| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Alergologie a imunulogie

Na vaše otázky odpovídá MUDr. Karin Malíčková z Ústavu imunologie VFN v Praze.
Zodpovězené dotazy [Dalších 80 dotazů >>] 
?
28279

Kožní lékař nebo léčitel 
( 28.12.2004 21:14:45 Hana ,syn 2 roky (atopický ekzém) )

 Přeji hezký den všem kdo čtou tyto řádky.Můj dotaz je ohledně mého 2 letého syna,který má atopický ekzém.Paní doktorka dělala synovi test na co je alergický.Vyšlo nám pouze na kravské mléko.Ale nechápu,proč měl ekzém i když jsem ho kojila a držela jsem kvůli jeho ekzému dietu.Kojila jsem rok a po roce se ekzém trochu umírnil.V roce a půl se to podstatně zhoršilo. Paní doktorka řekla,že nám na lechtání napíše Fenistil(to vůbec nezabírá).A říkala,že to chce neustále mazat a ve dvou letech,že nám napíše Zirtek. Chodit nakožní je dle mého názoru a zkušeností úplně zbytečné. Po dvou měsících už jsem to nevydržela a začala jsem vyhledávat nějakého jiného léčitele.Našla jsem lidovou léčitelku,která šíří metodu MUDr.J.Jonáše.Jde o vyčištění organismu,protože sice ekzém je kožní choroba,ale vychází ze vnitř těla. Asi před 2 měsíci jsme začali očišťující kůru.Není pochopitelně zadarmo,ale už nevím co bych vyzkoušela. Léčitelka mě upozornila,že ze začátku může tělíčko reagovat velmi podrážděně,zkrátka to špatné musí z těla ven a tím pádem se to prý ze začátku hodně zhorší.Po měsíci a půl jsem musela vysadit na týden,protože synovi lezla stolička a zhoršilo se mu to fest.Dnes je poslední den po týdenní pauze a můžu říct,že kůži má dnes téměř čistou.Zítra opět začneme brát očišťující kůru a věřím,že až ji dobereme bude to lepší.Chci se jen zeptat čím mám mazat syna.Protože když má nafouklý rozškrábaný nožičky a namažu mu je,tak brečí a říká,že ho to bolí.Myslím si,že ho to štípe. Vyzkoušela jsem:všechny indulony,niveu, johnson´s baby,sádlo,olivový olej,různé masti z mrtvého moře,lipobase,a všelijaké mastiA dokonce nám bylo doporučen krém speciálně na ekzém Atoderm P.O.zinc asi za 300.-Kč a po prvním namazání mu kůže úplně zrudla,že jsme krém ihned vyloučili.Vím,že krém nesmí být parfémovaný,ale co je vhodné? A tím Vás žádám o radu jaký krém,když ani indulona není vhodná a jestli můžeme sehnat v lékárně nebo na předpis nějaké kapky na zmírnění lechtání a zda li se to může kombinovat s kapkami na očistu. Víte rádi bysme se s manželem taky někdy vyspali.Být několikrát za noc(téměř každý den)vzhůru a snažit se pomoct synovi od ukrutného lechtání,vyčerpá opravdu i ty nejsilnější. Vaše zkušenosti:
Re: Kožní nebo Léčitel? (Bea)
Re: Kožní nebo Léčitel? (Lucie)
Re: Kožní nebo Léčitel? (Ela)
Re: Kožní nebo Léčitel? (Blanka)
Re: Kožní nebo Léčitel? (Martina)
Re: Kožní nebo Léčitel? (Iva+2lety syn)
Re: Kožní nebo Léčitel? (Petra,syn 3 roky)
Re: Kožní nebo Léčitel? (Soňa)
léčba alergie v těhotenství (aneri,24.týden těhotenství)
Re: Kožní nebo Léčitel? (Petra Dostálová)
Re: rada matky (Věra)
alergická rýma (Zdislava Čapková)
alergická rýma (Zdislava Čapková)
Re: Atopicky ekzem (Veronika Kalichova)
Re: Kožní nebo Léčitel? (Lenka, 3děti)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
23234

Alergie 
( 18.5.2004 14:23:28 Olga (Petřík + Haňule) )

