| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dvojčata a vícerčata

Máte doma dvojčata či vícerčata a nevíte si s nimi rady? Na vaše otázky ráda odpoví Mgr. Klára Vítková Rulíková, dlouholetá iniciátorka pražského Klubu dvojčat a vícerčat.
Odpovědi na vaše dotazy čekejte během 7 dnů, pokud odpověď z nejrůznějších důvodů nemůže být možná, dáme vám o tom vědět.
TIP: Zajímají-li vás také zkušenosti jiných rodičů, nahlédněte do diskuzní skupiny o dvojčatech.
Zodpovězené dotazy [Dalších 180 dotazů >>] 
?
88302

Porucha jemné motoriky 
( 30.1.2014 15:22:40 Anna a dvojčata )

 Dobrý den, mám doma dvojčata dvojvaječná- holčinu a klučinu. Přišly na svět ve 38tt císařem. Teď jim bude 5 měsíců. U holčičky poslední dobou pozoruji takové podivné vtáčení ručiček. Přestala chytat věci do ruček, ani se nesnaží si je vzít když je nabízím. Nedokáže se přetočit z bříška na záda ač se o to snaží, protože ručku nemá dlaní o podložku ale hřbetem. K tomu ještě občas spí s otevřenýma očima a když už usne tak se po delší době ozve usedavý pláč z ničeho nic, někdy pomůže dudlíček, většinou však ne, ale usne hned znovu. Přestala si povídat a jen ,,prská´´. Často se zasekne- leží na bříšku a dlouze se někam zadívá a nereaguje ani na pohyb ani na zvuk. To se stává i při krmení, jak z lahve tak i lžičkou, najednou přestane pít (jíst) a jen kouká bez mrknutí. Přijde mi, že je taková prkenná, jakoby v křeči. Její bratr se mi zdá v pohodě- otáčí se na záda, rotuje, snaží ne lézt, na svůj věk bych řekla že je až napřed. K neuroložce jsme objednaní ale volný termín má až za měsíc. Mám oprávněnou obavu, že je sní něco v nepořádku??? Předem děkuji za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
87892

Vztekání u dvojčat 
( 9.8.2013 21:23:13 Babička+dvojčata )

 Dobrý den,píši ohledně mych vnuků dvojčat,jsou to kluci 5 let,jsou hrozně šikovní,už umí vše co potřebují vědět,lehko se vše naučí,barvy umějí od dvou let,počítají do 50,mají o vše velký zájem,ale ted v poslední době mě trápí co se děje,začínají být vzteklý,nadávají si i nám,jeden se vzteká,když je napomenut když zlobí do všeho kope,mlátí,hází s hračkami,trvá to asi 20min,často si naříká,že ho bolí hlavička,byli s ním na neurologii,mají zapisovat kdy a při čem ho bolí,druhý zase ho popichuje,má radost,že se vzteká,tak se do sebe pustí a bijou se hlava nehlava,ale je zase mírnější ,ustoupí,pochopí,když mu domlouvám,že se to nesmí,prosím Vás aspon o nějakou radu,ještě jsem zapoměla napsat,že ve školce jsou s nimi velice spokojení,jsou honí,poslušní pomáhají kamarádům,moc Vám děkuji za radu babička Mirka

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
87490

Jak mít dvojčata? 
( 17.2.2013 12:24:44 Michaela )

 Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli je možné ovlivnit,zda-li dvojčata nebo ne...Četla jsem někde na internetu že existují dny,nebo den kdy je šance si je ´vytvořit´ moc tomu nevěřím a nevím kde pátrat...moc mě to zajimá protože je to muj sen mít dvojčata.....děkuji za odpověd :) hezký den

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
87338

Dvojčata a Downův syndrom 
( 3.1.2013 13:43:59 Iris )

 Dobrý den, jsem v 17 TT a podle screeningu je u mých dvojčat zvýšené riziko Downova syndromu. Jsem objednána na další genetické vyšetření. Podle mé gynekoložky nejsou ty hodnoty nijak zvýšené a navíc u dvojčat jsou prý výsledky screeningu často zavádějící. Nicméně mám strach, že se Downův syndrom potvrdí. Ani já ani manžel nicméně v rodině žádné postižení nemáme. Jaké jsou možnosti pokud bude u jednoho z dvojčat opravdu Downův syndrom potvrzen? Nejsem si jistá, jestli bych zvládla péči o postižené dítě, ale nerada bych také ohrozila život dítěte "zdravého". Děkuji. Vaše zkušenosti:
Prenascan (Almion)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
87310

Opožděný vývoj nebo autismus? 
( 27.12.2012 23:29:50 Pavla )

 Dobrý den,mám dvouvaječná dvojčata,páreček z IVF.Porod v termínu,bez komplikací,oba bez mála 3kg.Do roka jejich věku se vyvíjeli jako všechny dítka,na požádání paci paci,a tákhle je veliký,ruce dali nahoru,žvatlali. Padl rok a jako když utne,vše zapoměli.V lednu jim budou tři roky a jsou na úrovni 6-9 měsíců.Absolutně nerozumí řeči,nemluví,neukazují,dcera si nehraje,nic jí nezajímá,do všeho tluče,je vzteklá,sní na co přijde,včetně své počůrané plenky,když se jí podaří vsléknout,nenají se sami,neobléknou se,prostě nic.Točí se dokola,třepe ručičkama,v noci se budí,chodí po špičkách,neslyší na jméno a dcera navíc nerozezná blízkou osobu od cizí.Již rok chodíme po doktorech a nemocnicích,většina lékařů si myslí že mají autistický vývoj,někteří si to nemyslí,nikdo nám neřekne nic určitého.Už jsme z toho všichni unavení a zoufalí! Nejhorší na tom je že nejsou vidět žádné pokroky! Co si o tom myslíte paní Magistro? Děkuji mockrát za jakoukoli odpověď!

