| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Předvolání k předběžnému šetření - pozůstalostní řízení

 Celkem 3 názorů.
 kilco 


Téma: Předvolání k předběžnému šetření - pozůstalostní řízení 

(27.5.2018 20:12:23)
předvolán je jediný žijící potomek zemřelého,nebožtík byl rozvedený, má nějaké bratrance,synovce;v dopise jeho potomkovi stojí,že má předložit:

- listiny jako je závět, o vydědění,atd. - proč toto má vůbec někdo dokládat,když o takových věcech ani nemusí mít potomek ponětí,že existují,navíc,pokud by závět byla a byla děllána přes notáře,tak si ji dotyčná notářka dnes přeci může v systému sama vyhledat,ne?

- potom chtějí sdělit soudnímu komisaři údaje o příbuzných zůstavitele - jako jsou synovci,bratranci a ost.příbuzní - je toto tento předvolaný přímý potomek vůbec povinný sdělovat? Co když řekne že o nikom neví,nezná...,prostě nemá zájem sdělovat údaje o těchto osobách,protože stejně nejsou přímými dědici,to je jen on.


 Dari79 


Re: Předvolání k předběžnému šetření-pozůst.řízení 

(27.5.2018 21:09:22)
Jéžiš, ty naděláš... Ty předvolánky jsou vzorový, holt chudák notář jednak je povinen je používat, jednak asi těžko může tušit, jestli zrovna tenhle pozůstalý zná nebo nezná svý bratrance.

Závět - představ si, že ji můžeš napsat i doma, vlastní rukou, pak o ní asi notář chudák nemá tušení. Pak je opravdu vhodné ji vzít s sebou, jinak se nemůžeš divit, že podle ní nebude nikdo dědit. Jestli Váš zůstavitel závěť nesepsal, tak to v předvolánce ignoruj a u notáře na otázku - sepsal závěť... odpovíš ne nebo třeba o ničem takovém nevím.

Příbuzní - zjišťují se standardně všechny dědické skupiny, protože notář nemůže vědět, jestli odmítnou ti první dědictví nebo ne. Ale ano, máš pravdu v tom, že když jsi jediné dítě, přijdeš tam, řekneš že dědictví neodmítáš a že u tebe není dána překážka pro dědění, tak zjišťovat prasynovce je opravdu nedůležité.

Moc to žereš. Prostě tam běž a oni s tebou sepíšou protokol a hotovo.
 Begonie 


Re: Předvolání k předběžnému šetření-pozůst.řízení 

(28.5.2018 11:34:35)
Moc si to beres. Jak pise Dari. Notar si samozrejme zjisti zavet, kterou zustavitel sepsal u notare, nebo u notare ulozil, ale když ma zavet doma v supliku, tak o te samozrejme nemůže vedet. Když nic takového není, nebo o tom nevis, tak proste reknes, ze ti není znamop, ze by zustavitel zanechal zavet.

A to samy s téma pribuznyma v dalších dedickych tridach. Nikde není receno, ze ten jediny potomek bude dědit. Pokud by z nejakeho duvodu nechtel nebo nemohl dědit, tak nastupuji další dedici ze zákona. Tak se notar rovnou při predbeznem setreni pta na ty další. Nevim, co je s tim za problem. Když jmeno bratrance nevis, tak reknes, ze neznáš a jede se dal.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.