaným, ba dokonce ani těm normálním, ale nejvíc času a sil jim zabere vzdělávání žáků podprůměrných. A rodiče nejsou na hlavu padlí a chtějí ze svých dětí něco mít, tudíž preferují jejich vzdělávání. Proto je koneckonců taky posílají do školy, ne? Hřebeckému by 3x denně měli promítat reality show Třída 8.A, jak ji kdysi natočila Česká televize, aby se u v lebeni rozsvítilo. Dal on by svoje děti do podobné školy? Pokud ano a pokud je tam má, tak ani nepípnu. To je stejné, jak když kdysi Buzkové mlela cosi o základním školství, ale dceru dali na výběrovou zahraniční školu s vysokým školným. Kolik lidí si podobné vzdělávání mohlo pro svoje děti dovolit? Tomu se holt říká kázat vodu, ale pít víno. Já měla dojem, že společnosti jde o pokud možno co nejvyšší vzdělání pro děti, ne vzdělávání polovzdělanců, pro které je nejvyšší metou montovna zahraničního majitele.
Šárka
  • 
12.6.2024 9:47:46
Souhlasím s námitkami, ale ne tím, že to možná platí v Praze.
Tam (resp. tady) to neplatí dvojnásob. I když se to může zdát zvláštní, tak základní školství v Praze je na tom bídně, možná hůř než ve většině republiky - koukněte na zprávy české školní inspekce - přecpané třídy, velmi nadprůměrné zastoupení vyučujících bez pedagogického vzdělání atd. - výsledky ve srovnávacích testech "zachraňují" ve skutečnosti prací s dětmi rodiče doma.
A že si můžete základní školu vybrat? Jen čistě teoreticky. Většina škol je plná, takže vám dítě vezme jen ta spádová. Jen trochu kvalitní školy mají obrovský přetlak. Do mnohých se nevejdou ani spádové děti. (Sousedy nevylosovala jejich spádovka a městská část je poslala na školu, kam je dojezd MHD ráno 40 minut! To je horší než na mnohé horské vesnici.)
Zoufalá kvalita základek je pravou příčinou extrémně nadproporčního zájmu pražských rodičů dát děti na osmiletá gymnázia. Míst není dost ani pro ty opravdu šikovné a připravené děti. Letos byla hranice pro přijetí na mnohá osmiletá gymnázia 80 bodů z Cermatu. A pod 76 to nešlo na žádném, co jsem dohledala... srovnejte si to gymnázii v ostatních krajích (jen Brno to má myslím podobné).
Když budou základky na akceptovatelné úrovni, bude menší přetlak.
Že je třeba řešit kapacity čtyřletých gymnázií je jasné, ale ne na úkor něčeho jiného, co funguje...
Řešení je podle mě v kvalitě a kvantitě ZŠ v Praze a zejména kvantitě 4-letých gymnázií. A ne v tom sebrat dětem a rodičům jednu z mála fungujících variant - osmiletá gymnázia...

Analfabeta
  • 
11.6.2024 10:22:13
Občas je to těžké. Reklamovala jsem značkové boty po měsíci, prostě se jejich svršek přelomil vejpůl. Prodavačka nechtěla reklamaci přijmout, podle ní jsem boty přinesla "na konci jejich životnosti". Po měsíci nošení jsou boty na konci životnosti?
Reklamovala jsem dobíjecí baterie po asi 3 měsících, kdy se přestaly dobíjet. Tak sakryš jakou to má živostnost? Boty stály 1.500, baterie 500,- Kč. Když to objednám přes internet z Číny, stojí to pár švesťáků a pokud se to rozbije, tak to vyhodím, protože je to de facto nereklamovatelné, není to u koho reklamovat. Ale značkové zboží by sakryš mělo mít nějakou kvalitu, ne?
 Příspěvky 110 z 356577 [Dalších 356567 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.