 Dobrý den, jsem alergická na pyly, prach, ale žádnou potravinu. Také jsem měla již v dospělosti AE, který se občas vrátí. Přítel je taky alergický na některé pyly, vosí píchnutí a v dětsví měl problém s mlékem. Starší syn měl v 10.měsících pod krkem AE, ale po 2 měsících natírání ichthammoliovou mastí (nevím, jestli je to správně - je šedá a zapáchá)od kožní lékařky zmizel. Má jen trochu hrubší kůži na tvářích a citlivou pleť po celém těle.Třeba z levnějších plenek se mu vždy osype prcka. Z potravin měl jen reakci na jahody a citrusy. To se mu opět objevil ekzem po těle a na obličeji. Ale ta mast mu zase pomohla. Dcera bude mít 7,5 měsíce a stále ji plně kojím. Od narození má na tvářích AE, který se stále nedaří úplně zklidnit. Mokvá jí, natřu kortokiedem, zklidní se, do týdne opět začínají tváře praskat a mokvat. V porodnici dostala 2 dávky umělého mléka, protože se mne nikdo nezeptal a já jsem byla po císaři a tak byla 24 hod na novorozeneckém. Žádala jsem dětskou i kožní o vyšetření alergologem pro obě děti, abych věděla, kde se může vyskytnout problém. Obě lékařky mi řekly, že jsou na vyšetření malé a nemá to smysl. Tak jsem šla s dcerou na vyšetření metodou EAV ve firmě Bicom. Proměření bodů ukázalo alergii na mateřské mléko, mléčnou bílkovinu a cukr, pšenici, žito, potravinovou plíseň a bytový prach. Teď chodím s dcerou na léčbu v Bicomu a AE se hned zklidnil. Léčba je o uvedení energie těla do rovnováhy. O alergiích jsem řekla oběma lékařkám, ale toto vyšetření neznají a nedůvěřují mu. Na klasickou alergologii dceru stale nechtějí poslat. Chystám se zavádět první příkrmy. Vím, jak postupovat, že se vyhnout do 1 roku všem mléčným výrobkům a pšenici. Kojit taky budu, tak dlouho, jak se dcera nechá - tak do 2 let. Ale nechci riskovat, že dám dceři za 4 měsíce rohlík nebo jogurt a alergie se rozjede. Je možné vyšetření už u tak starého dítěte? Podle této poradny soudím, že ano a je vcelku běžné. Jak to probíhá? Musí mne tam poslat pediatrička nebo to můžu žádat sama? Jaká je léčba? Jsem z toho nervózní a smutná. Nevím, jak správně postupovat, aby to bylo pro mé děti nejlepší. Vím, že alergie je už v nich po nás, ale dobrý je každý rok, kdy ji ještě nemají a netrápí je to. A mám pocit, že jak se alergie jednou spustí, tak se postupně přidávají další a další a třeba astma. Těším se na vaši odpověď Olga Spáčilová Vaše zkušenosti:
Re: Alergie (Petra(děti10,6a 2roky))
Re: Alergie (Zuzana + osmiměsíční dcera)
Re: Alergie (Šárka tři synovévšichni alergici)
Re: Alergie (Jaroslav Cerny, vnucka a vnuk)
Re: Alergie (Petra, 2 děti)
Celiakie (Lucie Prochazkova)
Re: Alergie (Kateřina Vrbová (13let))
Re: Re: Alergie (Oskar)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
23207

Nutrilon pepti a alergie na kravské mléko 
( 17.5.2004 9:58:58 Zuzana + osmiměsíční dcera )

