| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přístup k dětským nemocem v zahraničí

 Celkem 197 názorů.
 Buřt 


Téma: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 8:42:00)
Ahj, na fb jsem narazila na zajímavé téma. Jde o přístup k běžným dětským nemocem u nás a v zahraničí. U nás jsme poměrně striktní, do školky by dítě ideálně nemělo chodit ani s lehkým nachlazením, po nemoci se děti nechávají doma a necvičí ještě docela dlouho.
Vnímám, že u dětí, co jsou více nemocné, tohle generuje brutální problémy např. v zaměstnání rodičů, fakt si myslím, že to je docela velký sociální problém.
Zaznamenala jsem, že v zeích na západ od nás se to řeší o dost míň intenzivně. Např. lehká rýma a kašel nevadí, někde dokonce chodí děti do školy i děti, co ještě berou antibiotika atd. Zároveň matky žijící tam říkají, že ta nemocnost je prostě o dost nižší než tady.
Já nejsem doktor a nechci se vyjadřovat z lékařskýho hlediska, co je správně, ale fakt mě napadá, jestli tady nejsme papežštější než papež. Vedu sportovní kroužek pro první stupeň a mám tam děti, co reálně dojdou v průměru jednou za šest týdnů. Protože jinak jsou nemocní nebo doléčují nebo jsou po nemoci. Ve výsledku se pak ty děti skoro nehejbou, nechodí ven, a zase pochytají další nemoci.

Jaký je váš názor? Proč je ta dětská nemocnost tady tak šílená? Nesnižujeme těmi dlouhými pobyty doma ve výsledku odolnost dětí? Neměla by se některá pravidla trochu zrevidovat (alespoň to necvičení týden po nemoci)?
 Pruhovaná 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 8:53:37)
Jestli ta jejich nižší nemocnost neznamená právě to, že nějaký ten kašlík a rýmu za nemoc nepovažují. Já myslím, že s rýmou do školy víceméně ok, kašel už horší, ale s antibiotiky vůbec, vždyť to může mít následky pro nemocného, když se pořádně nedoléčí (tj. v klidu), ne?
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:18:32)
S přístupem v jiných zemích neumím porovnat.
Ale obecně bych řekla, že u nás převládá přehnaně opatrnický přístup, kdy se děti nevystavují chladu, neotužují se, málo pobývají venku, k tomu se často nevhodně stravují, nedostatečně spí... což všechno zrovna neposiluje rozvoj imunity.
Ale je to zcela laický subjektivní pohled tzv. od plotny.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:05:23)
Ropuch, ano, myslím si, že zvlášť ten pochyb venku za každého počasí je hodně důležitý. Pořád mě mrzí, že děti nechodí víc ven v rámci školy a družiny, je tam podle mě hodně prostoru ke zlepšení.
Naše dětská dr. je v tom hodně osvícená, říká, že dokud není teplota, ať se ven chodí, že to prospěje, člověku se venku lépe dýchá.
Ale některé doktorky fakt striktně radí po tpeltoě třeba tři dny nevystrčit nos a tak. Otázka je, jestli si tak nevyrábíme ty skleníkové kytičky.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:26:10)
Buřte, kamarádka je dětská sestra a tvrdí, že 14 dní po teplotě nelézt ven~8~, docela jsme si nerozuměly, protože když dítěti rostly zoubky, teplota se prostě vyšplhávala na 37,5 a ven jsme přesto chodili, ona se mračila~d~

Zakažte dítěti (v podstatě bez důvodu), aby šlo ven, když je zvyklé na zahradu u domu, systémem hodinu venku, půl hodiny doma, půl hodiny venku, hodinu doma atd.~d~ V tom rozmrouskaném období, kdy bolí dásně a dítě pofňukává, si neumím představit, že bych mu zatrhla zahradu... Navíc po hraní si na zahradě bylo noční i poobědní spadní o něčem zcela jiném (dítě, pokud je venku, spí jako dudek)
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:33:45)
Čumčo, tohle u nás řešila tchyně, že naše děti posíláme do školy moc brzy po nemoci, že její děti (tj. můj manžel a jeho bratr) zůstávali údajně ještě týden doma po uzdravení, případně dokonce po dobrání ATB (kdy už je většinou dětem dobře tak od 4. dne a v mém dětství byly ATB většinou na 10 dní ...). Já ji teda podezírala, že spíš to není pravda, že si to špatně pamatuje, že těžko byla s nimi tak dlouho doma z práce, ale že prý je hlídala babička ... No, naše děti šly jako malé do školy/školky hned po dobrání ATB, teď jako velké hned, jak je jim dobře (doktorka tvrdí, že infekční jsou jen první 3 dny braní ATB). Moje mamka byla taky zdravotní sestra, ale nijak zvlášť dlouho jsme doma nezůstávali a jak jsem byla starší odmítala jsem vynechávat i tréninky. Mamka byla "otravná" hlavně se svou představou, jak dlouho má člověk držet šetřící dietu v případě, že zvracel nebo měl nějaký výraznější průjem. To jsem nesnášela (jsem ten typ, co se vyzvrací a hned má potřebu se najíst :-)), takže jsem pak podobné potíže spíš zatajovala, když to šlo ...
 Vážný2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:38:40)
Naše praktička chtěla na virózu nechodit k ní a nechat děti 3-7 dní doma, dokud neklesnou teploty a neskončí kašel.

Po ATB jsme nechávali ještě 1-2 dny, protože stejně neskončil kašel tak rychle. Dospělý někdy kašle i 14 dní po bronchitidě, než se všechno dá do cajku.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:51:13)
Vážný, ale vadí to dokašlavání vlastně něčemu? Když už se člověk cítí dobře, infekční není? Proč by měl být s doznívajícím kašlem doma?
 Stará husa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:45:54)
Můj BM měl tatínka doktora a ten ho taky posílal třetí den braní ATB do školy. Jednou mu tak způsobil dvakrát návrat anginy. Takže podle mě tak nějak s rozumem.
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:56:20)
Moniko, tchýně si to může pamatovat dobře.
Já si to ze svého dětství pamatuji stejně, doma se zůstávalo dlouho, po dobrání antibiotik jsem dostávala ještě jednu dávku injekčně (Pendepon, možná i jiní pamatují) a poté se doporučoval další týden klidový režim.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:04:46)
Ropucho, já jsem nechávala po atb dítě den dva ještě doma vždycky. A jednou se to ve škole řešilo, že pět takových absencí za školní rok je docela dost. Mně to přijde úplně normální, všechny zameškané úkoly a zameškanou látku jsem s dítětem doma udělala, nechybělo mu jediné cvičení~d~ Byl to trapný moment, kdy se mi chtělo od plic říct, že si to laskavě budu dělat tak, jak já uznám za vhodné~d~ Ale mračila jsem se tak, že to bylo tuším jasné, takže se mě na to už nikdy neptali~:-D Dítě bylo jedničkář a tohle je přeci fakt na rodičích, jak si to rozhodnou.
 Ennywan 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:29:03)
Buřte, zajímavé téma, díky za něj. Ona je otázka, jestli to, že je ta nemocnost jinde menší, souvisí s jejich přístupem k nemoci a rekonvalescenci. Asi v tom budou spíš jiné proměnné.
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:38:50)
Enywan, určitě, pokud si určíš, že rýma a kašel není žádná nemoc a mírně zvýšená teplota vlastně taky ne, hned máš o hodně menší nemocnost :-)
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:37:41)
Řekla bych, že ten problém má dva základní aspekty:
1) Co je dobré pro to "nemocné" dítě
2) Co je dobré pro zbytek kolektivu, kam případně jde, přestože šíří nějakou (byť třeba mírnou) infekci.
Z praktického hlediska bych řekla, že pokud dítě nemá teplotu a nějaké velké bolesti, tak prostě s "rýmou a kašlíčkem" nebo nějakým škrabáním v krku je i u nás běžné dítě posílat minimálně do školy a v "mé bublině" plné sportujících dětí případně i na trénink (někdy s ohledem na to, jaká je zrovna fáze sezóny, jestli se jeví jako potřebnější, aby dítě spíš trénovalo nebo raději "to vyleželo, aby bylo O.K. až ...). Určitě jdeme třeba i s rýmou a spol o víkendu na výlet, v létě klidně i k vodě, ale třeba v zimě do bazénu ne, s tím máme špatnou zkušenost. A dbáme na to, aby takové "načaté" dítě jedlo vitamíny a co nejvíc se vyspalo ...
Z hlediska nákazy ostatních pak myslím, že stejně vždycky někdo ty viry donese (koneckonců řada nákaz se přenáší ještě před tím, než má nemocný příznaky), takže být jediná zodpovědná osoba v kolektivu je taková trochu zbytečná oběť. Ale samozřejmě pro děti, které případně mají horší imunitu je to poněkud "nefér".
Děti, které byly pořád "nemocné nebo po nemoci" byly i za mého dětství, měla jsem několik takových spolužaček, které necvičily skoro nikdy a pořád seděly ve škole s krkem zamotaným do šátku. Ale ty se na žádné sportovní kroužky ani nehlásily, teda.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:07:48)
Moniko, jo, ten fakt, že nejvíc nakažlivý je člověk těšně před vypuknutím příznaků, by se měl hodně zdůrazňovat. Protože té nákaze se díky tomuto prostě zabránit nedá. Naopak, leckdy po nemoci člověk ještě dokašlává nějaký čas, infekční už dávno není, a každý na něj kouká jak na vraha.
 Anadar 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:44:13)
Teprve s příchodem vnoučat jsem zjistila,že je rýma nemoc.
Protože vnoučata chodí do školky a synové nechodili.S rýmou vesele blbli venku.
Vnoučata jsou věčně doma,nic jim není,mají jen rýmu ale to je pro kolektiv něco jako mor.
Pak sedí doma,pěkně v teple a jakmile vylezou ven,hned je něco ofoukne,dostanou rýmu a je to tady zase. Občas se staví u pediatry,berou potravinové doplňky na podporu imunity a rodina zkoumá,zda je rýma bíla,žlutá nebo zelená a jestli by se ta bílá nedala propašovat do školky.
Nemyslím si,že by měly děti chodit do školky s teplotou,štěkavým kašlem nebo antibiotiky
Ale s rýmou?
 Mendosa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:00:05)
přesně tak, ve školce byli vysazení i na rýmu. Dokonce vymyslely, ze po kazde nemoci by melo dite prinest papir od doktorky, ze muze do kolektivu. S tim je nastesti pani doktorka poslala do haje. Ve škole to naštěstí skončilo. Jak se mi ulevilo.
Jinak moje zkušenost je před 10 lety, cca. Před covidem i home Officy
 Stará husa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:07:55)
Naše děti měly rýmu a kašel tahem celý školní rok. Doma byly jen, pokud dostaly angínu, zánět průdušek nebo zánět středního ucha a měly horečku a braly antibiotika. Při antibioticich nám paní doktorka kladla na srdce, aby děti pokud možno ležely, aby se jim to neodrazilo na srdci. Což se nikdy nepovedlo, protože jakmile se jim ulevilo, tak skákaly a běhaly. Proto při antibioticich měly povoleno více koukat na televizi, to je zklidnilo. A taky jsem jim hodně četla.
 susu. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:55:53)
Huso, a napadlo tě, že kdyby pobyly týden doma, tak kašel a rýmu celý rok mít nemusely?
 Stará husa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:24:07)
Susu, ony byly doma co 14 dní, ale rýmy a kašle se zbavily až v půlce července a začaly je mít druhý týden v září. Myslím si, že tyto časté nemoci a neustále řešení, kdo kdy bude s dětmi doma, kdy kam k doktorovi a na jaké ještě vyšetření a do toho zběsile dodělávaná práce v době, kdy náhodou nemocné nebyly nebo hlídala babička, značně přispěly k mé pozdější depresi, které jsem se zbavovala 5 let.
 Ennywan 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:23:13)
Tak on je kašel a kašel. Našeho mladšího jsem klidně nechávala doma jen s kašlem, protože byl brutální. Umí kašlat v kuse v podstatě nepřetržitě a hlasité je to jak tuberák, přitom nemusí mít ani teplotu nebo nějaký další jiný příznak. Takový typ kašle je nepříjemný jak pro něj, tak pro ostatní poslechově. Na takový typ kašle v podstatě nic nezabírá.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 23:28:41)
no dcera dělá v dětské skupině a dítě se zelenou rýmou s teplotou, co je mu blbě, tam je každou chvíli. moc ok mi to teda od těch rodičů nepřipadá.
 Federika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:46:03)
Malá rýma, kašel, to jsme nikdy neřešili.
A přiznávám,že někdy, teda celkem často chodily do školy i s atb, pár dní doma a pak už do školy. Často hlavně kvůli škole, procenta v absenci stoupala a nedalo se nic dělat. Děti bejt doma nechtěly.
Kdyby škola měla jiný pravidla, pak by doma zůstaly. Nikomu se nechce dělat komisionálky.
Teď syn spokubydlícího na koleji, má atb, angínu a chodí do školy dál, ok, je to VŠ. ale nemůže si dovolit nechodit. Požadujou pokud možno nulovou absenci.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:47:33)
Já teda mohu mluvit pouze o Švédsku a děti jsou tam nemocné FURT a pomalu všichni jsou alergici. A matky (opravuju, samozřejmě i otcové, jsme ve Švédsku, že jo) jsou furt doma na ošetřovačce, ostatně únoru se žertem místo februari říká "vabruari" - očrúnor:)
Ale antibiotika ti tam nedají, dokud nechcípeš, to je fakt. Třeba zánět spojivek se řeší ATB kapkami až když to samo nepřejde po týdnu, což mi teda přijde brutální, protože vydržet jenom den je strašný. Oftalmoseptonex nebo něco v tom stylu se koupit nedá. Ale můžou se chlubit nízkou spotřebou ATB.
Tak asi čas ukáže, čí přístup je lepší, až na nás zaútočí ty rezistentní bakterie.
P.S. Myslím, že přístup bude hodně daný tím, jaká podpora se dá čerpat. Když celkem žádná, jdeš do práce, zadarmo doma nebudeš. Podle mě je to hodně tím. Ve Švédsku se dá OČR-ovat do aleluja, tak se to taky dělá.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:08:55)
Muumi. Já fakt docela často někde čtu fakt zoufalý nářky matek, který vyrazily z práce kvůli častým OČR, a přijde mi to fakt kruté.
 Stará husa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:14:37)
Buřte, proto já jsem si našla zaměstnání, kde jsem mohla mít OČR každých 14 dní několik let. Sice peníze byly čiré zoufalství, ale zase mě nevyhodili z práce.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:14:45)
To si v tom Švédsku právě asi moc netroufnou, protože všude mají odbory. U nás teoreticky na OČR můžeš, ale...
 Rodinová 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:16:19)
Legalne te za caste OCR zamestnavatel vyhodit nemuze, ale jasne, ze kdyz chce, cestu si najde, treba organizacni zmenou.
 Termix 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:30:36)
Muumi, ve Švédsku jsem několik let bydlela a mám přesně obrácenou zkušenost. Vlastně stejnou jako v Anglii. Děti chodily do školy klidně s teplotou, s rýmou úplně běžné, a vůbec neexistovalo, že by dítě necvičilo. To už opravdu muselo být, aby dítě zůstalo doma.
Obě země mě docela vycvičily a pobyt dětí doma při nemocech jsem vždy eliminovala na co nejkratší čas. Nikdy jsem je nikam neposlala se zelenou rýmou, ale běžnou vodovou jsem nikdy neřešila. Navíc já jsem i dost otužilá a děti jsem k tomu vždy vedla.
Já jsem pořád mezi dětmi, samozřejmě někdy chodí nemocné, štvou mě jen infekční. Jednou přivedla maminka dítě s neštovicemi, na první pohled to nebylo poznat. A na ten druhý už bylo pozdě a ono dítě nakazilo celou jednu skupinu.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:33:12)
No vidíš, tak já jsem zjevně bydlela v nějakém málo drsném kraji... Opravdu spolužáci ve škole byli neustále doma s dětmi, protože VAB. Přitom jsem si taky myslela, že Vikingové to budou mít tak, jak píšeš ty. Ale fakt měli všichni ty děti neustále na hromadě.
Pravda, s tím tělákem to bude, jak píšeš. Když byly ve škole, tak určitě neseděly na lavičce.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:41:49)
Dík, Termix, souhlasím.