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
87237

Neklidný spánek v noci 
( 23.11.2012 16:58:16 Kristina )

 Dobrý den, máme 4-měsíční jednovaječná dvojčata. V noci je 2x kojím, ale asi před 14 dny se začala budit i mimo kojení a pláčou. Vypadá to, jako by se jim něco zdálo, protože oči mají zavřená. Musím vždycky vstát a dát jim dudlíka, aby se uklidnila. Nevím, jestli bych je neměla nechat, aby se utišila sama, ale nechci je nechat dlouho plakat, aby se nebudila navzájem. Ale taky nechci, aby si zvykly na to, že jim hned podám dudlíka. Někdy vstávám i více než 10x za noc. Myslíte, že je to pouze dočasné a že začnou mít zase klidný spánek? Mockrát děkuji za odpověď.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
86750

Kočárek pro dvojčata 
( 24.5.2012 17:14:36 Julie )

 Dobrý den,čekám dvojčata a zajímalo by mě,jestli se dá koupit nějaký ten "dvojkočárek",ale takový,aby se daly ty dvě části od sebe oddělit,např.kdybych chtěla jít s jedním dítětem k doktorovi,tak abych s sebou nemusela zbytečně vozit druhý kočár nebo dokonce i druhé dítě? Předem děkuji ua odpověď.¨ Julie

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
86201

Dvojčata a nástup do 1. třídy 
( 11.1.2012 10:01:00 Marcela )

 Dobrý den, mám 5leté dvojčata narozená v květnu. V září nastupují do školy. U nás v místě bydliště jsou dvě školy. Jedna je škola , kde ve třídě je 25 dětí a druhá škola je v mateřské školce,(kam teď chodí), kde je ve třídě 10 dětí. Výuka je individuální, tudiž se jim víc věnují a víc se toho naučí.Známkují tam slovně, je to škola formou hry. Je to škola do 5. třídy, potom musí přestoupit do druhé školy v místě bydliště. Moje holčičky jsou šikovné, ale jsou sociálné nezralé. Obě mezi sebou soupeří, hádají se a o všechno se perou. Obě jsou stydlivé, citlivé a když naně promluví cizí člověk, tak se stydí. Jedna je víc komunikativní, brůbojnější. Ta druhá je víc závislá na dvojče. Nevím si rady kam mam jít k zápisu a do jaké školy je dát. Nebo jim dát odklad. Zápis je příští týden a vyšetření pedagofické budou mít až v únoru. Prosím o rychlou odpověd a radu. Děkuji mockrát. S pozdravem Marcela.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
86056

Redukce dvojčat 
( 16.12.2011 0:32:51 Martina )

 Dobrý den, jsem v 6. týdnu těhotenství. Otěhotněla jsem přirozenou cestou. Před půl rokem jsem prodělala zamlklý potrat. Mám zdvojenou dělohu (uterus bicorporeus bicollis) a jedná se o dvojčetné těhotenství - dvojvaječné a oba plody jsou v jedné děloze. Doktor mi dal tři týdny, abych se rozhodla, jestli zkusím donosit oba plody nebo půjdu na redukci 2/1. Co byste mi v tomto případě doporučila? Jaké je v tomto případě riziko předčasného porodu? Děkuji za odpověď. Martina.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
85895

Problematické chování 7letých dvojčat 
( 17.11.2011 17:54:52 Věra, jednovaječná dvojčata - chlapci - 1. třída )

 Dobrý den, dcera má jednovaječná dvojčata - chlapce, je jim 7 let, v září začali - po odkladu - chodit do l. třídy.Již od malička jsou velmi živí, nesoustředění, neustále zlobí, místo klidného mluvení spíš křičí, nevydrží chvíli v klidu.Ve škole se samozřejmě tyto problémy s chováním projevily také - nosí domů poznámky za vyrušování, perou se s ostatními dětmi( vždy však brání jeden druhého, není to rvaní se z agresivity), těžko si hledají kamarády, mají problémy se soustředěním, při hodině na sebe neustále dělají pošklebky apod. Dcera je z toho velmi nešťastná, má pocit, že jsou kluci nevychovaní, s manželem už neví, jak na ně dál, nepomáhá ani po dobrém, ani po zlém. Kromě toho mají kluci i své zlozvyky - např. cucání palce, neustálé se válení po sobě. Já jako jejich babička samozřejmě toto všechno vidím, ale myslím si, že z toho vyrostou, nemůžu dceři poradit, protože jsem sama dvojčata neměla. Děkuji předem za Váš názor, příp. radu. S pozdravem Věra Votrubová Vaše zkušenosti:
Má zkušenost (Veronika, (také dva kluci))

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 180 dotazů >>] 
Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.