| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kreativní tvoření

Rádi byste svůj volný čas vyplnili rukodělnou činností a nevíte si rady s konkrétní technikou, materiálem či pomůckami? O své zkušenosti z práce s textilem, sklem, korálky, drátem, papírem, hobby barvami, voskem apod. se s Vámi s potěšením podělí Markéta Lukáčová, lektorka Studia tvořivosti Světluška a autorka knihy Malba na hedvábí.
Zodpovězené dotazy [Dalších 12 dotazů >>] 
?
86573

Kreativní hry na doma pro 2,5letou holčičku 
( 30.3.2012 14:17:30 Martina, Karolínka 2,5 roku a Simonka 6m )

 Dobrý den, můžete mi prosím poradit knížku, případně webové stránky, kde bych nalezla nápady na aktivity pro 2,5 letou dceru. Zkoušela jsem se dívat na internet, ale nemám moc času hledat.Raději bych měla po ruce knížku. Měla bych zájem vyrábět něco z papíru, lepit, trhat...pamatuji si, že jsem jako malá vyráběla papírového hada, který se na špejli a na jehle točil teplem nad ústředním topením. Zkoušela jsem to po paměti, ale netočil se a padal :-). Předem děkuji!

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
86505

Střihy na šitá zvířátka a maňásky 
( 11.3.2012 12:33:44 babička "překvapení"(tak mi říkají vnoučata i pravnoučata )

 Je ni 67 let, kdysi jsem hodně šila a mám zbytky látek. Rozhodla jsem se, že pro děti v azylovém domě ušiji kolekci šitých zvířátek a maňásků, abych jim udělala radost. Může mi někdo pomoci při hledání střihů a vzorů, pokud existuje nějaký časopis se střihama, ráda si jej zakoupím. Moc všem děkuji za jakoukoliv radu. Hezjý den přeje babička "překvapení". Vaše zkušenosti:
Střihy (Sandra Malá, dcera 5 let)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
85297

Patchwork bez jehly 
( 22.6.2011 9:17:44 Tereza )

 Dobrý den. Zaujal mě v jedné knížce patchwork bez jehly, který je prý velmi snadný. S dcerou (13 let) jsme hodně kreativní, tak bych to ráda zkusila. Co byste mi doporučila pro začátek, co si mám nakoupit a jak začít? Děkuji za tipy.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
77699

Efektivní malování na textil 
( 1.10.2009 11:46:27 Vlaďuše )

 Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu týkající se barev na textil.Na trhu je v nabídce tak velké množství produktů ,že mi z toho jde pomalu hlava kolem.Na odkazu : http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18728432&tab=14 : je namalovaný obrázek a já bych chtěla vědět,čím je namalovaný?! :-)Ráda bych si tyhle barvy také pořídila.Děkuji za odpověď a pěkný přeji den!Vlaďka

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
77592

Maňáskové 
( 27.9.2009 7:16:02 Daniela,toho času tvořilka na MD )

 Hezký dobrý den paní Markéto!:) Chtěla bych Vás poprosit o radu,o tip. Pouštím se s chutí do šití maňásků a zároveň se pídím,zda někdy nevyšla nějaká publikace či časopis se střihy a návody,které by se v hojnější míře věnovaly právě maňáskovým hračkám.A nedaří se mi nacházet.Zatím si zkouším střihy dělat sama,ale bylo by přece jen pohodlnější střih vytáhnout z předlohy a jen šít a šít:-) Předem Vám děkuji za Váš čas,za odpověď! Příjemné dny! Daniela P. Vaše zkušenosti:
Re: Re: Maňáskové (Markéta Lukáčová)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
77312

Jak správně našít textilní aplikace? 
( 11.9.2009 6:11:08 Daniela,začínájící švadlenka )

 Dobrý den, už nějaký čas si pohrávám s šicím strojem a materiály,práce jde sice docela pěkně od ruky,ale dosud se mi nepodařilo našít textilní aplikaci tak,aby byla bez sebemenšího třepení našitá. Proto bych chtěla poprosit o radu,jak na to nejlépe a efektivně!? Dosud jsem textilní aplikaci našívalala tak,že jsem ji nejdřív našila klasickým stehem,v krajíčku a pak jsem použila hustý entlovací steh..Ale přijde mi,že to pořád není ono a ráda bych docílila "čistého" našití,bez třepení. Děkuji za odpověď! Daniela P.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
76980

Kreativní zábava pro 20m dítě 
( 25.8.2009 13:37:58 Magda, syn )

 Dobrý den, můžete mi prosím poradit nějakou kreativní zábavu pro syna - 20 měsíců. Zatím zkoušíme malovat voskovkama, vydrží u toho tak 10 - 15 minut, ale mnohem radši než po papíře, maluje po stole (asi jako většina dětí v jeho věku). Lepidla i nůžek se zatím docela bojím. Děkuji Vaše zkušenosti:
Re: Kreativní zábava pro 20m dítě (olinka učiteľka materskej školy)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
76346

Neumí kreslit v 5 letech 
( 22.7.2009 13:47:51 Tereza+3dcerky )

 Dobrý den, naše v srpnu pětiletá dcerka je v pohybové činnosti naprosto šikovná a zdravotně taky(narodila se ve 33.týdnu tt.).Do školky chodí ráda,jen mě paní učitelka-a já si toho všímám taky-upozornila,že zatím dokáže nakreslit jen čmáranice a nic z nich nevyplívá.Neumí držet delší dobu pastelku či tužku,čára jí dělá problém.Myslíte,že je to normální?Ostatní děti už nakreslí kočičku,sluníčko,trávu,dům...naše Adélka ne.Čím to je?A jak jí to mám naučit?Děkuji,T.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
68772

Chiffon 
( 24.10.2008 9:41:42 Betull )

 Dobrý den, ráda bych se vás zeptala, jestli se dá "batikovat" chiffon tehnikou mramorování, jestli se barvy dostatečne rozpijí a nebo to nemám zkoušet a radši neriskovat zkažený výrobek:-) Jen doplním, že barvu na normální už pomačkaný šátek nanáším bez poředchozího nátěru, tzn. na bílý. Některá místa zůstala bíla a bylo to docela hezké:-), tak jen, jestli to půjde i se chiffonem. Děkuji mnohokrát A děkuji moc za vaši knížku, mám ji ráda.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
63013

Vyšívání pomocí injekční jehly 
( 3.4.2008 13:26:21 Zuzka )

 Z dětství si pamatuji, že existovala technika vyšívání pomocí injekční jehly. Víte o tom něco bližšího? Existuje k tomu nějaká literatura? Moc děkuji za odpověď. Z.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 12 dotazů >>] 
Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.