Já si myslím, že děti se zotavují opravdu rychle, a je fakt blbost je po běžnejch virózách nechávat bez pobytu venku a pohybu.
I čistě pragmaticky, co je to za dětství, pořád se kurýrovat doma, nehýbat se, nechodit ven, vždyť je to úplně proti dětský přirozenosti.

Jsem ráda, že tu máme všechny vesměs shodu. ~s~
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:48:10)
Já neznám nic lepšího na rýmu a kašel než je pobyt venku, hlavně v zimě se pak venku lépe dýchá.
Sice srážím teplotu hned, ale děti beru ven i nemocné, pokud se na to cítí a asi bych je poslala do školy s ATB, ne v prvních dnech, ale ke konci už s klidně.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:50:43)
A opravdu se časy mění, za mého dětství jsem po nemoci automaticky týden necvičili, nebyla k tomu potřeba omluvenka, prostě jsme jen nahlásili "po nemoci".
Dětem na tělocvik omluvenku musím psát, jinak běžně cvičí a "po nemoci" nikoho nezajímá.
 Len 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:52:49)
Neznama, take jsem to tak delala, nemocne deti normalne chodily ven. Akorat vyjimka je kombinace teploty a slunce, nevim, jestli je to shoda okolnosti, ale v rodine mame nekolik umrti z pobytu na slunci s teplotou (nejspise infekci), takze ven jen v chladnejsim a neslunecnem obdobi.
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:02:49)
"Já neznám nic lepšího na rýmu a kašel než je pobyt venku, hlavně v zimě se pak venku lépe dýchá."

Já mám z mládí zážitek, že jsem rozlyžovala virózu.
Kdybych to nezažila na vlastní kůži, asi bych nevěřila.
Měla jsem domluvenou cestu, nechtěla to zkazit kamarádce, tak jsem s horečkou celá rozlámaná nastoupila do autobusu, tam se klepala, potila... Na Šumavě jsem se vypotácela, připnula lyže, nedechla se, rozjela, a do hodiny mi bylo úplně báječně a viróza byla pryč.
 susu. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:49:37)
Tak já mám zkušenost opačnou.
Pod vlivem této teorie jsem s pořádnou rýmou odjela na zimní pochod do hor a vrátila se rýmou, kterou jsem léčila další 3 měsíce. ~d~
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:54:41)
Však já taky nepíšu odjet na zimní pochod, ale jen se projít kolem baráku nebo u mimin spát venku v kočárku.
Na rozcházení chorob také moc nevěřím, vlastně mě se povedlo rozchodit boreliozu a jak jsem dopadla tu asi každý ví.~:-D
Můj manžel takto odjel se střevní chřipkou na lyžovačku, on teda ještě netušil, že ji má, ale doma už jsme j měli všichni. Neříkal nic o tom, že by to šlo rozchodit.~t~
 susu. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:00:37)
já tenkrát tu teorii brala/byla mi podávána tak, že je fajn rýmu vypotit aktivním pohybem venku, včetně zimního přechodu hor.

Asi lehký pohyb kolem domu nic nezkazí, dýchá se fakt líp, ale mě při nemoci pohyb celkově dost vyčerpává a to si nemyslím, že je dobré.
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:03:46)
Susu, my jsme se šli se synem projít ven třeba na 15 minut, někdy déle, podle toho jak se cítil. Jako mimino zabalený v kočárku, jako větší teplé oblečený, žádné běhání, nebo bobování, to vůbec, jen klidná procházka na vzduchu. Vždycky mu pak bylo líp, uvnitř ucpaný nos, venku volný apod.
 Len 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:51:18)
Burte, nizsi nemocnost neni, jen ryma, kasel, teplota, bolest hlavy se nepovazuje za nemoc, takze deti chodi do zarizeni a dospeli do prace. Ja osobne jsem studenokrevna a nad 36,8 uz je pro me zvysena teplota, je mi spatne a funguju blbe. Jedno dite to ma po me, druhe funguje do 38 normalne, teplomer je u nas zbytecny, nemoc posuzuju podle toho, jak se dite citi. A skola a jeji narizeni pro me neni zadna autorita, jsem to ja, kdo rozhodne, coz jsem jim opakovane sdelila. Ryma a kasel ok, ale dite treti den na antibiotikach (coz je ta hranice, kdy pry uz muze do skoly), bolesti hlavy a nemocne se citici jsem do skoly proste neposlala. V pokynech je, ze do skoly ma jit i dite, ktere se rano citi spatne, protoze ve skole se jim pry casto ulevi~t~
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:03:36)
"V pokynech je, ze do skoly ma jit i dite, ktere se rano citi spatne, protoze ve skole se jim pry casto ulevi~t~"

no upřímně přiznám, že to je i můj přístup ~t~ já jsem po ránu často na umření, bolí mě hlava, žaludek, je mi blivno, jsem malátná - prostě mi ranní vstávání nedělá dobře ~d~ no a mladší dvě děti to mají po mně... takže ranní nevolnost není důvod nejít do školy, ono se to během dopoledne srovná... dokonce ani když se ráno pozvrací, není to ještě jasné znamení, že má zůstat doma... obvykle dostane trochu čaje a uvidíme po cestě... v 99,9% to přejde než dorazí do školy :-)
 Len 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:05:38)
Rose, tak zvracejici deti do skoly nesmi dalsich 48 hodin, to je zase dalsi pravidlo. Ja to takhle nemam, kdyz je mi rano blbe, tak to tak zustane, takze tim se ridim. Kdyz je mi blbe vecer, tak se z toho vetsinou vyspim.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:07:52)
Tohle mají i Švédové, 48 hodin po poslední "epizodě". A velký pojem je tam "zimní blicí nemoc", což jsem u nás nikdy jako fenomén nezaznamenala, měla jsem dojem, že u nás se blinká v létě po syrovým mase na grilu:).
 Renka + 3 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:26:11)
. A velký pojem je tam "zimní blicí nemoc", což jsem u nás nikdy jako fenomén nezaznamenala, měla jsem dojem, že u nás se blinká v létě po syrovým mase na grilu:).

