| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kašel - Stoptussin, Mucosolvan nebo Sinupret?

 Celkem 32 názorů.
 Sengam 


Téma: Kašel - Stoptussin, Mucosolvan nebo Sinupret? 

(13.10.2011 7:46:51)
Před 3 týdny měl 3letý syn velkou rýmu a kašlal.
Dávala jsem mu Stoptussin, po 4 dnech nelepšení se jsme šli k dr, průdušky měl čisté, doporučila místo Stoptussinu Sinupret.
Vyléčil se, byl 14 dní ve školce kde kašlou téměř všichni a včera začal zase.Rýmu nemá tak velkou jak minule, spíš jen kašle.
A tak nevím, co mu nasadit.
K dr nevím, jestli mám hned s kašlem chodit.
On do tří let nebýval vůbec nemocný, takže nemám zkušenosti, takže se omlouvám možná pro někoho za banální dotaz:-)
 brabenec+Adélka 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 7:54:51)
Máme to samé-školka týden a teď je malá už 14dní doma s kašlem.
Dostala bronchipret, ten jí pomáhá odkašlávat, ale kašle pořád. Dr říkala, že to může trvat i 14 dni.
Jinak bych zašla k dr, aby si ho poslechla. Radila jsem se, kdy jít k dr a prý když má teplotu nebo kašel, protože u něj sama nepoznám, co to je.
Je to docela náročný, taková školka. Adélka tam chodí moc ráda, ale bohužel je víc doma, protože jakmile se tam ukáže, hned něco čapne ~q~
 Sengam 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 7:57:49)
No a pak půjde do školky a zas tam bude polovina kašlajících.Tak si říkám, jestli to teda nevadí,dávat dítě s kašlem do školky,když ho tam někdo dává.
 PavLen 22.3.04-13.8.06 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 7:57:13)
Nejlepší je Robitusin, zabere do dvou dnů. Med mu taky je dobrý, šťáva s cibule, moje děcka jí milují.

Stoptusin, nezabírá vůbec ani mucosolvan.
 Sengam 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 7:58:45)
Robitusin je volně prodejný?
 Larinka+3svišti 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:07:17)
Deni,robitussin taky můžu doporučit,ale u nás používáme pokud je to takovej ten suchej,dráždivej kašel.Pokud je kašel vlhký,má co odkašlávat,tak přes den dáváme klasiku jitrocelovej sirup a na noc ten robitussin,aby to děti nebudilo ze spaní.
A jinak-co se školky týká,ono si nevybereš.První rok bude určitě hodně marodit-musí se "promořit",ale uvidíš,že další rok to bude lepší.U nás zatím ťuk,ťuk klídek-ale už si to možná i oba odbyly (Nika první rok ve školce a Máťa s ní jako miminko,kdy taky všechno od ní chytnul).
Já mám pro sebe pravidlo,že pokud to není zelená rýma,takovej ten tuberáckej kašel a nebo ještě teplota,tak do školky chodí.Já totiž sama pokašlávám celou zimu a smrkám taky ~d~
 Sengam 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:24:18)
Lari, tak já ho tam teda nedala, je doma.
Rýmu skoro nemá a kašel je spíš mokrý, asi z té rýmy.
Není suchý.

Lipoo, účtuju z domu, zatím, takže je se mnou doma, ale je jasné, že nic neudělám.

