| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Pupečníková krev

 Celkem 2 názorů.
 jitka nováková,2chlapci 9,2roky 
  • 

Re: pupečníková krev 

(16.6.2007 23:28:25)
K dotazu z 26.5.2006

Dobrý den, máme odebranou pepečníkovou krev,ale odběr se podařil částečně /transplantát je použitelný do 17 kg hmotnosti/, pokud překročí dítě stanovenou hmotnost, má pro nás nějaký význam dále transplantát uchovávat? Děkuji za odpověď
 marina+1 


Re: pupečníková krev 

(10.5.2011 14:54:04)
Dobrý den,
myslím, že má. Transplantát je možné využít také v kombinaci s vlastní kostní dření nebo periferními kmenovými buňkami - v případě autologní trasplantace.
V případě alogenní transplantace (např. pro sourozence) by byla také možnost kombinovat pupečníkovou krev a krvetvorné kmenové buňky z jiného zdroje - z kostní dřeně nebo z periferie od stejného člověka, který daroval pupečníkovou krev. Dále je možnost kombinovat i několik štěpů od různých dárců.
V případě transplantace je důležitý počet kmenových buněk - čím více jich je k dispozici, tím rychleji dojde k přihojení štěpu. Čas zde hraje významnou roli, neboť v období do přihojení štěpu je pacient ohrožen možnými komplikacemi (např. infekce atd.) Tedy i pupečníková krev v tak malém množství (do 17 kg) může výrazně přispět k rychlejšímu uzdravení pacienta. Pokud je pro vás poplatek za uchování pupečníkové krve (asi 400,- Kč ročně?) únosný, rozhodně se jí nezbavujte!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.