Vážně neznáš rotavirové infekce nebo enterovirózy? Já už jich zažila. To nemá nic společného s grilováním a syrovým masem, je to prostě virus. Jednou jsem byla s dětmi v lázných, taky zimní období a postupovalo to pokoj po pokoji, patro po patře, od budovy k budově. Celých 6 týdnů se tam blilo. Děti to strašně oslabilo, nemohly absolvovat procedury, přínos nulový.

A takových blicích pobytů, dovolených, táborů jsme zažili spoustu.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:27:34)
Renko, nevím o tom, že by ve velkém byly nějaké epidemie zvracení v zimě. Fakt ne. Tak mám asi kliku.
 Renka + 3 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:28:46)
Muumi, v těch lázních to byl listopad-prosinec. Ve škole to řádilo kolem Vánoc. Já mám pocit, že to řádí celoročně.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:30:30)
No, budu tedy doufat, že mě karma nedožene, a nestrávím letošní zimu s hlavou v kýblu:).
 K_at 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:25:12)
Muumi, blicí nemoci se většinou protočí 2x za školní rok. A většinou jsou v počátku ty děti, ze kterých vypadli, že večer blinkaly a měly průjem. Je to něco, co nám třeba loni zavřelo na den MŠ, protože nebyl z dospělých nikdo, kdo by udržel provoz. A někteří rodiče byli tímto vyřazení z provozu skoro týden.

K rymam a kaslum - znám kolegyně, které jsou fakt pošahané. Ale je potřeba si uvědomit i ti, že hodně dětí předškolního věku neumí smrkat. Nezdrží hygienu nosu a rukou. Hodně dětí v tomto věku si zásadně neumí dát ruku před pusu a dává do úst kde co. Prsty, hračky, tužky.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:40:35)
"hodně dětí předškolního věku neumí smrkat."

já jsem si pochvalovala ten aparátek na vysavač, co i zahleněnému miminku vytáhne obsah nosu, do cca dvou let jsme to používali, batole si vysavač postupně zapínalo i samo "na vysmrkání", potom se plynule přešlo na papírové kapesníky...
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:00:49)
Čumčo, my jsme odsávačku používali jen v nejnutnějších případech, protože syn se pak odmítal k vysavači i jen přiblížit, vadil mu ten zvuk. Že by si ho zapínal sám, to rozhodně nehrozilo... Neuměl smrkat asi do 5 nebo 6 let, ale kupodivu zánět ucha nikdy v životě neměl.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:08:24)
Naše dětská lékařka tvrdí, ale už jsem to i několikrát různě četla, že odsávačka není moc dobrá, že odsávačka právě způsobuje záněty uší a dětem se mají nosy odsát jen hodně lehce a lepší je jen otírat bez odsávání.
Já se s tím nemažu odsaju co jde, popřípadě kápnu mořskou vodu a znovu odsaju a nakapu Nasivin, ale jak já, tak děti trpíme na hnusné rýmy, kdy otýkají sliznice a nemůžeme dýchat. Někdo má rýmu jen jako kapičku u nosu, to já bohužel neznám.

A některé děti se odsávání bály a jiné ne, starší holčička se panicky bojí jen zapnutého vysavače bez odsávačky, mladší nastavuje nosánek.

Manžel koupil inhalátor na Vincentku, tak jsem zvědavá jestli to děti dají a jestli bude inhalátor k něčemu, zatím jsem ho ani nevybalila.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:16:58)
neznámá a zkoušeli jste na rýmu inhalační tyčinky? na ty já nedám dopustit... rýmička je pro mne normálně smrtelná nemoc, vždycky mi ucpe dutiny, třeští mi pak hlava, slzí oči, popraská pusa, jsem úplně vyřízená a chci umřít, ale ta tyčinka nenechá rýmu snad vůbec rozjet - musím zaklepat, že co ji používám, tak jsem žádnou pořádnou rýmu neměla ~R^ jakmile začnu mít potřebu smrkat, hned tahám inhalační tyčinku - fakt super...
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:49:59)
Rose, já zas v podobných případech nedám dopustit na mořskou vodu ve spreji. Používá ji i syn, klasické spreje do nosu vlastně vůbec nekupujeme.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 19:38:40)
O tyčinkách jsem nikdy neslyšela, dík, vyzkouším.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 19:32:37)
neznámá, před 15 lety byla odsávačka relativně nová, nevědělo se, že její užití má souvislost se zánětem uší. Ty jsme v batolecím věku neřešili nikdy, později ano (ale už na kapesníkách, bez odsávačky) a nádherně to vyřešil dokoupený Prevenar, tehdy nebyl na pojišťovnu

dcerka se mi zahlenila jako 4měsíční miminko~7~, byla jsem ráda, že jsme měli odsávačku, viditelně se jí pokaždé ulevilo, a s ušima neměla nikdy nic~d~
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 19:48:22)
Já jsem také u kluků netušila, u holek vím, ale stále odsávám. Navíc holky hleny zvrací, takže se snažím je odsát co nejvíc.
Prostě rýma je u nás vždy průšvih a hrozná choroba.~:-D

Já myslím, že všechny moje mimina nějak onemocněla ještě v šestinedělí a snad u všech jsme řešili pohotovost. Imunita od matky u nás nějak nefunguje.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 19:55:00)
copak imunita kojením, ta by byla, ale syn mi sem tam donesl něco ze školky, snažila jsem se nakazit dřív, aby byly protilátky pro mimino

nejvíc jsem se bála, aby nepřinesl syn neštovice, tak jsem ho před druhým otěhotněním cíleně nakazila u kamarádčiny holčičky, což klaplo - dostala jsem parádně vynadáno u doktorky~d~ Já se bála, že mi syn ze školky donese neštovice k dalšímu miminku, chtěla jsem, aby to měl za sebou, průběh bezproblémový, v únoru, kdy se stejně míň chodí ven a jsou krátké dny~d~
 Dooly. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 20:41:10)
Čumčo odsavacku si pamatuju už u netere které je 32
 Dooly. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 20:41:10)
Čumčo odsavacku si pamatuju už u netere které je 32
 Okolík 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 20:44:27)
Čumčo, odsávačku nudlí mi na ORL NEdoporučili už před cca 25 lety, právě kvůli zánětům středouší~d~
 ehm 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 21:21:29)
Fakt? To je zajímavé. Mně cca před 10 lety pravý opak, dokud neumí smrkat, tak odsávat. Já o tom ani nikdy předtím neslyšela, co je na odsávačce špatně?
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 21:57:09)
Okolíku, rozumím, u syna si nejsem jistá, ale dcera se odsávala každou chvíli a s ušima neměla nikdy nic - takže já jsem za to byla ráda...zase jsme fakt nikdy nepoužili žádný sprej do nosu - fakt nikdy, jen konvičku se slanou vodou, to je báječná věc

a na rýmu v dospělosti se mi osvědčuje Sinupret forte, prostě tu rýmu vypne, nebo co~d~
 Markéta 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 0:33:22)
Jakym mechanismem zpusobuje odsavacka zanety usi?
 Dooly. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 6:57:56)
asi podtlak?
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:17:36)
"Neuměl smrkat asi do 5 nebo 6 let, ale kupodivu zánět ucha nikdy v životě neměl."

To buďte rádi. Rýmy a následné záněty uší jsme si prošli opakovaně. Nevím, co jsme dělali špatně, je to dvacet let, možná jsme měli odsávat více, jinak, nebo naopak vůbec... Každopádně to bylo bolestivé.
Děti všeobecně marodily málo, ve školce i ve škole některé roky neměly jedinou zameškanou hodinu pro nemoc, ale ty batolecí rýmy byly ošklivé.
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:52:58)
Ropucho, já vím, já jsem jako dítě na uši trpěla dost, takže jsem fakt ráda, že jeho to minulo. Stejně tak nikdy neměl zánět průdušek a obecně kašel míval minimálně, spíš jako důsledek rýmy, která mu tekla do krku, ale takový ten klasický průduškový kašel snad nikdy neměl.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:17:55)
být doma 48 hodin po pozvracení se - to bych se do školky ani školy asi ani nepodívala ~t~


 Blanče 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 22:03:11)
Rose to vážně? Já mám zvracení jako něco, kdy další level je nemocnice a kapačka, neumím přestat. Moje tělo to zpracovalo tak, že nevím, co je těhotenská nevolnost nebo špatně z alkoholu. Ale těch pár střevních chřipek je fakt nezapomenutelných. Představa, že zvacím pravidelně je pro mne nepředstavitelná:-)
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 22:46:08)
Blanče, syn taky není zvracecí typ, za celý jeho dosavadní život zvracel fakt jen několikrát, přičemž jednou to byla střevní viróza, na kterou taky nezapomeneme. Začal tenkrát zvracet v družině ve škole, tak pro něj manžel jel, já byla zrovna v práci, ale byla po ruce babička (která je pediatr) a té se to nezdálo, nebyla si jistá, jestli to není nějaká břišní příhoda, tak tenkrát volali záchranku, vypadal fakt hrozně, navíc jak byl vždycky hodně hubený... na urgentu jsme s ním tenkrát strávili asi 6 hodin, dali mu nějaké kapačky a v noci nás pustili domů. Druhý den už mu bylo o dost líp a celkově z toho byl za chvíli venku, ale vypadalo to ze začátku dost divoce.
 Jerry G. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:02:30)
Burte,

Nevim jak z nemocnosti. Moje deti jsou dospele. Syn byl zvykli celorocne jezdit do skoly na kole, jako vetsina deti. Co mi prijde tak Ceske deti chodi daleko vic oblecene-nabalene nez Holandske deti. Dale se tady tolik netopi, taky jsou tu zimi mirnejsi. Takze myslim, ze je to kombinace podnebi a zvyku, jak se oblekat a topit a vetrat.
Pokud diteti netekla z nosu zelane ryma, tak mohl do skoly.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:06:14)
Jerry, ano, nabalování dětí je tu taky dost běžné, to je fakt. A přetápěn jakbysmet.
 Rodinová 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:13:02)
Jerry, ono jsme tu prece jen mivali jine podnebi nez v Holandsku, aspon za meho detstvi ~:-D
Nicmene ted se to dost zmenilo a asi by se melo zmenit i nazirani na nabalovani deti.
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:16:58)
Rodinová, ono by hlavně chtělo, aby děti byly víc venku na vzduchu a trochu delší dobu než jen přesun od auta nebo busu do budovy a to i na pozdim, v zimě a na jaře nejen v létě o prázdninách.
 Rodinová 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:19:05)
Moniko, to zrovna mne rikat nemusis, ja mam tendenci i muze vyhazovat od kompu s tim, at jde na vzduch~t~
Souhlasim.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:20:15)
Ono by třeba stačilo v těch třídách víc větrat. Já jsem si jednou na třídní schůzku vzala schválně měřič CO2, který okamžitě začal alarmovat, takže jsem tam paní učitelce ukazovala ty hodnoty a říkala jí, ať se nediví, že jí děti v hodinách chrápou. Já tam nevydržím sedět ani tu hodinu.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:24:10)
Jo, ten vydejchanej vzduch je peklo.
Ty třídy jsou prostě malý na ten počet lidí, otevřený okno je absolutní nutnost.
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:43:54)
Tridy maly nejsou (nas v nich sedelo i dvakrat tolik), ale jsou zatepleny. Plastova okna udelaji sve.
Nasi kluci chodili do skolky, kde byli vetsi cast casu venku a zadne rymy se neresili. Bralo se jen jako uzus slusnost nenechavat vylozene nachrchlane dite na poobedni spanek.
Skolni druzina take travila kazde odpoledne venku na zahrade a hristi, odtud si odbihali na krouzky.
Kluci navic hodne sportuji,byli nemocni minimalne.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:54:01)
"do skolky, kde byli vetsi cast casu venku a zadne rymy se neresily"

