| Vladka07 |
 |
(28.8.2012 19:59:45) Mám první dítě, proto prosím vás, zkušenější maminky o radu, jak naučit dítě spát v noci. S manželem od narození našeho desetitýdenního syna chováme (hodně plakal), ale bohužel mám pocit, že jsme jej tím naučili usínat jen s naší pomocí. Jsme už oba vyčerpaní, ale zdá se nám moc malý na to, abychom jej „nechali vyřvat“. Usíná kolem sedmé hodiny večer (s naší přítomností většinou ve své postýlce, když pláče, pochováme jej, po uklidnění jej tam zase vrátíme). Pak se budí na kojení po 1,5 až 2 hod, někdy po kojení usne hezky, někdy mu to trvá, ale od jedné od rána už v podstatě nespí. Aby neplakal, tišíme jej pomocí dudlíku, ale jak je unavený, každých deset minut mu vypadává, takže mu jej musíme držet nebo stále dávat znovu. Takto to probíhá několik hodin až do rána. Když jej z postýlky vezmeme, brzy usne, ale když jej tam znovu položíme a nevšímáme si ho, hned se probudí a křičí. S manželem se střídáme, jsme už oba vyčerpaní, tak nevíme, jestli odstranit dudlík, náruč nebo obojí – nemůžeme celou noc držet dudlík, ani syna chovat. Když jej vezmu k sobě do postele, tak taky křičí. Přes den pak spí v podstatě celé dopoledne do tří hodin (v kočárku, v šátku), odpoledne už jen tak po deseti minutách – celkem ne víc než hodinu, až v sedm „padne“. Když se jej snažím držet dopoledne déle vzhůru, tak pláče. V noci na něj nemluvíme, rozsvěcujeme jen baterku, ve dne jej bavíme, nosíme, povídáme si s ním, zpíváme mu, ukazujeme hračky. Budu vděčná za každou radu, jak mu prodloužit noc. Jinak od narození pije každé dvě hodiny ve dne i v noci, byl maličký (ale v termínu) –2,6 kg, tak asi dohání váhu – přibírá pěkně.
|
| Epepe | 
 |
(28.8.2012 20:09:54) Už to asi někdo napsal přede mnou - nenech ho spát celé dopoledne. Sice je ještě malý a denní režim si teprve tvoří, ale jestli vás takhle zkouší, tak se tomu může trochu pomoci.
|
| Beruška+J02A07T10 | 
 |
(28.8.2012 20:12:40) jejdo, prosím tě vysvětli mi jak ani ne tří měsíční dítě přiměješ, aby nespalo? já mám tři děti.. a v tomhle věku prostě pokud chtěli spát (a to nijak dobře nespaly), tak prostě spaly a usnuly, ještě se nedaly udržet - možná tak natáhnout o půl hodinky.. ale víc určitě ne.
|
| Epepe | 
 |
(28.8.2012 20:21:35) Nevim, to už nechám na invenci maminky. Chlapeček má nejspíš otočený režim - v noci je vzhůru, přes den spí. Buď se s tím může maminka smířit a počkat až to přejde (což bude nejspíš dost brzy), a nebo může zkusit to změnit.
|
| Epepe | 
 |
(28.8.2012 20:25:33) Abych tě trochu uklidnila, tak syn si vytvořil spací režim právě ve třech měsících a dcera od té doby (přibližně) spí také podstatně lépe. Takže - aspoň pro nás - je to zlom a věř, že bude lépe!
|
|
|
|
|
| Beruška+J02A07T10 | 
 |
(28.8.2012 20:10:14) vladko mám tři děti a dva z nich velký nespavci - dcerka do tří let nespala nikdy víc jak 2 hodiny v kuse a to ani v noci.
Bohužel ti moc neporadím, dudlík nemělo ani jedno moje dítě, naprosto ho odmítali.
Co se osvědčilo mě.. pokud pláče být u něj, držet za ručičku, případně chovat, pokud pomůže nechat spát u vás.. když přes den spí dobře v šátku, zkus ho třeba pevně zavinout.. do dečky, do polštáře, zavinovačky, pořádně utáhnout, jak to dělají v porodnici, některým dětem to dělá dobře
Jinak 10 týdnů - může mít růstový spurt, taky jak je teplo, tak má možná žízeň, mě teď na pití stává v těch vedrech i 5,5 letá, která už normálně spí celou noc.. a dvouleťák mi občas taky stává po dvou až třech hodinách.
Buď trpělivá, vlídná, mírná, buď u něj, potřebuje tě. Možná má trošku otočené spaní, možná má prdíky, nekroutí se.. jak pláče? vřeští? nebo jenom vzlyká? mě takhle děti dvě ze tří plakávaliv tomhle věku večer, třeba dvě hodiny - potřebovali si prostě vybít energii a takhle malé miminko to neumí jinak než pláčem.