No, tak stejně jsem z toho všeho zmatená:-)
 lipoo 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:32:03)
Deno-pokud je vlhký,tak nám doporučil dr.přírodní kapky bronchipret...nebo cokoli,když řekneš v lékárně na vlhký kašel.Pokud by se nelepšil,tak bych zašla radši k Dr.na poslech.
 remus 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 7:59:01)
Sinupret by se měl brát 14 dní, jinak se nemoc vrátí, ale jestli kašle, tak bych mu zkusila naadit vylouhovanou cibuli, jestli se ti zdá, že kašel je ze zadní rýmy, tak můžeš dávat i ten sinupret.
 Sengam 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:03:00)
Cibuli místo Robitusinu a toho ostatního a k tomu Sinupret?
On ho bral jen týden, neřekla mi dr, že to má brát 14 dní.No a vrátilo se mu to:(
 remus 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:51:46)
no tak to ti měla říct, muí se brát alespoň 10 dní! Ideálně 14, jestli dot kašle, tak stoptusin+cibuli, jetli málo, tak bych zkuila louhovat tu cibuli, na noční kašel Sinecod. Mně na kašel tepěl kluk, když u byly cca 2 roky a tohle jediné mu zabíralo.
 Sengam 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 9:09:26)
Nakašle moc, tak jednou za půl hodiny cca.
Ráno to bylo nejhorší, teď je to lepší.
V noci měl 37teplotu, teď ji nemá.
No uvidíme.
Děkuji za rady:-)
 Sengam 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 9:10:50)
A když mu budu dávat jen tu cibuli, na noc Sinecod tak Sinupret už ne?:-)
Na tu rýmu?
On sice smrká, ale stříkat do nosu musím jen když ho zalehnu:-(
 lipoo 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 9:16:27)
sinupret bych dala klidně taky-přes den,né na noc.
 remus 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 9:29:48)
Sinupret je super, pokud ti ty kapky zbaští, tak bych mu ho dala a na kašel jen tu vylouhovanou cibuli cukrem, ta je nad všechny sirupy, na noc Sinecod, pokud ho kašel budí.
 Sengam 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 9:47:33)
Já mu ten Sinupret míchám do šťávy a dám tam trochu medu do stříkačky od Panadolu:-)
Zatím to jí:-) Jen je tam psané 3xdenně, takže mu to mám dát kdy naposledy, aby to nebylo na noc?
Jdu do lékárny:-)
DÍKY:-)
 remus 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 10:01:32)
Sinupret dát na noc můžeš, ten rozpouští hleny, ke kašli nenutí, toho bych se nebála! Mně to synek vloni baštil pod nátlakem, já to dětem dám vždy, když dostanou rýmu, mají jí pak maximálně tři dny:-)
 Sengam 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 11:44:10)
Tino a to jim to pak dáváš celých těch 10dní, jak jsi psala?
 lipoo 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 15:35:55)
já bych řekla,že když ty hleny rozpouští,že to ke kašli nutit bude..nebo ne?
jinak nám v nemocnici říkali naposledy v pět hodin-ty uvolňovací..ale záleží jak brzo dítko usíná,že.
 lipoo 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:08:47)
záleží jestli má kašel vlhký nebo suchý...třeba stoptussin je spíš na suchý kašel./i když tam píšou ,že je na oba/...jinak uplně nejlepší je Erdomed-ale ten je na předpis...Pokud si doma,do školky bych ho nedávala.
 lipoo 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:10:21)
jojo a robitusin je na suchý kašel!!!tak bacha na to!ať dítku spíš neuškodíš
 Miri30 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:10:31)
Já bych především řekla, že záleží na druhu kašle.
Stoptussin - je na dráždivý kašel, který potřebujeme zklidnit, protože nemocného obtěžuje, vyčerpává (na utišení je též Robitussin)

Mucosolvan - je na "laicky řečeno" zředění hlenů, takže pokud je zahleněný, kašel není suchý, tak mucosolvan, hodně pít, aby hleny vykašlal (podobně lze použít třeba cibulový sirup)

Sinupret - je přírodní, také spíše uvolní hleny, uvolní nos, spustí týmu

 Archciba 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:14:39)
pokud má rýmu a kašel (spíš z té rýmy), tak bych volila sinupret.
Nebo teď mám čerstvou výbornou zkušenost se Stodalem. Je to na uvolnění zahnenění a suprově pomáhá. Jak na rýmu tak i kašel
 Žanika, Rony 03, Willy 05 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:16:25)
Ani jedno. Ale po xté zkušenosti u svých i jiných dětí radím horečkovou koupel. http://www.nasezdravi.ic.cz/lecby_a_postupy_horeckovakoupel.html
http://www.nasezdravi.ic.cz/seznam_nemoci_horecka-je-nas-pritel.html
 Sengam 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:26:00)
Žaniko, jenže v horké vodě asi tří leté dítě neudržím:-(
 Schauma 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:35:03)
Nam na kasel pomaha Sinecod sirup.
 lipoo 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:39:54)
sinecod je ale opět na suchý kašel!!je to dost důležitý to rozlišovat
 Schauma 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:49:50)
No ja docetla az pak, ze ma spis mokry kasel.
Dcera miva vetsinou suchy, drazdivy a na to je super.
 Raduza 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:39:54)
Podle toho co píšeš dál, tak bych dala Mucosolvan a po pár dnech pokračovala Sinupretem, fakt nejméně ty dva týdny. Když kašle víc, dávám ACC. Nejlepší je to střídat, jako jednu nemoc Sinupret, druhou Mucosolvan, třetí ACC :-)). K tomu mořskou vodu do nosu.
 lipoo 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 8:44:05)
no ono jsou určitě lepší přípravky než Mucosolvan..já osobně bych teď dala zatím něco přírodního-třeba ten bronchipret,je toho spoustu,stačí se zeptat v lékárně.
 Mišyčka a Minimišyčka 


Re: Stoptussin,Mucosolvan nebo Sinupret 

(13.10.2011 9:15:44)
Tak nám se osvědčil Stoptussin, jak malá zakašle, tak ho nasadím (mám ten sirup s karamelovou příchutí, mixnu jí ho do coly, tak to totiž jedině vypije). Po dvou dnech je v pohodě, myslím, že je třeba chytit ten začátek, jak se jí to rozjede, tak je to naprd.
 Radana 77 


Re: Kašel - Stoptussin, Mucosolvan nebo Sinupret? 

(21.2.2012 20:57:03)
Sinupret je na rýmu.... nikoliv na kašel. Dcerka ho užívá také a nám funguje báječně. Je potřeba ale opravdu pečlivě dbát na pravidelné podávání. Než plně zafunguje, je pořeba cca 2 dny mít strpení. Malá má 2 roky, tak 3x denně 15 kapek a zázrak je na světě :-)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.