Aleno, v naší školce se naopak řešilo, že je "malá třída" každé dopoledne venku, i když přeháňkově občas mrholí (v dešti ne), a že se děti výtvarně nerozvíjejí, akorát je učitelka protáhne denně x kilometrů přírodou~8~ To bylo hrozné, tohle poslouchat, úplně jsem se styděla. Já byla šťastná, že mám syna vyběhaného po venku a "vykecaného" v kolektivu, lépe se to kombinovalo s režimem druhého dítěte kojeneckého věku. V naší školce zazněla i hysterická obžaloba, že děti vývojově hnijí~8~, místo aby měly karnevaly, každodenní výtvarné činnosti apod. ~8~ Vysloveně vadilo, že ti špunti chodí ven. Přitom každé pololetí rodiče viděli 50 minutovou besídku s básničkami, divadýlkem.~d~ Každý týden nové a nové výkresy na nástěnkách, nové výtvory v šatnách na policích, tj. výtvarné činnosti se v deštivých dnech a odpoledne stihlo spousty.
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:08:08)
Tohle by vyresily ruzne zamerene skolky/ tridy ( i kdyz na minimalni mnozstvi pobytu venku existuje tusim nejaky predpis a malo to neni). K nam do skolky chodily same rodiny "do prirody", jiny typ by si ji nevybral. Kde to nejde je holt na ucitelkach zkusit presvedcit rodice, co je pro jejich deti dobre.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:17:59)
upřímně, syna by každodenní tvoření (od 9 do 11 každé dopoledne) ani nebavilo, nacvičování besídky nesnášel, ale nadšeně vyprávěl, kde na procházce viděli kachňátka, hříbátko, štěňata, telata - vesnická školka, no... Je to taky naturelem dítěte, protože dcera milovala obojí (tvoření i procházky), syn o tvoření nadšeně nevyprávěl nikdy~d~ Dílničku se vším možným jsme měli v kuchyni (kde je dlažba, mimo pokojíček s kobercem) a párkrát týdně tam kutil s modelínou, sádrou - ale musel na to mít náladu~d~
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:40:46)
Vesnické školky mají výhodu, že se tam kontakt s venkovním prostředím asi zajistí snáz.
Když je tu řeč o srovnání se zahraničím, vybavuji si, jak mě zaujalo ve Vídni, na jakých různých budovách je nápis "Kindergarten". V městské zástavbě, v několikapatrových budovách evidentně sloužících vícero účelům, vnitřní prostory vyhrazené pro školky (nebo nejspíš nějaké formy dětských klubů).
Možná mají nějaké "výběhy" směrem do dvorů, ale možná také ne. V tomto směru jsou české školky se školními hřišti asi celkem
luxusní, i když se v praxi hřiště nevyužívají celoročně.
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:43:38)
To je spis o vuli vedeni nez o prostredi mesto/venkov.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:52:27)
no, ale okolí někdy vykuleně vejralo, když syn vyprávěl, že se byli podívat u prasečáku na selátka~t~ Ale ty děti, co nechodily po obědě spát, potom odpo krásně kreslily prasátka, protože měly zážitky a na první dobrou to chtěly kreslit~:-D

 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:00:24)
"potom odpo krásně kreslily prasátka, protože měly zážitky a na první dobrou to chtěly kreslit"

To je pedagogicky správně.
Ovšem mně v souvislosti s "prasečákem" nabíhá veganský světonázor, takže tam bych zase měla problém s nevhodnou výchovou k toleranci týrání ~:-D
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:04:39)
Ropucho, to by tě u nás umlátili čepicí, tam se ještě tradičně slaví masopust~t~

A mrňousové nevnímají selátka jako potenciální běhající šunku~:-D Naopak, to jim strašně kazí náladu a odpoledne by šunku nesvačili~:-D Takže opak je pravdou, některé městské děti selátko nevidí za celé dětství ani jednou
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:14:39)
"některé městské děti selátko nevidí za celé dětství ani jednou"

To rozhodně.
Já sama jsem neviděla selátko nikdy.
Telátka bývají k vidění v těch šílených boxech u kravínů, takže ta bohužel vídám, ale selátka ne.
I když, teď se mi vybavuje, že ve farmářském koutku plzeňské ZOO asi byla k vidění i mladá prasátka.
Takže ta jsem asi viděla. Prasečáková jateční ne.

 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:27:11)
" to by tě u nás umlátili čepicí, tam se ještě tradičně slaví masopust"
u nas se slavi masopust take, velky pruvod s maskami, a samozrejme i ve vegetarianske tride.
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:28:45)
"ruzne zamerene skolky/ tridy"

Ano.
Jako alternativa přetopených interiérových školek s plastovými hračkami a televizí vznikají lesní školky, což je fajn, ale pro někoho je to zase opačný extrém.
Ideální by byly nějaké alternativy mezi.
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:32:41)
Ropucho, kamarádka (pocházející sama z paneláku) dala všechny (3) děti do lesní školky a pak mi občas v zimě posílala zprávy typu "tak jsem vysadila dítě v lese a teď se musím doma rozehřát u čaje, než začnu pracovat, hrozná zima ~:-D" A odpoledne posílala fotky zablácených a spokojených dětí ...
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:38:14)
~R^ no to je další věc, když maminky stále řeší špinavé tepláky, já se teda umím doma rozvášnit, ale fakt nikdy kvůli teplákům - mám pračku a dát program na 60° dovedu~:-D a holínky, ty z Tchiba, vysoké se softshellem, to je základ~;)
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:42:08)
Ale jsou alternativy mezi. Spoustu skolek pobyva venku radu hodin za kazdeho pocasi, aniz by se vzdaly normalni budovy. Akorat to povazuji za normalni a nemaji to v zadnem nazvu.
Drive byl pobyt venku pro skoly regulovany minimem 2 hodiny denne, od letoska je uprava " denní doba pobytu venku po maximální možnou dobu."
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:50:09)
"od letoska je uprava " denní doba pobytu venku po maximální možnou dobu.""

~R^
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:59:19)
to je dobře, ta tehdejší učitelka byla v slzách, že jsou její děti údajně zanedbané neustálými dlouhými vycházkami po vsi - jakoby by ustrojit a obout všechny ty mrňouse, řešit v přírodě co pár minut, že některé potřebuje čůrat atd. bylo jednodušší, než je nechat od 9-11:30 ve třídě, ať si hrají

 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:08:47)
Čumčo, tohle je asi velmi těžké vyladit, když každý rodič chce něco jiného.
Já bych rozhodně hlasovala pro co nejčastější pobyt venku, ale také mám zkušenost, že spousta rodičů to vidí opačně a pokud není vedro a azuro, děti venku vidět nechce. Protože chlad, vlhkost, neřku-li dokonce sníh nebo bláto na kalhotách - ohrožující faktory.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:25:56)
já bych hlasovala i pro tvoření na školkové zahradě - vylité vodovky, zašlapaná modelína a tak se řeší mnohem líp, než ve třídě a když se dítě ten den na tvoření necítí, jde radši na prolézačku a na pískoviště...

já jsem teda dětem udělala na léto dílničku venku pod stříškou, bylo to praktičtější i na svačinu - vylité kakao, rozdrobená buchta - žádný problém:-)
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:02:04)
Klima ve školních třídách je strašidelnost.
Když se sejde zateplená budova s plastovými okny a umělohmotnou podlahou, kde se přetopí přes dvacet stupňů, je tam jako v teráriu. Pokud učitelé nevětrají (což je někde z bezpečnostních důvodů hodně omezené), velmi lituji děti, které v tom musí trávit dlouhé hodiny.
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:36:29)
Clanky odborniku na toto tema jsou dost desive - az dvojnasobne vyssi nemocnost, alergie (podili se nejen absence nuceneho vetrani, tez desna akustika a nevhodne osvetleni).Upozornuji na nulove proskoleni osob v problematice syndromu nezdravych budov. Tohle tema se ale spolecensky prakticky neresi, pritom se tyka snad vetsiny deti.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:29:17)
větrat třídu nejde~d~ jen o přestávce~d~
na prvním i druhém stupni byly školy u silnice - hluk aut fakt přehlušuje výuku - na rodičáku, kdy byla otevřená okna, to bylo evidentní
 Vážný2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:35:55)
U syna na 8lG naštěstí byla stará okna, takže o vzduch nouze nebyla, spíš teplota jak za Velké vlastenecké války.

Ve školce u MM teď rekuperace a taky nic moc.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:47:57)
Jedno moje dítě se učí v takové té buňce postavené na školní zahradu, tam mají teda děsnou kosu. Vytápí se to mobilní klimatizací, ale když opravdu mrzne, je to pomalu na bundu.
 Vážný2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:30:56)
My měli obě děti s velkou kombinací zdravotních problémů od silného ADHD přes poruchu imunity, astma po exémy.

A pokud byl někdo jinej nemocnej ve škole, tak jsme měli docela problém. Do školky jedno nemohlo vůbec, na prvním stupni mělo 50% absenci. Permanentní střídání viróza, angína, ... Občas proložené něčím drsnějším, třeba epiglotitidou, zápalem plic, Crohnem apod. Exémy do krve.

Taky to znamenalo vozit do školy autem, protože MHD se rovnala nemoc. A samozřejmě z půlky učit doma. A mamku doma do 2. třídy.






 Chloé 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:55:36)
Ve Francii nachlazene dite (ryma, kasel) do skolky/skoly normalne chodilo, podobne na tom byla pulka tridy a nikdo to neresil. Volali jen, kdyz dite melo horecku nebo se pozvracelo. Jinak to bylo na uvaze rodice, rozhodne se na me nikdo v ustavech nemracil, ze ma holka nudli. A o prestavkach jsou decka venku na dvore, takze se mezi hodinami pekne provetraji a nadychaji cerstveho vzduchu.
 susu. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:57:08)
"Zaznamenala jsem, že v zeích na západ od nás se to řeší o dost míň intenzivně. Např. lehká rýma a kašel nevadí, někde dokonce chodí děti do školy i děti, co ještě berou antibiotika atd. Zároveň matky žijící tam říkají, že ta nemocnost je prostě o dost nižší než tady."