 Dobrý den. Pani doktorko, máme opět problém. Už cca 2x jsem Vám psala. Naše Martinka má alergii na kravské mléko potvrzenou od pediatra, ale tyto výsledky prý nejsou dostačující pro internistu... Nakonec jsme skončili na vyšetření u alergologa a internisty. Teď čekáme na výsledky krevních testů ohledně všemožných potravinových i nepotravinových alergií (dozvíme se je až za měsíc). Malá teď pije Nutrilon pepti, na radu internisty. Nyní ale máme dost problém, že nám jej nechce pediatr předepisovat a na alergologii a interně nám zase tvrdí, že dokud nemají výsledky krevních testů, které prováděl MUDr. Rybníček, tak nám jej předepsat nemohou :o( Snad údajně pokud by jejich testy alergii na kravské mléko nepotvrdili,- platila by Dětská nemocnice v Brně pokutu pojišťovně. Internista má pocit, že byť má malá ekzémy a testy u pediatra byly pozitvní, tak dle jejích zkušeností prý nic nenasvědčuje alergii na kraské mléko. Prospívá dobře, nemá průjmy, jen měla častější stolici ale pevnou. V lékárně chtějí recept, takže bez receptu máme problém Nutrilon pepti vůbec sehnat. To už nemluvím o cenovém rozdílu. Bez předpisu, když nám ho prodají, tak je cena 197Kč a na předpis 65 Kč. Když jsem na internu v pátek telefonovala, tak mi MUDr. poradila, že nám ho má pediatr napsat na recept, ale musí tam připsat, že si celou cenu Nutrilonu pepti uhradím já. Proč, když pediatr má výsledky z krevních testů, které alergii potvrdili?! Fakt tomu nerozumím?! Proč když jsme pojištěni máme měsíc platit jako "mourovatí" ? Děkuji Vám za odpověď a nezlobte se, že Vás vším pořád dokola zatěžuji. Vaše zkušenosti:
Re: Nutrilon pepti a alergie na kravské mléko (Katka, kluci 4,5let a 5 měsíců)
Re: Nutrilon pepti a alergie na kravské mléko (Lucie)
riziko vzniku alergie (Soňa Králová, dcera 8měsíců)
Re: Re: Nutrilon pepti a alergie na kravské mléko (Romana)
Re: Nutrilon pepti a alergie na kravské mléko (Iva)
Re: Re: Nutrilon pepti a alergie na kravské mléko (Jana,Filípek 10měsíců)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
23167

Alergie na bílkovinu kravského mléka 
( 15.5.2004 1:01:33 Silvie Hrdličková, syn Jakub 21měs. )

 Vážená paní doktorko. Četla jsem si Vaše odpovědi k problematice alergie na KM. Zaujalo mne, že píšete o nároku na předpis Nutrilon Pepti. Je tento nárok omezen věkem dítěte? Synovi vyšel pozitivní test na anti KM IgG, anti B-lactogl.Iga a anti B-laktogl.IgG. Test nechal dělat obvodní lékař na žádost kožní lékařky. Řekl mi, že mám dávat HA mléko a kysané výrobky. Na HA mléce jsem se dočetla, že se nemá podávat, pokud se již alergie projevila (u nás atopický ekzem, kvůli kterému se test vlasně dělal). Dále jsme navštívili alergologa (opět na žádost kožní lékařky), který však testoval pouze základní řadu (pyly, roztoče, psy...) nikoli potraviny. Tento nás (na rozdíl od obvodního) alespoň odeslal do gastroenterologické poradny. Zde dodělali testy na KM a vyšel pozitivní i IgE. Lékařka mi řekla, že může mléko a mléčné výrobky do individuální snášenlivosti. Může tedy alespoň jogurty? Nebo mám zkoušet z čeho bude či nebude průjem a ekzem? Před týdnem trpěl 6 dní průjmem (4-6x denně) i když jsem vynechala všechny mléčné výrobky. Kojit se mi dařilo pouze do 4. měsíce, potom měl Nutrilon do 14. měs. a potom sunar. Nyní mu mléko nedávám. Jak doplnit zdroj vápníku? Mám si požádat o Nutrilon Pepti? Nikdo mi jej nenabídl. Kubík miluje jogurty a mléko také. Od té doby co jsme přestali dávat sunar(vypil 0,5l denně) málo pije. Jediné co mu chutná jsou ochucené minerálky (sycené - snažíme se odbublávat) ale přesto pije málo - maximálně 3dcl. Omlouvám se, že je dotaz dlouhý, možná i zmatený, ale snad si to přeberete. Předem děkuji za odpověď Silvie Vaše zkušenosti:
Re: alergie na bílkvinu kravského mléka (Silvie Hrdličková)
Re: alergie na bílkvinu kravského mléka (Aleš)
Re: Alergie na bílkovinu kravského mléka (Radek)
Re: Re: alergie na bílkvinu kravského mléka (patricie)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
23162

Jakou kosmetiku používat 
( 14.5.2004 21:18:51 Martina, 3měsíční dvojčata )

 Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak pečovat o pokožku svých dětí. Já sama trpím od narození atopický ekzémem. Už v porodnici mi doporučili, abych holkám přidávala do koupele olej Linola fett. V tom pokračuji i doma. Jednou týdně je umyji i mýdlem pro děti s mandlovým olejem. Po koupeli je mažu slunečnicovým olejem z lékárny, občas jim olejem promastím i vlásky, nevadí to? Chci se zeptat, zda je mám mazat nějakým dětským mlékem, já sama mám strach něco zkusit, protože netuším, která značka je dobrá nebo pořád pokračovat jen s tím olejem. Zatím se u nich naštěstí žádný problém, co se týče pokožky, neprojevil. Moc děkuji za odpověď. Vaše zkušenosti:
Re: jakou kosmetiku používat (tina)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
23099

Alergie 
( 12.5.2004 20:33:28 Jana (syn, 6 měsíců) )

 Chtěla bych se zeptat, jak se pozná, že je dítě na určitou potravinu alergické. Dala jsem synovi (6měsíců, kojený) tři dny brokolici (uvařená, propasírovaná) a na tvářičce se mu objevily červené pupínky. Bude na brokolici alegrický nebo je jeho trávicí soustava ještě nevyzrálá a můžu to později zkusit znovu ?

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
23096

Nealergenní potraviny 
( 12.5.2004 15:58:53 Zuzana + osmiměsíční dcera )

 Dobrý den. Paní doktorko, sobotu 8.5. jste mi odpovídala na dotahz ohledně alergie na kravské mléko. Moc jste mi pomohla, děkuji. V pondělí jsem spolu s Martinkou (dcera) absolvovaly návštěvu Dětské nemocnice v Brně. Konkrétně kožního odd., alergologie (MUDr. Rybníček)a interního lékaře. Dostaly jsme aspoň dočasně Nutrilon Pepti a na alergologii malé vzali krev na prokázání "všemožných" alergií (výsledky budou až za měsíc). Nikdo nám ale neporadil co můžeme nadále podávat k jídlu. Martince pořád ještě přetrvává svědivý ekzém na obličejíčku (po Taninu KMC zasychá a loupe se ale nový se záhy objevuje) - dnes jsem vysadila Fenistil kapky jelikož v příbalovém letáku je psáno "užívat 2-4 dny do vymizení obtíží" a malá by je dnes už brala pátý den. Můžeme pokračovat v podávání i nadále? Pokud ano, tak jak dlouho? Prosím Vás, můžete mi zároveň poradit, jakou zeleninu a ovoce jí můžu podávat? Teď jí dávám jenom brambory, mrkev k obědu a na svačinky banány nebo rozdušená jablka; k večeři jáhlovou kaši s rozdušenými jablky nebo rozmixovaným banánem + samozřejmě Nutrilon Pepti. Mám ale obavy, že je takhle její strava příliš jednostranná. Můžu se Vás ještě zeptat na Váš názor na Holtovu a Ondřejovu mast? Moc Vám děkuji za odpověď. P.S. omlouvám se za rozsáhlost textu. Zuzana

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
23051

Alergie a záněty uší 
( 11.5.2004 15:35:33 Marketa Smetanova, Marek 4, Alex 2 )

 Mam dva male syny, ctyri a dva roky. Oba trpeli castymi zanety stredousi. V soucasne dobe jsou bez zanetu, ale oba maji tekutinu v usich tzv. otitis serosa (bylime ve Spanelsku). Starsi syn velmi spatne slysi a uz je 4 mesice na lecbe antihistaminiky (nyni Alerlisin)a vstrikujeme Flixonase do nosu. Stav se stridave zlepsuje a zhorsuje, prave ucho je prakticky nefunkcni. Nyni mu budou odebirat nosni mandle a vsazovat ventilacni trubicky do usi. Nosni mandle ma jen mirne zvetsene, pry nejspis trpi nejakou alergii. Alergicke testy mu delali dvakrat (asi mesic jsme vysadili antihistaminika) s negativnim vysledkem. Jen naznak reakce na prach.Pry je moc maly, do 7 let se alergie nemusi objevit na testech. Ja mam atopicky typ pleti a alergii na kobalt, nikl a naplasti.Manzel ma alergicke reakce na pyl. Pokud pry je duvodem nemoci alergie, muze se stat, ze po odpadnuti ventilacnich trubicek se synovi problem vrati a operace se bude muset opakovat. Jaky je vas nazor? Jak muzeme predejit opakovani operace? Jak predejit problemu u maldsiho syna?

