| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2014

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Domácí vězení jako další dějství absurdního dramatu

Je tomu přesně jeden rok od vyhlášení prvního oficiálního případu nákazy novým typem koronaviru v českých zemích.

  (?)
 Názory 110 z 568  [Dalších 558 >>]
Zuzaniela 76377
9.1.2015 12:29:29
Tak to jste měli prima Vánoce ~:(. Chudinka malinká... Už je dobrá?

M. měl přes svátky taky horečku a to dost vysokou a nijak to neustupovalo. Tak jsme 1. byli na pohotovosti. Měl i průjmy. Ale bylo to zřejmě od zubů. Ale zuby stejně stále nikde ~j~.

Miri, jsem ze severní Moravy. Nebudeme si psát na mail přímo? Když tady stejně nikdo nechodí ~a~. Jestli chceš, tak někdy napiš. A pošli fotky.~z~
zuzana.binarova@sezmam.cz
Miri+L&M&K 53516
29.12.2014 23:08:07
Tak včera večer se Kačka zhoršila, jeli jsme v noci na pohotovost. Tam jí prohlédli, 2x odsáli, prohmatali, změřili teplotu. Dr nám dala Dithiaden(celý) na noc, že jí mám dát. Že to je jen viróza. Hned ráno jsme jeli k naší doktorce a ta se zděsila, že nepoznali zánět průdušek. Že kašle fakt škaredě. Jestli tam nebyla nějaká mladá doktorka. Taky že byla. Mladá ještě volala nějakého doktora na konzultaci, ale zůstalo to jen u telefonického hovoru. Jinak Dithiaden jsem jí nakonec nedala, přeci jen mi přišlo, že celý je moc ~a~
Kačka dostala ATB, Ventolin...pozítří kontrola. Nechtěla nás posílat zatím na rentgen, že to na zápal plic nevypadá. Že uvidíme pozítří, jak na tom bude. Dopoledne jsem jí ATB nacpala a už večer byla lepší. Čilejší, veselejší, bez teploty. Jinak měla pořád kolem 37,3-37,7. Tak ťuk ťuk ťuk, budu doufat, že to zabralo a bude v pořádku. Beruška malá, mi bylo do breku. Ještě že už je po svátcích a doktorka ordinuje. Představa, že jsem na pohotovosti třeba 25.12., kdy mi řeknou, že to je jen viroza a musím dávat léky a počkat až zaberou...já jim samozřejmě uvěřím...kdo ví jak by malá skončila ~n~~q~
Miri+L&M&K 53516
28.12.2014 17:22:55
Vánoce za námi, a celé jsme je promarodili ~:( Lukáš prokašlal předminulý víkend, pátek u dr dostal léky, v pondělí kontrola s tím, že brát léky dál. Odpoledne vylítla horečka, tak v úterý opět kontrola, rentgen a začínající zánět průdušek...ATB. O prokašlaných nocích ani nepíšu ~7~ Druhý den(na Štědrý den) ATB zabraly, ale to už začal pokašlávat starší a malá se vzbudila s obr rýmou a pokašlávala. Jeli jsme na pohotovost, kde bylo pět dětí před námi a všichni kašel. Malá dostala Tussin a kapky do nosu. Tussin zvracela, fakt hnus kapky i naředěné vodou a cukrem. Tak jsem jí dala Stoptussin. Sice od půl roka, ale těch deset dní co jí chybí určitě nevadí...doufám. Je zahleněná, v noci jsme třeba od dvou do čtyř vzhůru, špatně spí, tak jí pořád poslouchám. Jsme už týden zavřený doma. A to se děti těšili na sníh od listopadu ~6~. Zítra ráno jdeme na kontrolu.
Jinak děti z Vánoc jako každý rok nadšený. ~z~ Hlavně vyhrál XBOX, který chtěli. A teď jsem docela ráda, že se dvě hodiny u toho zabaví, a já nebo manžel nosíme Kačku, protože je protivka, ještě má teplotu. Přijde mi, že jí rostou zoubky k tomu všemu.
Kde Zuzi vůbec bydlíš? Nejsi z Jižních Čech? Mě jen zaujalo, že sem psala tenkrát Kapradina, když jsi porodila, tak jestli jí neznáš třeba tady odněkud. ~;)
Zuzaniela 76377
18.12.2014 16:54:39
Jsi dobrá s těma dárkama. Já opět vše nechávám na poslední chvíli. Navíc to kupuju s Matouškem a to je fakt bezva. Dneska jsme byli takto v Tescu. Po cestě jsem si uvědomila, že jsem si zapomněla kabelku s dokladama (řidičák), peníze, ale hlavně seznam, co mám koupit. Jela jsem za chlapem do práce, ať mi dá kartu, tak jsem měla peníze v podprdě ~t~. Malý do toho slintal, že byl za chvíli pod krkem durch.
Nevzpomněla jsem si skoro na nic ~n. V tom štresu s děckem ~t~~t~.

Na očkování jsme byli minulý týden poprvé. Reakce vůbec žádná. Ani skoro neplakal, takže první je za náma.