Tak pokud lehce nemocní chodí do školy, tak nemocnost v populaci je papírově nižší...
 Jerry G. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:07:07)
Tak pokud lehce nemocní chodí do školy, tak nemocnost v populaci je papírově nižší...


Susu, to ni jenom papirove. Teda zahranici je siroku pojem. Ja to co tu holky popisuji vubec neznam. Syn mel antibitika jako mimino, ale to bylo kvuli jeho vrozene vyvojove vade, ktera se operativne srovnala, pak uz nikdy. Dcera se k nam stehovala v jejich 13 letech, taky je daleko mene nemocna. Ale to je hlavne vliv podnebi, podle mne.
 Klára80 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:31:18)
Ano, já si myslím, že jsme v ČR papežštější než papež. Řeší se tu každá zdravotní kravina. Jakákoliv teplota se ihned sráží, na banality se dávají ATB, spousta drobných neduhů se řeší zákroky či léky ač by do 14 dní vymizely samy a každá nudle se hned bere jako okolí ohrožující stav. Ale každého boj, děti mám zdravé, možná právě proto, že vše výše vypsané nedělám.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:34:37)
Kláro, to si nemyslím, už dlouhé roky jsme nedostali žádná atb bez vysokého CRP, dnes se na to hodně hledí, a je to moc dobře~d~ Já mám doma i domácí test na CRP...když váhám, jestli k lékaři jo/ne...
 Jerry G. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:36:17)
Co je to CRP?
 Klára80 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:42:55)
To je hodnota/test, zda jde o virovou nebo bakteriální infekci, podle toho se pak buď nasadí nebo nenasadí ATB.
 Klára80 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:41:23)
Tak to moc ráda slyším.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:45:15)
ATB se kvuli každé kravině už dávno nedávají. Naopak se nejdřív řeší bez ATB, teď kamarádka řešila roční holčičku se zánětem močových cest, doktorka to zkoušela řešit bez ATB. Akorát pár dní zbytečných bolestí a nakonec má holčička stejně ATB. Další kamarádka to samé řešila u dítěte s bolavým ouškem, také bez ATB týden trápení. ~8~
A nejsou zdaleka samy, lékaři se teď ATB snaží omezovat.

Jsem ráda, že mám lékaře, co ATB předepíše a nezkouší to na přírodno.~:-D

Já teplotu srážím hned, protože děti jsou protivné a sama vím, že mi také při teplotě není dobře, tak proč se trápit. V dešti ven fakt nechodíme, otužilí moc nejsme, rýmu považuji za hnusnou nemoc a řeším ji. A jsme také všichni zdraví, nemáme problém s velkou nemocností.
 Klára80 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:01:25)
Vím, že nevyžádané rady nejsou vítané, tak jen jako odpověď na Vaše "proč se trápit, když můžu teplotu hned srazit" odpovídám: protože tím narušujete imunitu. Teplotu tělo používá na boj s infekcí, teplota je v pořádku a přínosná. Pokud tuto zdravou a přirozenou reakci těla hned v počátku zarazíte, tak tím přirozenou imunitu oslabujete. :-)
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:07:16)
souhlas, byla jsem domluvená s doktorkou, do 38° teplotu nechat, pokud to dítě dává dobře, ale monitorovat, nenechat to vyskočit výš~d~ A pomáhalo to, některá viróza odešla prostě sama, jen klidovým režimem
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:16:07)
Čumčo, dělali jsme to s teplotou stejně...a s většinou nemocí jsme ani k doktorce nešli, stačil klid, teplo, hodně pít... Vlastně za celé ty roky jsme u dětské byli jen třikrát kvůli angíně, naposledy v 9 letech. Od té doby nás vidí jen na preventivkách jednou za dva roky. Odmalička jsme se synem bývali celé dny venku, doma jen když bylo fakt hnusně, chodili jsme v dešti, v mrazu, přiměřeně oblečení... I s rýmou jsme chodili ven, i s kašlem, venku se mu dýchalo mnohem líp a kašel ustával. Žádné lítání, pomalejší procházka, i kdybychom měli jen obejít ulici...
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:20:13)
Také mám v povědomí, že do 38 není třeba teplotu srážet. Ale vyšší teplotu už mi pediatr důrazně doporučoval u dětí regulovat, aby je zbytečně nevyčerpávala.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:33:56)
já se vždycky ptala, jak je, jestli je bolí hlava a tak, děti byly kolikrát při sledování krtečka v TV/se stavebnicí prostě v pohodě i s teplotou, tak jsem to jenom monitorovala, nebo jsme dala Paralenový sirup, když ho začala bolet hlava

já u 38°umírám, normálně nemívám teplotu nad 36°nikdy, děti byly relativně v pohodě i při 39° se střídáním sirupů, když to nešlo srazit~d~ mrňousové teplotu zvládají jinak~d~

 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:44:56)
KDyby měly jen teplotu bez kňourání, tak si asi ani nevšimnu, že jsou nemocní.~t~
Takže asi i mnoho teplot přechodily bez Paralenu.~:-D


 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:09:14)
"Teplotu tělo používá na boj s infekcí, teplota je v pořádku a přínosná. Pokud tuto zdravou a přirozenou reakci těla hned v počátku zarazíte, tak tím přirozenou imunitu oslabujete"

Což víme všichni, ovšem moje zkušenost je, že když dám dětem Paralen, prospí se a probudí se v pohodě. Když jim ho nedám, budou ukňouraný a bolavý. To samé u mě, když si vezmu Paralen a jde si lehnout, usnu a je mi fajn, naopak je mi špatně, neusnu a akorát trpím.~d~
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:25:02)
neznama, ackoliv jsem v utlem detskem veku pri tech par virozach take vyznavala mantru nesrazet, tak musim rict, ze jsem v jejich vyssim veku poridila stejnou zkusenost - nenechat horecku rozjet, pomoc praskem.
 Len 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:09:47)
Ja teda teplotu srazim take hned, neurodiverse dite melo regres s kazdou teplotou, srazet byla jedina moznost. Sama mam teplotu nizsi nez je asi bezne a nad 36.5 uz citim nemoc, 37 uz jen lezim, 38 ztracim vedomi. Teplotu srazim. Deti jsou nemocne minimalne.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:13:23)
Jojo, při 38 stupních bych už umírala, stejně jako děti. ~d~
 Girili 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:47:36)
Teplotu řeším případ od případu. Do 38,5 stupně jsem u malých dětí nechávala, pokud to dobře snášely a vypadaly jakž takž OK. Pokud naznám, že by jim víc pomohlo sražení a následný lepší spánek, klidně srazím. Jak děti rostou, snášejí teploty hůř než jako batolata, takže asi srážím trochu dřív. Naštěstí jsou už taky rozumnější a jdou se ochotněji uložit.
Sama taky nemívám teploty a špatně snáším už 37,5, takže při 38 už v sobě nějaký ten paracetamol nebo ibuprofen mám. ~d~
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:25:02)
Neznámá, tak on to s tou teplotou má každý jinak. Syn měl třeba párkrát jako malý horečku 39 a kdybych na něj nesáhla, tak to nepoznám, normálně si hrál, řádil, dokonce vždycky i normálně jedl, protivný taky nebyl... A někdo má třeba jen 37 a už je mu zle.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:03:42)
vůbec to má každé dítě (každý člověk) jinak... u nejstarší dcery jsme nejsnáz poznali nemoc tak, že přestala jíst a jakmile se pozvracela, bylo jasné, že je opravdu nemocná... začala takhle u ní snad každá nemoc včetně neštovic ~:-D jinak by asi spočítala na prstech jedné ruky, kolikrát v životě zvracela ~:-D naopak syn i mladší dcera se pozvrací snadno a někdy snad i bezdůvodně ~t~ a co se teploty týče, nejmladší nejdřív neměla teplotu snad vůbec, těsně po narození měla zánět močových cest a teplota jí vůbec nestoupla - to trvalo pak i při dalších nemocech tak do roku, kdy se jí znovu spustila nějaká infekce a teplota vyletěla úplně náhle nad 40, přišly křeče a třes a vezla nás rychlá do nemocnice - strašný zážitek ~7~ u ní jsme pak museli dlouho teplotu hlídat, protože jak stoupla k 37, bylo jisté, že pokud ji hned nesrazíme, přijdou zase čtyřicítky a křeče... naštěstí to postupně ustoupilo a teď už reaguje normálně...
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:05:30)
Rose, syn zvracel asi třikrát za celý svůj dosavadní život. Vždycky to byla nějaká střevní, nebo blici viróza. Jindy nezvracel.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:10:23)
tinko, ta naše nejstarší snad ani nemívá žádné tyhle virózy... ona je tak zvláštně odolná ~:-D holt asi zdravý základ po manželově burgánské rodině ~t~ ji skolí tak nějaká rýma, kašel, ale i to jen na krátko... mladší děti holt jsou chcípáčci po mamince ~t~
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:15:22)
Rose, jo, syn to má podobně, taky toho moc nechytá a když už, tak je to rychle pryč...ve školce kolem taky litalo všechno možné a chytil akorát neštovice v předškolním roce. A to odmalička jezdíme všude možně MHD.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:37:26)
Ono se to mění i u nás, dřív mi učitelky ze školky volaly pokud dítě párkrát smrklo nebo zakašlalo, teď rovnou hlásí, že vybírají od každého tři krabice papírových kapesníků a dost možná jich bude potřeba víc.

Já to nepřeháním, nemocné děti nechávám doma, ale s rýmou a občasným zakašláním děti do školky chodí. Samozřejmě pokud to není rýma jako trám.
A i nemocné děti beru ven, beru ven i děti na ATB. A i nemocným miminům se venku vždy ulevilo, lépe se jim v kočárku dýchalo, lépe venku spaly.

 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:56:39)
Netroufnu si soudit čím to je. Moje děti moc často nemarodily, tak jednou za dva roky ve školce týden s virózou, na základce tak jednou za čtyři roky. Rýmu a kašel za nemoc nepovažuju, ani ve školce se to tenkrát neřešilo. Asi se bralo za přirozené, že děti mají rýmu nebo kašel. Já s rýmou či kašlem normálně funguju a neuléhám na lůžko s neschopenkou. Za nemoc jsme považovali jen nemoc s horečkou a s tím, že človíčkovi, prostě nebylo dobře. Nepamatuju si, že by učitelky ve školce či ve škole řešily, že někdo je nebo není nemocný s rýmou. O tom kdy je dítě nemocné si rozhodovali rodiče.
Nepřišla tato rýmová a kašlová "hystérie" až s covidem ?