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
23020

Změna alergií 
( 9.5.2004 23:39:59 Martina, syn 22m )

 Dobry den, memu synovi byla v roce prokazana alergie na kravske mleko a vajecny bilek, nijak se to ale neresilo (byl kojeny do 16m a kravske mleko stejne odmita pit). Testy mu delaly jako doplnujici, na gastru, kam dochazime s refluxem. Take ma trosku atopicky ekzem, jen zdrsnelou kuzi na nohach a rukach. A deficit IgA, coz pry muze byt nasledek refluxu. Nemocny ale temer neni. Testy mu opakovaly ve 20m, vysledky byly stejne (potravinove alergie a deficit IgA), a pred 14ti dny, ve 22m, dalsi imuno testy (zhubl a anemicky), kde byly potravinove alergie i IgA zcela v poradku, zato ma najednou vic IgE. Jen by me zajimalo, zda je to bezne, ze okolo 2 let zcela vymizi potravinove alergie i deficit IgA a transformuje se to do nejake jine alergie? Ted muzu ocekavat treba pylovou alergii? Zatim nema v tomto smeru problemy. Nebo se mu uz zadna alergie projevit nemusi, IgE se casem take upravi a uz zadnou mit nebude ani ty potravinove? V rodine zadne alergie nemame. Vaše zkušenosti:
Ako ich znicit? (neznami chrobaci)
Chrápání (Kamilka 16 měsíců)
Alergia na kravskú bielkovinu (Iveta)
Re: Alergie (Vlasta Novotná, 2kluci 6 a 10 let)
Alergie a kojení (Kamila Čarná,dvě malé děti)
Alergie na psa (Blanka)
RE: alergie na kravské mleko-hrozné blinkaní (lenka dva syny)
RE: alergie na kravské mleko-hrozné blinkaní (lenka dva syny)
alergie na mléko (Ilona Vavrečková)
Re: Alergie na psa (nelore, dcera 1 rok)
Re: Zmena alergii (Ivana)
Re: RE: alergie na kravské mleko-hrozné blinkaní (Nikol)
Re: Alergie na psa (Martina)
Re: Alergie na psa (Martina)
svpdjx (7818178)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

?
23004

Alergie na potraviny 
( 9.5.2004 9:00:46 MarkétaSuková, dcera 15 měsíců )

 Mám dceru 15měsíců. Od 4. měsíce byla živena Nutrilonem dle dohody lékaře. I když měla neustále vyrážky, průjmovité stolice, naše lékařka se s tím nezabívala. Prý je to normální. Při narození vážila 2,40kg a při roční prohlídce 6,9kg. Při výšce 71cm. Až na upozornění neuroložky ke které jsme chodili pro hypotrofii svalovou nam konečně v roce udělali testy na kravské mléko. Vyšly pozitivně. Ovšem naše lékařka dlouhodobě onemocněla a nynější starší záskok nehodlá situaci řešit. Poslali nas na gastro kde udělali další testy. Do dneška se tam nemůžeme dovolat a nikdo nám o výsledcích nehodlá nic říci. Tak jsme pro zatím řešili situaci sami s manželem. Nedáváme žádné mléčné výrobky a používáme mléko Humana. Bohužel dcera je alergická i na soju, jak jsme zjistili z neustálé vyrážky. Chvála bohu průjmy už ustoupily a trošku malá přibrala. Má 7,2kg v 15 měs. Nevíme si rady, co jí náme dávat za jídlo a mléka. Nikdo nám nic neporadil. U lékařky nám řekli Nutrilon Pepti, ale ten odmítá. Jinak je alergická dle našeho pozorování i na mnoho zeleniny, všechny druhy ovoce a na pyly. Prosíme o informaci, jaký druh mléka jí můžeme dát a jaké druhy potravin, aby měla dostatečný přísun vit, a hlavně vápníku. Děkujeme za pomoc. S pozdravem Markéta Vaše zkušenosti:
Atopický ekzém a naušnice (Jana Machová)
kahdqhxvcrk (3089126)

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Zodpovězené dotazy [Dalších 80 dotazů >>] 
Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.