| x x |
 |
(26.4.2012 11:04:31) Zdravím všechny, můj partner má na hlavě takové hrbolky, ateromy, které se normálně ambulantně odstraňují. V nemocnici mu ale řekli, že ho hospitalizují už den předem, ráno v 8, druhý den zákrok (v lokálním umrtvení, nepotřebuje ani předoper. vyšetření) a třetí den by ho pustili domů. Je pěkně naštvanej (na mě, protože jsem ho do toho uvrtala), že tam bude muset čučet 3 dny, navíc je dost pracovně vytížený. Když se snažil oponovat, tak mu řekli, "že se to tak dělá". On prý, jestli teda nemůže přijít den předem až večer, to prý nejde. Tak je toto normální, když jsou tendence šetřit lůžka, že hospitalizují na 3 dny jinak zdravého člověka, který tam bude minimálně 24 hodin čučet naprosto zbytečně? Je možné se někde bránit, nebo co dělat? Díky za zkušenosti. Je to blbinec v tom zdravotnictví. A chlap se mnou nebude určitě dneska mluvit, byl naštvanej, už když mi volal.
|
| x x |
 |
(26.4.2012 11:15:40) Na den před?
|
|
|
| Mab | 
 |
(26.4.2012 11:18:48) Vždyť na to nemusí přistupovat. Ať jde jinam. A jinak je to celkem běžné (i když zrovna pro ateromy bez narkózy je to asi fakt blbost), protože kdo by ho večer přijímal. U nás se dělá ráno příjem, pak mohou jít domů a přijít večer, ráno výkon (ale myslím tím děti a výkony v celkové anestezii), po výkonu dle stavu a typu výkonu večer domů nebo další den dopoledne. Těch papírů a souhlasů a dalších formalit je prostě spousta, ráno před výkonem by se nestihly, večer na to nejsou lidi, službu konající lékař mají na starosti jiné věci. Další věc je, zda-li by jednodenní hospitalizaci (ráno příchod, odpoledne odchod) proplatila pojišťovna, musí to být nasmlouvané, jinak nedostanou ani korunu. Kdežto hospitalizace trvající jeden den je něco jiného, tj. jedno datum je na příjmu, druhé datum na propuštění, na to je zase jiný kód a to nemocnice mají nasmlouvané vždy. I když časově na počet hodin to může být to samé, tak pro platbu pojišťovny to totéž není. Takže v tomto případě bych to viděla jako otázku peněz, oddělení si chce vydělat a je na pacientovi, zda na to přistoupí nebo si najde zařízení jiné.
|
| x x |
 |
(26.4.2012 11:21:51) Hm, taky mám ten pocit, že jde o peníze až na prvním místě. Zkusím to s ním večer probrat. On si tam ty hrbolky pěstuje už docela dlouho, tak jsem ho do toho konečně uvrtala s tím, že se to dělá ambulantně a teď toto. Mu navrhnu, ať jde jinam.
|
|
|
| Luciga | 
 |
(26.4.2012 11:20:20) může jít kamkoliv jinam... najděte si nemocnici/polikliniku/zdravotnické zařízení s jednodenní chirurgií a domluvte se tam
|
|
| Tante Ema | 
 |
(26.4.2012 11:23:47) Není to normální. Ať jde jinam.
|
|
| Pole levandulové | 
 |
(26.4.2012 11:27:53) Tohle neni bezne, podle mne potrebuji penize za obloznostl uzka, tak vymysli takovehle kraviny. Ja jsem byla minuly tyden na operaci, ktera byla v plne narkoze a trvala temer dve hodiny, na kliniku jsem dorazila v sedm rano a v devet jsem jela na sal. Druhy den rano jsem byla v osm pri ranni vizite propustena domu. Takze na ateromy byt v nemocnici den pred je podle mne nesmysl, at si najde nekoho jineho, kdo mu to odstrani. Muj byvly pritel jich par mel a delali mu to v lokalnim umrtveni ambulantne stylem prij, vyriznem, odejdi.
|
| x x |
 |
(26.4.2012 11:29:43) Hm, díky za info. Mám za to, že kliniky plastické chirurgie si za to ale vezmou peníze, ne?
|
| Žžena |
 |
(26.4.2012 11:55:03) Ale to nemusí být klinika plastické chirurgie. To může být prostě normální oddělení jednodenní chirurgie, které ve slušných nemocnicích mívají... pokud v této konkrétní ne, je to důvod jít o dům dál... ale neznamená to, že musíš platit
|
|
| Jiřule a 3 skřítkové | 
 |
(26.4.2012 11:59:53) hele určitě se najde poliklinika, kde to udělají na malym sálku někde na polikinice nebo ambulanci v nemocnici. Synovi ambulantně operovali pupeční kýlu.Já bych se poohlídla jinde než trávit tři dny v nemocnici kvůli ambulantnímu zákroku
|
|
| Pole levandulové | 
 |
(26.4.2012 12:00:00) Zubko, ale ja jsem nebyla na zadne plastice, delali mi vykon v brise. Sice to byla soukroma klinika, ale vse se uctovalo na pojistovnu, ja zaplatila jen 100,- za jednu noc na pokoji.
|
|
|
|
| Bin bez čárky:( | 
 |
(26.4.2012 11:30:00) ale jde to, jen si musí trochu dupnout a rozvířit vody zajetých kolejí.
|
|
| x x |
 |
(26.4.2012 11:35:26) Jo tak CS je asi něco jiného, než bouličky pod kůží... No já na ně myslím vlítnu sama, můj chlap chodí k doktorům jednou za 5 let, když má salmošku, nebo po havárce.
|
|
| x x |
 |
(26.4.2012 11:41:12) Hm, tak já jsem byla taky na kolonoskopii v celkové narkoze a dělali mi to ambulantně, přišla jsem v půl osmé ráno a v 11 už jsem frčela domů. Ve stejné nemocnici, to podotýkám.
|
|
|