Děti nemocné nebyly , lítaly venku od malička, ale to ještě byly časy, kdy to bylo přirozené, běžné a normální. Na žádné záněty uší či močáků nikdo netrpíme. Děti jsou odolné po matce - já taky nemarodím. Jsem hodně na vzduchu, žiju přirozeně, neřeším, nepřepínám, nemarodím.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:01:48)
"Nepřišla tato rýmová a kašlová "hystérie" až s covidem ?"

to víš, že ne
na vsi bývaly už kdysi rozbroje, že kašel je alergického původu (potvrzeno lékařem) vs. kašel dítěte je uširvoucí (což opravdu byl)~d~
 Půlka psa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 19:52:57)
My měli anekdotickou historku na samém jihu Itálie. Šli jsme s dětským zánětem ucha na pohotovost, obdrželi jsme ATB a pokyn, že se musí v průběhu nemoci co nejvíce koupat v moři nebo aspoň v bazénu za účelem sražení horečky. ~:-D
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 19:57:22)
no zvláštní rada, ale kamarádčina sestra má bazén se salinací a fakt tam posílá děti, jakmile mají něco s horními dýchacími cestami a trvá na tom, aby se potápěly~:-D
 Půlka psa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 20:07:09)
Nemělo se potápět ucho, ale tělo, aby klesla horečka. Ucho ne. Ale moc to teda nespecifikovali nebo jsem jim nerozumněla. Mluvili jen italsky a já italsky neumím, takže z celého proslovu jsem pochytila toto:

Otitide........antibiotici, paracetamoli.........mattina e sera.........bagni frequenti....necessario........piscina o mare.........riduzione della temperatura
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 20:29:48)
Půlko, však jo, ta dotyčná s bazénem by dítěti aplikovala špunt do ucha, a poslala ho tamtéž, mají to vyzkoušené~d~, lety prověřené
 Beat 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 20:08:36)
Rose, mas vyzkoušené nějaké konkrétní tyčinky?
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 21:00:52)
Beat, já kupuju úplně obyčejnou z dr.maxe a fakt si ji nemůžu vynachválit
už ani nepamatuju, kdy jsem kupovala nosní kapky
https://www.drmax.cz/dr-max-nasal-inhaler-1-ks

 Dooly. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 20:37:12)
Ziju v Německu a potvrzuju,že je to jak pises.
S atb jdou děti do školy,většinou po 3 dnech kdy už jim není nejhůř
To stejně s nachlazením
A pobyt na čerstvém vzduchu se pri nemocech vyloženě doporučuje

Zároveň se dost věcí předchází- např na alergie mi syna odmítali v CR testovat,že se to do 3 let nedělá a Němci ho otestovali okamžitě. A dost věcí se tím vyřešilo..

Stejně tak mu nervali astma sprej " preventivně prz astma máš na celý život "


 sally 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 21:10:28)
Buřte, tak chtělo by to s mírou. Český systém mi přijde přehnaný, ale v USA, kde dostane dítě omluvenku do školy s ATB jen na 48 nebo 72 hodin, je zase druhý extrém. Sice není už nakažlivé, ale chodí do školy vyčerpané atd. a třeba jedno moje dítě skončilo v podstatě konzistentně nemocné od prosince do konce března.
Prostě si myslím, že to chce všeho s mírou...
 K_at 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 21:26:16)
Děsí mě to, že se nebere vůbec v potaz individuální stav dítěte. Vím, jak unavená jsem i bez teploty a s blbou hutnou rýmou. Jak se mi chce spát. Je mi zima a tak.
A ve školce čekám, že děti jsou prostě schopné se účastnit aktivit. Cvičit, být venku, zapojovat se. Nemám možnost dítěti dopřát klidový režim v průběhu dne. V tom je možná už ZŠ mírnější v tom - že kromě tělocviku se nečeká extra fyzické aktivní zapojení. No, ona stačí i ta nutnost být pozorný a na příjmu.
 Silvie+dva kluci 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 21:15:57)
Nevím, jestli to je úplně v přístupu k dítěti, myslím to získávání imunity. S oběma klukama jsem od mala chodila ven za téměř každého počasí, mnohdy jsme byli venku sami. Starší syn často kaslal, býval doma ze školky, bral atb. Mladší syn měl první atb ted v 16 letech na cerny kašel. Rozdíl v přístupu nebyl, přesto nemocnost zásadně odlišná. S atb syn do školy nechodil, ani s tím svým silným kašlem, byl unavený. Ale u nás tchyně nepracovala, takže jsem nemusela řešit OCR. S rýmou do školy chodili, tu mají některé děti skoro celý rok.
 Stará husa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 21:45:11)
Silvie, mně řekla dětská doktorka, když jsem si jí stěžovala, že jsou děti imrvere nemocné, že prostě se narodí se silnější nebo slabší imunitou. Někdo stoná víc jen v dětství, někdo celý život. A je pravda, že moje děti bývají dost často nemocné i v dospělosti. A to jsme celé jejich dětství od miminek chodívali ven dvě hodiny dopoledne a tři hodiny odpoledne každý den v týdnu, za každého počasí. Do doby, než nastoupily do školky, nebyly vůbec nemocné. Zato potom to bylo v pondělí šly do školky a v úterý večer nebo v noci na středu brekot, řev, bolení ouška, v krku, horečka a už to jelo. 14 dní doma, v pondělí do školky, v úterý večer nemoc a neustále do zblbnutí. Syna to přešlo s věkem kolem 12 let, dceři pomohla autovakcína také v té době. Ale i tak jsou tak třikrát, čtyřikrát v roce nemocní dosud.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 21:58:48)
Huso, 2+3 hodiny každý den za jakéhokoli počasí je super, víc jsi udělat nemohla~d~
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 22:40:16)
Stará huso, jo, něco na tom bude. Já jsem bývala hodně nemocná jako dítě, v dospělosti už prakticky vůbec, obvykle mám tak jednou až dvakrát za rok rýmu, někdy ani to ne. Neschopenku jsem neměla nejmíň 16 let, co je syn na světě. Manžel byl jako dítě taky dost často nemocný a občas i potom v dospělosti.
Náš syn je v tomhle zvláštní úkaz - odmalička je nemocný úplně minimálně, poprvé snad v 5 letech s angínou, pak ještě dvakrát a od cca 9 let nic. Jednou za čas rýma, nebo taková ta lehčí virozka, většinou konec léta, začátek podzimu, když se ochladí. Ani ve školce moc nechytal nemoci, nikdy neměl zánět ucha, nebo průdušek, ani laryngitidu, ani žádnou pátou, nebo šestou nemoc, jen ty neštovice. Nepovinná očkování nemá téměř žádná. Jen klíšťovku a teď jsme dávali meningokoka. Dokonce ani vši ve školce ani ve škole nikdy nechytil. A navzdory tomu, že měl dlouho dudlík a jako malinký často usínal s flaškou mlíka v puse a sladkého spořádá celkem dost, tak doteď nemá ani jeden zubní kaz a nikdy neměl ani na mléčných zubech.
Netuším po kom zdědil takovou dobrou imunitu, ale jsem za to fakt moc vděčná~;((
 Rodinová 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 22:52:58)
Nevim, ja byla zdrava jako dite i dospela, pekne me to ve skole stvalo, spoluzaci furt nemocny a jen Rodinova jako trouba ve skole~:-D
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 23:01:21)
Rodinová, jo, to má syn:-). Na základce jich bylo ve třídě 8 a když bylo období nemocí, tak tam byli třeba některé dny taky jen 3, jednou i 2...samozřejmě syn tam byl téměř vždycky:-)
 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 7:25:01)
Já byla jako dítě vlastně nemocná dost často. Ale 90% těch nemocí jsem simulovala, abych nemusela do školy. Simulovala jsem na základce i na střední a to fest. Byla jsem takový profesionální simulant. Chodit do školy mě brutálně nebavilo.

Jednou bylo trapný, když jsem "marodila" a potkala se s mojí třídní u vleku na Šumavě. Když jsem jí pak nesla zfalšovanou omluvenku, řekla jen: "to jsem zvědavá", bylo tam angína, tak se na mě jen tak podívala a pak už jsem, myslím, na gymplu nikdy nesimulovala.

V mojí dlouhé pracovní kariéře jsem jednou šla taky úmyslně marodit simulováním. Fakt jsem si potřebovala odpočinout. A když mi doktorka ukončovala neschopenku, zeptala se : "Odpočinula jste si ?" To mi bylo trochu trapně ~f~

Ale opravdově téměř nemarodím. V práci mě nikdo nezastupuje, takže si každou pracovní nepřítomnost hodně plánuju a rozmýšlím.

S tou rýmou, zdá se mi, strašně naděláte. Rýma přece přijde, člověk se pár dní trošku dusí, smrká, slzí, nespí a pak jde rýma zase po svých , ne !? V životě jsem nikomu nic neodsávala.
 Federika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 8:04:17)
Koníčku,
moje třítýdenní dítě se rýmou dusilo. Chroptělo a nemohlo se nedechnout. Kdybych neodsávala asi by se udusilo.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 8:47:49)
"Rýma přece přijde, člověk se pár dní trošku dusí, smrká, slzí, nespí a pak jde rýma zase po svých , ne !?"

Koníku, někdo prostě potřebuje vzduch a spánek, asi je přecitlivělej, no~:-D
 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 9:31:48)
"Koníku, někdo prostě potřebuje vzduch a spánek, asi je přecitlivělej, no~:-D"

Neříkám, že rýma není otravná. Je. Ale přemýšlím, jestli má vůbec cenu, udržovat tady živočišný druh, který se hroutí z toho, že pár dní musí dýchat pusou a pár nocí se nevyspí.

Já měla třeba mnoho let alergickou rýmu, nějak jsem s tím žila, spala, dýchala, a hle dneska žádnou alergii, natož rýmu nemám. Prostě si odešla - už mě nebavila a jí nebavilo, že jí moc neprožívám. Jediný co mě štve na rýmě je, že pořádně necítím jídlo - vůni a čich. Skoro jsem zatoužila užít si zase trochu rýmičky.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 9:47:54)
koníčku, koníčku... tomu se říká rouhání... aby ses nedivila, až tě popadne ta hnusná rýma ~;) trochu mi to připomíná debaty ve stylu "menstruace je běžná součást života, nevím, proč by někomu z ní mělo být špatně", "no bóže, bolest hlavy, vezmu si paralen a je to", "ženské rodily na poli, co dneska řešíte?", případně "pořád nějaký alergie, u nás to nikdo neřešil a žijeme" ~:-D
btw mám pocit, že právě běžné bacily byly zhoubou indiánů a dokonce se teď mluví o tom, že za vyhynutím mamutů mohla stát pylová alergie ~:-D
 Renka + 3 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 9:53:52)
No jasně, rýma kosila Indiány.
Prostě je to virus nebo bakterie (dle původce) a záleží na imunitě daného jedince, jak s ní bojuje. Někdo má jen lokální omezení, jiný se cítí celkově špatně, protože jeho imunitní systém musí bojovat víc.

Je to úsměvné, jak člověk podle sebe myslí, že to stejně musí mít i všichni ostatní.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 10:25:59)
"jestli má vůbec cenu, udržovat tady živočišný druh, který se hroutí z toho, že pár dní musí dýchat pusou a pár nocí se nevyspí"

hezký názor, začneš s eliminací příslušníků toho živočišného druhu jen ve svém okolí, nebo se máme bát o své děti s občasnou rýmou?~;)
 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 11:21:37)
No , mám dojem, že Indiáni vyzdechali spíš na neštovice a vraždění než na rýmičku.
A třeba k lidoopům se ve volné přírodě chodí v rouškách a bez Covidu.
Ale dětičky by rýmičky měly umět rozchodit a to doslova. Třeba cestou do školky nebo do školy.