Vím, že to je únavné a vysilující.. ale neboj, není to na pořád, pokud jseš nervozní, on to s tebe cítí a je nervozní taky. Mě se osvědčilo vždy co nejmenším odporem.. a děti časem začaly večer hezky usínat a to noční spaní přichází pak až časem. Buď ráda, že manžel s tebou soucítí a pomáhá, můj k dětem není schopný v noci stát, jeho oni nezbudí, za to já jsem vzhůru, jen se otočej

|
|
| Jana, 2/07+10/08+5/11 | 
 |
(28.8.2012 20:25:08) To vypadá, že má otočený režim, to je hodně na budku. Zkusila bych nechávat si ho v posteli, kojit ho, dudlík bych neřešila a pak se ho snažila víc zabavovat přes den, v noci bych jela systémem "je noc a v noci se spí", ale je to těžký, to určitě jo. Rozhodně ho přes den nenos v šátku, nech ho třeba na zemi na dece s hračkama, ať se koulí a nedospává noc, křičet bude, ale když budeš vědět, že mu nic není, tak to snad budeš zvládat . A zkus si sehnat nějakou pomoc, aby ses občas mohla vyspat, i manžel, někoho, kdo ho vezme třeba vozit v kočáru, ať vydržíte.
|
|
| Margot+1 | 
 |
(28.8.2012 20:28:02) Vydrž, to se spraví. Přijde podzim, bude v noci víc tma, to ti půjde na ruku. Já měla za "vyhráno", když moje malá začala kolem 3. měsíce chodit spát "už" o půlnoci, a ne mezi druhou a třetí. Já nevěřím na "naučili jsme mimino spát celou noc". Podle mě se ti lidé klopotí stejně do doby, kdy si dítě upraví režim tak jako tak samo. Zkus spát co nejvíce přes den, abys nebyla tak unavená. Nedělej blbosti, jako je např. žehlení - ty jsou pro lidi se spavými dětmi
|
|
| Beruška+J02A07T10 | 
 |
(28.8.2012 20:35:25) a ještě jak psala janča..
je noc spinká se, prostě opakovat.. tím nemyslím nepochovat.. ale zbytečně nerozvěcet velké světlo - my máme jen takovou modrou žárovku a u dětí je teď z ikea srdíčko na zeď a to taky svítí dost málo.. takže pohladit, pochovat, nakojit v případě potřeby přebalit.. ale v noci se spinká (ač se děti budí dál, aspoň lépe usínají) a zavři oči, aby viděl taky že spíš.. asi bych si ho fakt radši - jestli tě to neobtěžuje vzala k sobě do postele, nebo jestli má postýlku vedle vás, že na něj dosáhneš z postýlky.
Ono i to chování jde líp, když je u tebe.. prostě ho jen k sobě přitulíš a houpeš sem a tam.. a ležíš.. místo abys s ním vstávala a chodila.. to fakt nedělej.
|
| Jana, 2/07+10/08+5/11 | 
 |
(28.8.2012 20:38:41) Jo s dítětem v posteli se dá i odpočívat, i když se zrovna nespí. Ještě chci napsat, že není dobré s takhle malým dítětem zacházet tvrdě, křičet nebo tak, je lepší se snažit, aby mu bylo příjemně, spokojené dítě = spokojená máma a opačně, jinak to nefunguje. Hodně sil.
|
|
|
| ChemicalJane + 4 | 
 |
(28.8.2012 20:53:01) mě to přijde, že má otočený režim.. ve dne spí a v noci se mu nechce.. můj otec to měl takto první rok, babička byla vyčerpaná hrozně moc, ale pak se to srovnalo.. což tě teda moc neuklidnilo... zkoušela jsi třeba šátkovat? anebo zavinování? zkoušet ho nějak napolohovat do ěnjaké klubíčkové polohy? my jsme pár dní spali v posteli i s lehátkem, abychom se vyspali nebo s takovým kuličkovým vakem.. tam si miminko vylehne polohu a je spokojené (teda to naše bylo!)..
|
|
| Epepe | 
 |
(28.8.2012 21:16:25) To mně ještě napadlo, když jsem četla co psala Mandelinka, kde ono to miminko vlastně spí? Pro něj je nejvlastnější spát blízko rodičů. A pokud jsou rodiče příliš pohodlní na to, aby si ho vzali do postele (jako třeba já), tak by mělo mít postýlku těsně u jejich lůžka. Pokud je jinde, nebo dokonce v jiné místnosti, tak není divu, že se mu to nelíbí.
|
| Epepe | 
 |
(28.8.2012 21:20:36) Jo, to souhlasím, půlroční už jo. Ale dvouměsíční mrňousek, ten si ještě není jistý v kramflekách, že se ta máma ještě někdy ukáže na obzoru ...
|
|
|
|