| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

9měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko

 Celkem 13 názorů.
 Jíťa+10/09+05/12 


Téma: 9měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 8:52:46)
Ahoj. Potřebuji rady zkušenějších. Moje 9 měsíční dcera přestává nějak jíst. Už týden mi večer vypije sotva 100 ml mléka (běžně vypila 210+7, i 2 hodiny po celé dávce kaše), ráno teď tak 150ml mléka s asi 10 přestávkami, takže ho pije asi půl hodiny (v úterý ji hlídali rodiče ráno a to prý v zápětí vyzvracela, ale to jsem přikláněla k tomu, že ji neodbrknutou dali na zem lézt). Moje uvařené jídlo odmítá, včera kaše rozmačkaná vidličkou bez kousků, v půlce mi to všechno vyzvracela, asi za 10min jsem jí dala skleničku a tu snědla celou. Rozmačkaný banán, nastrouhané jablko, jogurt, přesnídávku, kaši, vše co běžně jedla teď po dvou lžičkách odstrkuje rukama a to stejné s pitím. Včera do toho i průjem a před tím několik dni nakakáno v každé plínce. Zuby kontroluji, nezdá se mi že by se měl nějaký vyklubat. Už jich má 5 a při žádném nic takového nebylo. Plíny když ji přebaluji tak nemá ani moc načurané (taky z čeho že). Jinak je veselá brouká, ale furt má prsty v puse (ale to měla před tím taky). Mám plašit u dr. ať ji prohlédne nebo ještě vyčkat? Děkuji
 bbberusak + barusak 03/10 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 8:56:36)
spíš bych to viděla, že na ní něco leze..ted je toho všude strašně moc..
 Jíťa+10/09+05/12 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 9:03:02)
Teplotu nemá, ten průjem měla tak 2x jinak to byl vždycky takový bobek. Syn měl minulý týden 2dny průjem a 2x zvracel (když jsem mu teda dala smectu a enterol tak mi to vyhodil), ale už je přes týden v pohodě.
 VERI + V6/08 + bříško 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 9:02:28)
podle popisu bych řekla, že je nemocná - nějaký střevní virus, když zvrací a má průjem.. dietu a hlavně pít!
 Jíťa+10/09+05/12 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 9:05:09)
A co bych měla tak malé dát jako dietu? Rohlík jí tak jedno kolečko, po kouskách jí to dávám, banán mi odmítá a co jí uvařím tak taky.
 Ursus+3 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 13:07:15)
mrkev, rýži, včereší rohlík a čaje, vodu, cokoli, co ti vypije - klidně po lžičkách.

asi na ní něco leze, může to být i viroza a klidně bez teplot (naše děti teploty prakticky nemívají, ani já ne). Vyčkej a uvidíš.
 withep 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 9:08:42)
Pokud zvrací a má průjem, možná chytla nějakou virózu, a pak je pochopitelné, že nemá chuť k jídlu. Pít by ale měla dostatečně, pokud nechce víc mléka, tak vodu nebo čaj, šťávu, cokoliv.
 hrošík+Em 8.9.08+Hani 4.10.201 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 9:16:08)
dala bych piškoty, bebesušenky klasické, rýži, těstovinu.... z mléka se ji může dělat také zle, když je nemocná..ono i zahleňuje, může mít zadní rýmu...Tu poznám u dcer právě zvracením...
a pít, čaje, ovocné šťávy, cokoliv, hlavně, aby pila...
Ať je malé brzo dobře!!!
 Jíťa+10/09+05/12 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 9:24:56)
Díky. Snažím se do ní dostat pití jen vodu 2x si cucne a odstrkuje to. Zkusím černý čaj pro děti, myslíte že je na místě i Kulíšek?
 Dani.K, K 05, P 09 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 10:30:23)
Ovocné šťávy bych nedávala, to spíš ten vychlazený černý čaj a klidně pořádně osladit, ať jí to chutná. Sladit jen glukopurem.
Co se týká diety - vyhýbat se tukům a klasickým cukrům, nejvíc se doporučuje lehce rozvařená rýže s dušenou mrkví (na vodě). Ale vím, že to je těžké, když je to takový drobek...
Pokud kojíš, tak dál kojit. Pokud dáváš UM, tak to vynechat a zůstat na čaji. Kulíška klidně zkus, starší ho vždy miloval, mladší nesnášel.
Pokud zvrací, tak čaj dávat po lžičkách pokud možno úplně ledový.
Když si nejsi jistá, tak zavolej dětské doktorce, naše dětská vždycky ochotně poradí po telefonu.
Držím palce, ať je z toho rychle venku ~x~
 Hanka 
  • 

Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 12:16:49)
To bude nejaka strevni vyroza. Dcera mi taky takhle odmitala jist, teploty nemela, chovala se celkem normalne, jen mela ridsi a velmi zapachajici stolici, ovsem u jidla brecela ze to nechce. Sla jsem s ni k doktorce, ta mi rekla ze ji mam davat enterol a ze to za chvilku prejde. Trvalo to asi 5 dni a potom zase zacala jist normalne.
 Hanka 
  • 

Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 12:17:30)
To bude nejaka strevni vyroza. Dcera mi taky takhle odmitala jist, teploty nemela, chovala se celkem normalne, jen mela ridsi a velmi zapachajici stolici, ovsem u jidla brecela ze to nechce. Sla jsem s ni k doktorce, ta mi rekla ze ji mam davat enterol a ze to za chvilku prejde. Trvalo to asi 5 dni a potom zase zacala jist normalne.
 Jíťa+10/09+05/12 


Re: 9 měsíční mimčo odmítá jídlo i mléko 

(1.2.2013 14:37:44)
Holky děkuji, tak mi to nedalo a zavolala jsem dr. Měli jsme přijet se ukázat. Tak se přiklání taky k nějaké střevní virózce, ale že ji docela dobře zvládá a bojuje s ní. Poslechl ji, tak že jí střeva trochu rychleji pracujou, zvážil, prosahal a nic "závažného" neshledal. Doporučil mi Nutrolin B sirup a že to za pár dní přejde, když ne tak se v pondělí ukázat a pokud by se to horšilo a nedostala do ní a neudržela žádné tekutiny tak hned do nemocnice na kapačky. Ale to neviděl moc reálné že by se to takhle rozběhlo. Takže pít, pokud udrží tak dietní stravu a bude to snad ok. Děkuji za rady a přeji všem hezký víkend ~3~

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.