Souhlasím, že přístup k dětským nemocem je v naší kotlince dost hýčkací. No a že někdo, kdo zrovna rýmičkuje, nedá písemku za jedna, to je přece normální. Člověk není robot ani AI, (spíš někdy íá) a proto je mu někdy líp a někdy hůř. S tím si musí umět poradit, čím dřív se to naučí tím líp. Doma v posteli s rýmou a pečující maminkou na blízku se nenaučí nic..
 Renka + 3 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 11:26:10)
Tak moje děti mívaly z rýmičky obstrukční bronchitidy, občas i s hospitalizací. Jak jsem psala rýma je způsobená virem či bakterií a to, jak se s tím tělo popere a kde skončí, zda jen v tom nosohltanu nebo v dutinách či na průduškách, záleží na imunitě toho kterého jedince. Imunita je nějak
geneticky daná a také se postupně vyvíjí. Proto to tvoje "děti by měly umět rýmičku rozchodit" je velmi hloupé. Ale je to holt dané tím, že tomu nerozumíš.

 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 11:36:01)
S pečující maminkou si doma dítko látku ze školy udělá, na sedačce pod dekou, zatímco pocucává zazvorák s medem~d~ nebo co pár hodin konvičkuje slanou vlažnou vodu. Dítě, kterému je hůř, třeba ho od rýmy bolí hlava, je mazlivé, unavené, čerpá u mámy klid, chce víc pozornosti. Není od věci takto dítěti jeden pátek věnovat, v neděli už bude zcela fit a může i ven, v pondělí do školy, a nepřeklopí se to do žádného moribundusu, který by vedl k atb. Ideálně, když si ta máma může práci udělat doma, v době, kdy dítě kouká pod dekou na pohádku nebo spí.
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:29:51)
Čumčo, přesně tak. Doma se na učení může podívat taky, ostatně pochybuju, že by se toho ve škole naučilo víc, když ho bude bolet hlava, bude mít ucpaný nos apod...to se to tam bude snažit jenom přežít, už aby bylo doma.
Já nechala včera doma puberťáka, který měl po očkování trochu teplotu a bolela ho dost ruka. Jinak mu nic dalšího nebylo, ale bylo mi jasné, že jeden den odpočinku bude lepší, než aby se to snažil celý den nějak na praxi v dílně přežít. Včera si odpočinul, nabral síly a dneska vyrazil ráno v 5:30 do školy už v pohodě.
 Girili 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 13:46:12)
Naše děti tedy doplňují doma učivo dost těžce, zejména pokud jde o víc zameškaných dní. Hlavně jim musí někdo funět na záda, aby vůbec vyvinuly nějakou aktivitu, případně u toho s nimi sedět, což jde špatně, pokud potřebuju zároveň pracovat na HO. Druhý zádrhel je vždy získat informace o učivu z vyučujících nebo spolužáků. ~8~
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 13:55:02)
U nás naštěstí učitelky posílají na Teamsy co probrali a které stránky z pracovnícu sešitů udělali + domácí úkoly.
Kolikrát si říkám, že tím vypisováním pro každou třídu musí strávit dost času.

Ale máš pravdu doma se učivo doplňuje blbě, také musím u dětí sedět a učit se s nimi, sami nic neudělají a já pak neudělám nic během dne.
Za covidu jsem záviděla děti, co se během chvilky naučily a pak měly rodiny čas na výletování. Já strávila celý covid na židličce u dětí a snažila jsem se je něco naučit.~a~
 Ennywan 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 14:50:19)
Což o to, doplňování učiva na prvním stupni je sice opruz, ale ještě se to dá zvládat a relativně pěkné známky zachránit. Nehledě na to, že většinou učitelé spolupracují a nepošlou dítě do zadní části, ať si probranou látku zajistí u spolužáků. Na druhém stupni už učitelé nespolupracují a spolužáci jakbysmet. Mladší syn býval nemocný hodně, hlavně teploty a kašel, pravidelně míval za pololetí zameškaných 150 hodin, někdy to bylo i k 200 hodinám, pokud to bylo pod 100 hodina za pololetí, tak to bylo v podstatě vydařené pololetí.
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 17:19:39)
Ennywan, tak u syna naštěstí učitelé spolupracovali bez problémů i na druhém stupni, i spolužáci, měli svojí skupinu na FB, takže si napsali, vyfotili, poslali... Teď co je syn na nové škole, tak už mají taky celá třída skupinu na whatsapu, nebo jak se to píše, právě aby byli ve spojení. Učitelé jim dávají témata na Teamsy, v některých předmětech si ani nemusí psát zápisky v hodině, mají klasický výklad a zápisky pak mají v PDF na Teamsech, můžou si to vytisknout, nebo opsat do sešitu.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 11:42:48)
koníčku, koníčku... napsala jsem tu celý odstavec, ale smázla jsem ho... kat to prostě vystihla v 5 písmenkách ~;)
 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 11:58:04)
Člověk se tu snaží předělat vám přístup k dětským nemocem ~5~ a vy takhle ? ~d~

Tak nic.

Ale někdy si pusťte francouzský dokument "Mimina", je to moc pěkně ponaučný.

A na závěr vám, i všem dětem, přeju pevné zdraví, bez rýmiček, černých kašlů, průjmů a zvracení i dalších moribundusů. Sobě přeju pořádnou rýmičku, když jsem si jí tady přála. Ale bez ztráty čichu - to jsem měla při covidu a štvalo mě, že nic necítím. Ani psa.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:03:50)
Koníčku, dokument Mimina je pěkný a poučný, já ti na oplátku doporučím vygooglit si RSV - RS virus, zejména v souvislosti s předčasně narozenými dětmi. O tom se totiž dost málo ví, přitom je to jenom "rýmička"
 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:18:10)
Tak jsem si ty neřády vyseznamovala a na maminka.cz (skoro jako Rodina.cz,že ~;)) vám vzkazujou, že nemáte být hysterické.
 77kraska 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:22:14)
Konicek, my ted doma bojujeme s čmelíky, ktere si prinesl novy krecek z Pet Centra, tam bys mela nejake rady?

tam teda jsem trochu hystericka, pac jsem po celem tele postipana a cele noci si to drbu
 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:38:43)
Hmmm, čmelíky asi nerozchodíš. ~l~

No asi jako s blechama. Všechno vyprat, převlíknout, vysprchovat, vystříkat Biokillama, vystěhovat se. Čmelík kuří se hubí těžko, čmelík křeččí nevim.
Já svedla lítý vítězný boj jenom se slepičíma. Ty bydleli v kurníku a tam já nespím.
Ale je otázka, zda je to opravdu čmelík. Čmelík je malinký roztoč. Saje v noci.

Jednou mělo moje nové morče taky nějaké brebery, tak jsem ho hned několikrát vykoupala v šamponu a umyvadle, a dobrý.
 77kraska 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:47:58)
je to cmelik urcite, rekl mi to kozni lekar, kdyz videl moje stipance od ramen po narty, a taky veterinar, kdyz videl krecka

to fakt nerozchodime, ma to hodne, dost se mu to rozjelo, cela loziska, kde je shluk čmelíků na kuzi

je to ten stejny cmelik jako maji slepice...pry pomaha Arpalit, ale u krecka se musi nanest opatrne...kapicky za krk jsem uz davala, je to v nasem pripade malo

nastesti je krecek moc mily a pritulny, necha si delat vsechno a vubec nekouse
 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:52:11)
Jenže jak znám čmelíky kuří, ti zalézají do všech škvírek v okolí hostitele a vylézají v noci, aby sáli a cucali. Takže se budeš muset zaměřit i na okolí hostitelů a opakovaně všechno uklízet, vyssávat, stříkat, prát, koupat.
Cimbur tu jednou měla blechy, tak se zeptej, jak vyhrála.

Nezávidím, zlatá rýma. Z čmelíků se snad na JIPU nekončí. I když slepice při velké invazi může skončit pod drnem.
 77kraska 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 13:01:01)
Konicek, ja to cetla, ze slepice na cmeliky i umrou

ja bych nerada, aby tenhle krecek umrel, je nejpritulnejsi ze vsech, ktere jsme kdy meli....taky proto se u nas cmelici rozlezli, protoze jsme ho porad chovali a hrali si s nim...kdyz vidim, jak z nej padaji cmelici nad vanou, kdyz ho drzim, tak kolik jich muselo popadat po celem byte

jsem odhodlana s nimi bojovat, jako jsem bojovala s vešmi a predtim v jinem byte se šváby
 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 13:07:19)
To je strašný. Já mám zateplený kurník, což se nedoporučuje, že se v tom čmelíci drží. Jednou pořád pršelo, slepice se nemohly popelit a začmelíkovaly se. Každé ráno pod nimi bylo milion čmelíků. Jen chrastili, když jsem je vysypávala do popelnice. Týden jsem jenom luxovala, stříkala, vysypávala a po týdnu zvítězila. Navzdory tomu, že jediné doporučení je spálit kurník, zlikvidovat slepice. Od té doby dobrý.

V bytě teda blbý. Zkusila bych se možná obrátit pro radu na nějakého deratizátora a insektizátora, jaké jsou možnosti. V Praze určitě mají zkušenosti se štěnicema a tak. Ale čmelík je asi jiný kalibr, roztoč jeden hnusná.
Držím palce, ten křeček vás přijde draho.
 Rodinová 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 14:22:58)
Aj sedmi, to je hruza.

Mam nezatepleny kurnik, slepice zatim cmeliky nechytly, ale mam strach ~d~
 77kraska 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 15:08:15)
Rodinova, ale sleduj slepice pravidelne....at to resis hned, ja jsem trochu zaspala a rozjelo se to...napred jsem ho vzala k veterinari s podezrenim na blechy, ale ty nenasel, to jeste krecek nemel tolik čmelíků, akorat mel vyzranou srst na jednom miste, to bylo uzavreno jako nasledek rvačky v Pet Centru, nez jsme ho koupili...kdyz clovek vylozene nehleda cmeliky, tak je prehledne, jsou uplne malinkati
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(13.10.2024 17:13:50)
To zní hrůzostrašně. Myslela jsem, že čmelíky maj ptáci.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:56:20)
Ou, tak to lituji.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:42:02)
A dát zvířectvu spot-on za krk nepomůže? Dala bych je veškerému zvířectvu, ať čmelíky vychytají, manžel by řekl, ať jsou ty darmožrouti k něčemu.~:-D
U nás čmelíky je občas mají kočky a kapičky za krk zabírají dobře.

