| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Boty pro děti

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 20564  [Dalších 20504 >>]
Evelyn1968,2děti 6269
21.10.2023 12:03:43
Bohužel jsem taky otužilá, v našich krajích to je nevýhoda, když jsem pracovala s tou teplomilnou kolegyni, byla jsem pořád nemocná, jak jsem v zimě chodila do mrazu zpocená
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
21.10.2023 11:49:32
Mně zase přijde nepřirozené v létě chladit na 20°
K_at 121378
21.10.2023 11:47:39
Ropucho, no tak si nech v interiéru třeba 10-12 stupňů. A uvidíš, jak ti bude. Teplota kolem 20 není přetopená. Je to cca o 15 ° stupňů méně, než je naše tělesná teplota. Bylo by dobré si říct, že ty jsi prostě otužilá.
Ropucha + 2 120300
21.10.2023 11:44:13
Kat, nevím.
Já prostě nechápu potřebu pobývat v teplotách nad 20 stupňů, když venku taková teplota většinu roku není.
Nevím, kde se to vzalo.
Chápu potřebu ohřát se u zdroje tepla, když člověk vyloženě vymrzne.
Chápu potřebu izolovat tělo před chladem oděvem.
Ale nechápu potřebu pobývat v přehřátém vzduchu, mně to je vyloženě nepříjemné.
Jsou národy, které si interiéry tolik nepřetápí, je to evidentně nějaký kulturní stereotyp.
A ze zdravotního hlediska se o tom mluví celá desetiletí, že to není zdraví prospěšné.
K_at 121378
21.10.2023 11:33:41
Ropucho, já ti gratuluji. Ale v tom bych teda zmrzla. To je trochu extrém zase na tvé straně. ~d~
Ropucha + 2 120300
21.10.2023 11:06:14
Huso, nojo, ty jsi holt extrémně pasivní člověk a asi máš i pasivní termoregulaci :-)
Já mám aktuálně v kuchyni 18, ve zbytku bytu cca 16 a je mi to příjemné.
Dlouhé rukávy ani ponožky nepovažuji za nic nepatřičného, holt je podzim.
Nemám potřebu žít celoročně nahá. Mám ale potřebu cítit kolem sebe svěží vzduch, to velmi podstatně.
Ropucha + 2 120300
21.10.2023 11:01:17
"pracovní teplotu 24-27 stupňů si ani nechci predstavovat. Leda bych byla instruktor plavání a mým pracovním oděvem plavky."

Asi tak :-)
A i tak by to nebylo nic moc, pokud by to bylo v interiéru bez proudícího vzduchu. Zapařené bazénové klima každý den, celý den, bych si opravdu nevybrala.
Evelyn1968,2děti 6269
20.10.2023 22:44:38
Doma moc nesedím, přiběhnu , dám si šlofíčka, to si vezmu deku, pak jdu na nějak "kroužek", po příchodu večeře, vaření, chystání na druhý den a tak. Teplo by mě brzdilo v aktivitě ~;). Asi záleží, jak moc se kdo doma pohybuje.
TaJ 81121
20.10.2023 22:35:39
Stará huso, jinak moje mamka bydlí v paneláku a většinu zimy téměř nemusí topit, půlku bytu má na jih, takže tam jí krásně svítí a hřeje sluníčko, navíc má zasklenou lodžii...a ložnici má na opačné straně bytu, která je na sever, takže tam se naopak líp spí. V létě má doma tedy taky větší vedro, než my. Ale v zimě to má fajn, fakt občas trošičku zapne topení v obýváku, když se kouká na TV, ale jinak když se pohybuje a něco dělá doma, tak topit nemusí vůbec.
My malinko v zimě přitápíme, kdybychom netopili, tak to brzy klesne pod 20, takže většinou trošku přitopíme a držíme to tak na těch 22,5, max 23, když je venku fakt zima. Na víc jsme snad netopili nikdy. No a v létě jsem letos strategicky větrala a zastiňovala - celé dopoledne nám pere sluníčko od východu do kuchyně a do ložnice - takže jsem tyhle okna zatáhla a větrala jsem těmi na druhé straně. Přes poledne, kdy nejvíc pralo slunce, jsme měli všechna okna zavřená a zatažená. A navečer jsme zase zatáhli tu druhou stranu, kam šlo sluníčko od západu a větrali jsme až večer, když přestalo svítit. Taky máme od loňska nově zateplenou poslední stranu domu a je to taky docela znát. Když jsme v létě přijeli v šíleném vedru po týdnu z dovolené a otevřeli jsme barák, tak byl tak krásně chladný, že jsme prvních pár hodin ani neotevírali okna, aby se to zase nezahřálo:-)
TaJ 81121
20.10.2023 22:26:34
Stará huso, tak je fakt, že já doma sedím spíš večer, u PC, nebo u TV, jinak obvykle je pořád co dělat - dojít na nákup, uklidit nákup, něco poklidit, pověsit prádlo, sklidit prádlo, obstarat kytky uvnitř, na balkóně a na zahradě...takže i když to není žádná honička, tak se přece jen občas člověk pohybuje. Vyloženě sedím delší dobu v kuse až právě večer a v noci.
No a v práci sedím vlastně jen o přestávkách na jídlo. Jinak člověk pořád tak nějak popochází po obchodě, sem tam něco urovná, sem tam dojde něco ukázat zákazníkovi...no a sem tam i pěkně kmitáme, když přijde hromada zboží a je potřeba to všechno vybalit, odškrtat, ocenit a někam uklidit, odvézt prázdné krabice...
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 20564  [Dalších 20504 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.