| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zápal plic

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 370] Názory 371380 z 3231  [Dalších 2851 >>]
Jana
  • 
17.9.2012 20:27:41
shantule, nechtěla jsem určitě vystrašit, jen jsem popsala svoji zkušenost se "záludností pneumonie". Neboj malý bude brzo v pořádku, hlídej ho a kdyby se Ti něco nezdálo, tak radši k dr. jednou "zbytečně" na přeposlechnutí než později a mít nějaké komplikace. Já jen dodám, že jsem absolvovala v ten první den, kdy byla nasazena atb, dva dr. cca v hodinovém odstupu - obvodní, kde bylo zhodnoceno no jsou to "ty vaše průdušky" s atb. bych ještě počkal. Nedalo mi to a radši se stavila u alergologa, ihned nasazena atb - nemá smysl u vás na nic čekat.
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
17.9.2012 20:21:46
Sujanko, dostali jsme sumamed. Příjde mi, že je dává na jakékoliv dýchací potíže....
Dojanka 85301
17.9.2012 20:18:46
Shantue, můžu se zeptat, jaká antibiotika jste dostali?
Ursus+3 132493
17.9.2012 20:11:40
CRP bylo dělané kvůli prvnímu ťuknutí, zda jde o bakteriální či virový. ATB krycí dostala tak jak tak, ale byl to spíš nadstandard, abychom věděli, proti čemu stojíme.
Poslechově jsem ten zápal plic pozanala i já (ráno jsem ji doma poslechla a chrastila jak starý hodiny - proto jsem s ní jela k doktorce, jinak bych taky nejela, protože mi to nepřišlo nijak tragický).
Hanka+ 4 berušky 22964
17.9.2012 19:11:41
taky už jsme to měli, šla jsem s dcerou k dr at si ji poslechne protože je astmatik a druhou jsem vzala jen tak do počtu když už tam jdu tak at ji poslechne taky, dcera astmatik měla průdušky a druhá dcera co tam byla jen do počtu měla zápal plic ~a~ a druhý takový měla když jsme jeli do chorvatska, dr nám dala atb a k moři nás pustila, za dva dny byla ok ~d~
NL 68692
17.9.2012 18:40:24
Já měla v lednu zápal plic a zánět pohrudnice. Předtím jsem měsíc chodila k doktorovi, že kašlu a necítím se dobře. V lednu při dalším poslechu (posledním nádechu) se doktorce cosi nezdálo a poslala mě pro jistotu na|rentgen a bylo to tam. Teploty žádné, rýma nic, jen problémy s kašlem a nejhorší byl večer.
Insula 28056
17.9.2012 18:37:31
Při zápalu plic jsem měla 37,3 a žádné potíže s dýcháním jsem neměla. Vlastně se na to přišlo náhodou a to tak, že tehdy ještě manžel s tím skončil v nemocnici. Ale on měl vysoké teploty, které nešly srazit. Já se o něj starala, ač sama nemocná. Nejdřív jsem obstarala jeho a pak si vzala paralen. Nepoznala bych, že mám zápal plic. Teplota mi vždycky po paralenu slezla v pohodě dolů.
Teď má zápal plic moje známá. Je to astmatička a v podstatě měla stejné příznaky jako tvůj syn. Leč lékařka udělala rentgen plic a měla ho tam. Jo a teplotu neměla.
shantule,Terka 12/07+Péťa10/11 107044
17.9.2012 18:35:47
Jano, to je hrozné~8~ Malý je taky astmatik, takže pro něj to je určitě taky velké vypětí. Snad nás nepotká takové zhoršení. Teď se na něj koukám jak se směje a řádí tady s hračkami a nějak si nedovedu představit, že by tady měl třeba zítra ležet jak oukropeček, nedej bože ležet v nemocnici. Teď jsi mě ujistila, že to jde i bez teplot, ale i přesto si říkám, že se snad dr spletla~a~~n~
Jana
  • 
17.9.2012 18:08:26
Dovolím si přidat také svoji zkušenost z letošního roku. Jsem astmatik, takže na zhoršené dýchání a častější záněty Teplotu jsem měla max. 37, což ani neberu za nějakou teplotu u dospěláka, jeden den jsem začala víc kašlat - jako při zánětu průdušek, ihned jsem k dr. a dostala atb (večer první dávka atb), aby se to nějak víc nerozjelo. Druhý den to ještě během dne šlo, člověk byl trošku víc ufuněný, což astmatik se zánětem průdušek bývá, ale nic vážnýho. Druhý den večer se z hodiny na hodinu můj stav prudce zhoršil, kdy jsem měla co dělat, abych vůbec došla do auta a cesta ani ne 1km do nemocnice, byla boj o každý nádech a výdech (Tady pouze vidím chybu ve svém jednání - měla jsem zavolat RZS). Ihned jsem byla přijata na JIP s těžkým oboustranných zápalem plic a velmi nízkou saturací (dle RTG zasaženo více než 80% plochy plic). Po další hodině - již na JIP se přidala ostrá bodavá bolest v zádech, která nešla utlumit ani silnými analgetiky. Doteď nechápu, jak se to mohlo takhle rychle z hodiny na hodinu změnit, měla jsem chuť k jídlu a cítila jsem se relativně dobře, než došlo k prudkému zhoršení.
Kopretina černá 105399
17.9.2012 17:47:06
Já měla oboustr. zápal plic ve třech letech /vím to od své mamky/. Neměla jsem absolutně žádné příznaky, žádnou teplotu, rýmu, prostě nic...normálně jsem řádila jako obvykle... jen jsem ráno fňukala, že nepůjdu do školky (což bylo divné, protože jsem to školky chodila předtím v pohodě). Nevím jak to mamku napadlo, ale naštěstí mě vzala k dr. a ejhle... Malý človíček navíc opravdu neřekne, že ho něco bolí atd... Držím palečky, ať se "bobek" brzo uzdraví.
[<<Předchozích 370] Názory 371380 z 3231  [Dalších 2851 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.