Ne, vlastně u nás to bývají všenky, ne čmelík. Fakt má křeček čmelíky?
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:24:01)
No vidíš, já znám osobně několik lidí, co měli mimino na ventilátoru, a některé maminky byly takové hysterky, že to jejich děti dotáhly až na mimotělní oběh. Není to vůbec žádná sranda.
 K_at 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:08:47)
Koníčku, potrebuješ si tu nutně honit triko kvůli rýmě? Je to zánět uvnitř hlavy. V dutinách. Když budeš mít zánět třeba v zubu, v uchu, taky to rozchodis?
 K_at 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 10:34:26)
Koníčku, neser.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 11:01:26)
~:-D
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 8:53:10)
KDyž to je ono, někdo má rýmu pár dní a v pohodě, já mám rýmu 14 dní, vlastně nic nevysmrkám, akorát se dusím, spím v sedě a dělám vše proto, abych se vyhnula punkcím. A mám pocit, že jedna díra po punkci asi nezarostla, nevím jestli je to možné, ale cítím, jak mi nosní kapky zatýkají do dost divných míst.

Děti to bohužel podědily, naštěstí se punkce ještě nezažily, ale bez Pamyconu a Nasivinu se neobejdou. A holky mají tu specialitu, že hleny zvrací, bohužel s celým obsahem žaludku, což je vlastně fajn, nebolí je břicho z napolykaných hlenů jako kluky, ale neustále povlékaní a praní peřin také nic moc.

Rýma je u nás fakt hnus.
 Renka + 3 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 9:15:30)
Ona pořádáná rýma dokáže člověku otrávit život. Na střední škole jsem s ní šla k doktorce, bylo mi fakt blbě, hlava bolela, nesměli jsme mít omluvenku jen od rodičů. Doktorka mě vyhodila, že jenom rýma. Tak jsem seděla ve škole, nevyspalá, hlava mě třeštila, dýchat jsem pořádně nemohla, psali jsme nějakou písemku z matematiky, vůbec nešlo cokoliv vymýšlet. On neni problém s tím, že by to dítě neusedělo ve škole, ale jak má podávat při silné rýmě nějaké mentální výkony, když je mu z toho blbě, to fakt nevím.
Soustředit se na výuku taky moc nejde. A zase na základce, kde jsem byla s rýmou mi řekla učitelka, ať jí tam pořád nesmrkám, že je to neslušné.
Takže s velkou rýmou nechám doma klidně i školní dítě, po zážitcích mám pochopení.
 K_at 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 9:20:46)
Rýma přijde. Ale odejde třeba za 2 měsíce s ATB a zánětem dutin.
 Pruhovaná 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 10:21:52)
Ne, Koníčku. Z rýmy se může stát zánět dutin a sviňská polízanice na měsíce. Skoro bych ti to přála zažít, kdyby to nebylo hnusné a ošklivé přání.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 23:16:52)
Taky jsem pobývala s dětma 5 hodin denně venku, bylo to otravné, ale při MD byly 3 roky úplně zdravé. Od nástupu do školky až do maturity chytaly od spolužáků pořád rýmy a spol.

A to jsme o víkendech jezdili pravidelně do lesa na ozdravné výlety ~;), chodili do solné jeskyně, kupovali vitamíny, Ribomunil, jezdili na 14 dní k moři, všechno marné. Aspoň jsme je uchránili od operace nosní mandle, oba.
 kosatka2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 21:27:19)
Moje řeč.
Mám děti s velkým věkovým odstupem a letos už školka ani rýmu netoleruje ~7~. Jsem z toho zoufalá, prostě furt sledovat, jestli je to jen nicotná rýma, nebo taková, co by mohla školkovým učitelkám vadit (u školních dětí neřeším vůbec).
Kdybych byla doktorka, učitelka, sociální pracovnice, dělnice, cokoliv co se nedá moc dělat z domova, už by mě dávno vyrazili, protože ve školce děti s rýmou nechtějí. Hlídání nemám, občas zaskočí manžel, když nutně musím, ale pak tahat si zase dítě s sebou do práce, aby čučelo do počítače, aby nerušilo ostatní...
Blahořečím naší šéfové, která je sama mámou, že prostě v nouzi pracujeme po nocích, po večerech.

Podotýkým, že mám děti otužilé, v pohodě se koupou v Atlantiku, v ledovcových jezerech, chodí do skauta, spí pod širákem, jezdí na běžkách, běhají po horách...
 Evelyn1968,2děti 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 23:24:36)
Při každý rýmičce mám hned zánět dutin, bolesti v krku, uší apod, nakonec atb, pro mě je rýma zlá a zákeřná nemoc, hrozí mi operace dutin, seříznutí polypů a sliznice, ale zatím odolávám.
 Markéta 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 0:26:07)
Moje zkusenost ze skolek obou synu je takova, ze deti tam chodily brutalne nachcipane, se zvracenim, prujmy anginou, spalou, cimkoli. Skola totez. Nemocne dite, podle me, nema na treninku co delat, rozumny trener ho posle domu. Moji oba synove byli na hromade ve skolkovem a skolnim veku v jednom kuse pokazde neco dotahli ze zarizeni. Nesdilim tedy pocit, ze by ceske deti porad trcely doma s nemoci, naopak.
 77kraska 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 11:55:31)
osobne si myslim, ze nemoc se ma vylezet
odmala jsem doma slychala, ze kdo nemoc nevylezi, tomu to "jde na srdce"

a ridila bych se tim, jak se clovek citi, jestli mu je na leženi nebo jestli se citi dobre

sama jsem zazila s americkycm sefem jeho pristup, ze kdo je nemocny doma, je slaboch, ze se ma chodit do prace za vsech okolnosti, vzit si vitaminy atd. .....po nekolika letech takoveho rezimu (navic bez dovolene), jsem mela spoustu nespecifickych problemu, ktere mne razem presly, kdy jsem presla na lehci pracovni zarazeni a na vetsinovy home office

na jednom setkani byvalych zamestnancu jsme se prekvapive shodli, ze vsechny nase zdravotni problemy (zada, slaba imunita, vselijake brneni koncetin, zvetsene lymfaticke uzliny apod.) ustaly, jakmile jsme z firmy odesli nebo presli na mene stresujici praci nebo vetsinovy HO
 77kraska 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:01:27)
jinak konkretne moje dite do 3 let nemelo ani jedinou nudli, doktorka nas ani neznala, proste nebyla ani jednou nemocna...nemoci zacaly az ve skolce, ale nic hrozneho, nejhorsi byly asi rotaviry

mozna to bylo tim, ze jsem se ridila zasadou "oblekejte dite tak, aby mu byla porad trochu zima", proste o jednu vrstvu mene nez ostatni....a taky ze jsme spali ve spolecne rodinne posteli asi 10 let....ale to z toho nejde vyvozovat obecne zavery
 77kraska 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:06:00)
moji rodice vozili vnucku v kocarku, kdyz prijeli na navstevu, a pak mi vycitave rikali, ze moje dite bylo v celem parku jedine, ktere nemelo fusak....nicmene moje dite bez fusaku nebylo prvni 3 roky zivota nemocne, takze asi ten chybejici fusak zafungoval nebo proste jen neuskodil
 Renka + 3 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:36:50)
Sedmi, většina dětí začne marodit, až když nastoupí do školky. Ale všimla jsem si, že často rodiče dětí, které nemarodí, to přisuzují svým metodám. Jenže ona se imunita vyvíjí postupně a třeba moje děti měly slizniční imunitu IgA nulovou a to nevybuduješ žádným chybějícím fusakem. Ona se nějak postupně vyvine. U nich byla vysoká nemocnost cca do té třetí třídy, od té doby jedno nemarodí skoro vůbec a druhé sice frká celoročně, ale už je to opravdu většinou jen ta neškodná rýmička, ale chtělo to čas a nemoci neříkám přímo vyležet, ale klidový režim.
 Vítr z hor 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 13:10:56)
Jj, klasicky pristup.

Mam zdrave dite, je to diky memu pristupu.
Mam nemocne dite, je to kvuli ostatnim rodicum, co cpou do skolky nemocne deti.
Mam jen trochu nemocne dite, dam ho do skolky jen dnes, protoze musim do prace, ale zitra uz si ho necham doma.
Ryma neni nemoc a my platime hypoteku.
Ma jen pruhlednou rymu, tak ho prece nebudu nechavat doma.
My nepouzivame antibiotika, protoze jsme dobri rodice.

No a kdyz tahle parta nastrka deti do jedne tridy, tak je to pak radost resit (nakonec se totiz obvykle nakazi vsechny deti, nektere i nekolikrat). No a kdyz se jeste k tomu nakazi pani ucitelka, tak je to vzdycky spatne. Bud je bezohledne “nemocna v praci”, nebo je doma a zastupuje ji jina, kterou Pepicek nerad, nebo onemocni vsechny a trida je zavrena, coz je taky blbe…
 Ennywan 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 14:27:22)
Excelentní shrnutí Větře ~t~
 K_at 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 14:35:19)
Myslím, že tam chybí ještě zásadní kategorie: "nám doma nekašle, nesmrká a teplotu neměl, jen co jsme přišli domů!" .....je to boží, zvláště když dítko později hrdě hlásí, že dostalo mňam sirupek na Kašlík a maminka kapala ráno do nosiku. ~t~
 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 14:43:38)
Mně tam teda chybí "jak z toho ven"

Protože vlastně všechno blbě.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 15:03:35)
není, je to o komunikaci mezi dětskou lékařskou a rodičem, domluví se nějaký postup~d~

já jsem vnitřně měla pocit, že dobré je nechat dítě na počátku nachlazení doma (zkušenost, že potom se k atb nedopracujeme), a fakt je děti měly/mají jednou za x let~d~

co se dělalo ve škole, to jsem s nima udělala doma, docházka je mi ukradená, distanční výuka jasně ukázala, jak to je~d~

 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(11.10.2024 12:30:44)
sedmi, ano, vyvozovat obecné závěry z jednoho vzorku opravdu nejde ~:-D
jak jsem psala, nejstarší dítě má skvělou imunitu, krom alergické rýmy... nebývá vůbec nemocná, když už lehne, je to tak na 2-3 dny a je jí hned mnohem lépe... taky bych si mohla myslet, že kombinace hodně pobytu na vzduchu, dlouhé kojení, nenabalování, hodně zeleniny a ovoce a mám zdravé dítě... ovšem stejný přístup u dvou mladších dětí jaksi selhal ~d~ to jsou prostě poblijunci, trpí na bolesti hlavy, bolívá je žaludek... když celá rodina lehne s nějakou virózou, je jasně vidět, jak snadno se z toho oklepe nejstarší a nejdéle trpím já a mladší děti... asi jsme ty kousky k eliminaci ~t~
 Žžena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(13.10.2024 16:50:24)
Řekla bych, že se to nedá úplně srovnávat nejen skrze ten fyzický stav při různých nemocech, ale i skrze diametrálně odlišnou mentalitu v různých zemích. Vem si třeba, že USA nemají mateřskou ani rodičák a je celkem běžné, že matky jdou pracovat na plný úvazek měsíc po porodu a kojenec jde do jeslí na celej den. Nepřijde jim na tom vůbec nic špatnýho, argumentujou, že se v kolektivu správně socializuje.
Že někde posílají děcka s teplotou a antibiotikama do školy považuju za obdobnou situaci.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.