| lucynka, kubík 20měs. | •
 |
(27.8.2011 21:17:32) Ahoj, tak malej spal od narození v postýlce. Bez problémů. Jen, když byl nemocný, brala jsem ho k sobě. Pak měl období cca od 10-ti měsíců, že usnul v postýlce a mezi půlnocí a 3-tí ráno plakal a nebyl k utišení, dokud jsem ho nevzala k sobě do postele. Ale občas spal v postýlce do rána a v klidu. Teď asi necelý 2 měsíce učíme na nočník. Plínu má jen na noc pro jistotu nebo když někam jedeme. Mám ale vychytaný, že vydrží celou noc se suchou plínou, ale hned jak se ráno vzbudí, letíme na nočník. Takže teď praktikujeme to, že usne po vyčůrání ve své postýlce a když jdu spát, přenesu si ho k sobě, abych vychytala okamžik, kdy se vzbudí a hned na nočník. Ale mele se teda v noci neskutečně, takže ho několikrát za noc překládám, přikrývám a moc se nevyspím. Teď už jen čekám, až trochu povyroste a bude moct mít postýlku bez hrazení, aby si mohl vstát a jít se vyčůrat sám. Nevíte někdo, kdy už to bude? Má s tím někdo zkušenosti?
|
| withep | 
 |
(27.8.2011 21:29:23) lucy, existují postýlky - menší postele, ale i normální velikosti se zábradlíčkem v horní části (např. ikea), syn v ní spí od 21 měsíců. Dcera (19 měsíců) spí s námi ve velké posteli, ale stejně s ní ráno kvůli tomu nočníku musím vstávat, zas tak iniciativní a zodpovědná není, aby šla sama - jestli tvůj syn jo, máš obdivuhodné dítě
|
| lucynka, kubík 20měs. | •
 |
(27.8.2011 21:55:14) Withep díky. Zkusíme sehnat tu postýlku. Jinak občas ho čapnu a na nočník vysadím, občas sundám plínu, ukážu mu nočník a on si tam dojde a jednou se mi stalo, že jsem ho jednou vyčůrat dala a nechala jsem ho už bez plíny a na chvilku jsem usnula. Kubí bohužel ještě moc nemluví, ale hodně posunkuje a heká. Tak mě vzbudil šťouchnutím a hejknutím, otevřela jsem oči a stál u postele s plným nočníkem a vyžadoval po mě, abych ho šla vylít ) Jo, občas je vtipnej. Jen aby už mluvit začal. Ale to je tak svéhlavý tvor, že si nic nenechá říct, vše podle sebe.
|
| withep | 
 |
(28.8.2011 11:19:13) Ještě jsem viděla u sestřenky toto řešení: z klasické postýlky se vyndají (jedna nebo) dvě žbrdlinky v nohách. Dítě ve spánku tak malou mezerou nevypadne, ale v bdělém stavu dokáže samo vylézt.
|
|
|
|
|