To jsme zbyly fakt jen my dvě???? To nemá nikdo čas napsat? ~o~
Miri+L&M&K 53516
4.12.2014 23:25:48
Zuzi, tak mi jdeme příští týden na třetí očkování. Doufám, že to bude zase v klidu :-)
Byli jste na tom očkování?
O hubnutí mi ani nemluv, má o dvě kila víc, než když jsem přišla z porodnice a po týdnu jsem se pak vážila. Jak jsem unavená, tak se nabíjím sladkým ~o~ Teď na krku Vánoce, samý dobroty, tak to vidím černě. U kluků jsem to měla tak, že jsem po dobu kojená neshodila ani kilo, i kdybych se rozkrájela. Pak jsem přestala kojit a sedm kilo dole ~R^
Už se těším až budou Vánoce, to si konečně odpočinu. Teď finišují předvánoční nákupy a jelikož prodávám přes net oblečení apod., tak lidi kupují. A já tady po nocích straším. Balím, vyřizuji emaily...no jsem fakt vysťavená ~7~
Pomalu se dárky kupí, už nám toho chybí málo. Ale fakt jsem nakupovala většinu přes net. Mi to pěkně přinesou pod nos ~j~
Zuzaniela 76377
24.11.2014 10:53:44
On očkovaný ještě není vůbec. Nechala jsem to na později. Jdeme tento pátek, ale Bětka je tak nachcíplá, že nevím, jestli Matoušek nebude taky, takže by se to ještě posunulo.

A přesně - on je taky takový pohodář, že by mi ho bylo taky líto ~6~. Příští týden má půl roku ~n~~n~. To není normální.

Buď v klidu, já taky nemám na vánoce ani ťuk.

On se u uspávání cpe mlíkem a když vidím, že tahá míň, tak vytáhnu prso, vrazím dudlík a spí. Včera to tak poprvé nebylo, asi už to budou zuby, holky je měly v tomto věku.

Tady je tak nádherně ~g~. Hodím ven prádlo. A vařím halušky.~w~ Asi bych měla pomalu pořešit hubnutí. Se mi néééchce.~a~
Miri+L&M&K 53516
23.11.2014 23:44:44
Zuzi, tak když mu celou noc voní pod nosem mlíkárny, tak to je jasný, že neodolá ~t~~t~~t~
Ale já jsem chytrá jak rádio a v druhé polovině noci spí Kačka taky spíš se mnou. Se vždycky probudím, Kačka u mě, prso venku a už jsem líná jí přendavat. Sundala jsem bočnici postýlky a mám jí přiraženou k mojí posteli. Máme teď takový letiště ~:-D. Přehazování přes tu bočnici v noci mě nebavilo. Měla jsem to tak i u kluků, je to jednodušší. Jinak bych jí také nenechala řvát, nejen že by vzbudila kluky, ale jak je takovej smíšek celý den, tak by mi jí bylo líto. A přesně jak píšeš, rychle to uteče, a je to naposledy. Rozmachánci to budou ~y~
Jinak dudlík taky máme, ale většinou na spaní. Kojím tak tři minuty, hltá, pak se pustí, nacpu dudlík, chvíli potahá, vyplivne, opět prsno...tak třikrát až jí zůstane dudlík a usne. Někdy je tuhá hned, jindy šaškuje třeba půl hodiny.
Teď večer bývá taková nervlejší, v noci se také víc převaluje, tak snad se jí nederou zuby.
Od třetího měsíce se přetáčí na břicho, dělá letadlo nebo se zkouší na rukách vzpírat. Je šikovnější než byli kluci.
Jak snáší očkování?
Já zaklepu, byli jsme dvakrát a dobrý. K tomu ještě Prevenar.
Za měsíc vánoce a já nějak nestíhám nic. Dárky, fotokalendáře, cukroví. Nemám nic ~a~
Zuzaniela 76377
18.11.2014 10:57:04
A dudlík používáme. Rvala jsem mu ho tak dlouho, když jsme přišli z porodnice, až ho vzal a má ho. Přijde mi to mnohem lepší, než bez.
Zuzaniela 76377
18.11.2014 10:55:51
Přes den právě nepotřebuje kojit tak často. Klidně co tři hodiny. A přibírá normálně. Myslím, že je akorát. Koncem měsíce jdeme k dětské na první očkování, tak se uvidí.
Musím zaklepat, ale poslední cca 3 noci se budí o dost míň. Jsem z toho úplně nervózní ~t~~t~, kolikrát pak nemůžu ani usnout, jak jsem asi přespaná.
Já jsem hrozná povaha, neumím ty děti nechat řvát, prostě mi to nejde, zbláznila bych se (tak se zblázním ze vstávání ~q~). A ani nespí v postýlce, ale se mnou.
Postýlka je dole v pokoji jen na odložení, když jdu na záchod nebo do sprchy nebo tak něco ~p~. Uklidňuju se, že to strašně uteče. Vždyť má dn~n~eska přesně 5,5 měsíce.


Mám nový noťas a pořád tady kur.uju!!! Když pohnu tou placatou myší, zabudovanou v NB, tak se mi to pořád zmenšuje a zvětšuje. Tuto myš jsem měla i na starém noťasu, ale tohle to nedělalo ~o~~o~~o~~o~
Miri+L&M&K 53516
14.11.2014 19:31:14
Jo a Kačka se pretaci asi měsíc na břicho,ale zpět ne. Spát chodí po 20h, vstává finálně kolem sedmé.
 Názory 110 z 568  [Dalších 558 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.