| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rakovina děložního čípku

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 847  [Dalších 807 >>]
Vítr z hor 100046
15.1.2021 8:46:52
Nějaká lékařská pověra praví, že si mají dávat pozor na zrzavé – že se vždycky něco nečekaně zvrtne. ~;)
Yuki 00,03,07 49504
15.1.2021 8:43:40
mám kluky, očkování dostali všichni, tu nejdražší možnost, která pokrývá nejvíc možností
ale je to teda drahý

moje švagrová se nechala očkovat kolem 30 let, protože začali žít s bráchou a ani jeden nebyl "ten první"
Od té doby mají dvě děti
Salamajka 156972
15.1.2021 8:29:04
Taky jsem se bála, nakonec nechala očkovat tou nejdražší vakcínou. U syna jsem si ani nevzdechla. Porad se s více lékaři jako já. Obvolala jsem rodinu popřála se ptala se na gynekologii prostě víc lidí víc ví. Dcera je v pohodě.
Libii 55216
15.1.2021 7:46:50
Nedali jsme očkovat, ani jednu. Mám dcerky 14 a 16 let, možnost neplodnosti, menopauzy mě hodně odradily a jak už tady někdo psal, kryje to jen menší část těch virů
anexa 804
15.1.2021 7:17:34
Rozhodně doporučuji neočkovat. Mám velmi blízkou kamarádku a té injekce zničila plodnost. Nechala se naočkovat ve 38 letech. Do té doby neměla žádný problém, po vakcíně najednou začala mít nepravidelnou menstruaci a do roka byl s menstruací úplný konec. Chtěla ještě jedno mimčo, bohužel, už nemá možnost. Hledala informace na internetu a dohledala spoustu příběhů i mladších žen, kterým se stalo to samé.
Saamajna 115449
15.1.2021 7:15:29
Hele, k tomuhle se blbe radi z rovnopravne pozice. Hlavne to chce si o tomhle ockovani pocist.
Jak dlouho se vyvijelo, jakou ma ucinnost a co o nem rika jeho tvurce.

Ja o "vyvoji ockovaci latky" slysela poprve od sve gynekolozky v me aktualni fazi navratu rakoviny delozniho cipku - leto 2005.
Tehdy jsem o tom i mluvila s holkama ve skole (8.trida), o tom, ze tahle rakovina muze byt zpusobena virama, co se prenasi stykem. Holky se ptaly, co to dela klukum, kdyz to v tele maji a prenasi. Byly pak pekne na.rany, v zivote nezapomenu vykrik jedne:
"A zase dalsi nespravedlnost, oni to prenasi a my trpime!"

Z tohohle pohledu je zajimavy, kolik matek i tady rika "holku jo, kluka ne".
Co na to rict...

Kdyz pak najednou to ockovani rychlosti blesku bylo schvaleny, koukala jsem se na reportaz s vyvojcem. Sokovalo me, ze byl docela nestastnej a rozpacitej. Mluvil o nejakych 30% pokryti viru, ktery to muzou zpusobit - jinak receno pak mas jeste 70% jinych, vuci kterym NEJSI chranena - ale to ti lekar nerekne, ty vychazis ze skoro jistoty.
Proto se v Nemecku musela stopnout reklama na tuhle vakcinu:
"Ted se ti uz nemuze nic stat!"
Par rozumnych rodicu se tehdy rozervalo, ze si takhle nenechaji oblbovat deti, ze existuji i jiny takto prenosny nemoci a taky tehotenstvi.

Svym detem (jen holky) to doporucovat nebudu ale budu s nima hodne diskutovat o sex. prenosnych nemocech a nutnosti pouzivani (VZDY!) kondomu.
Jinak diky za pripomenuti - starsi dceri uz je 14. ~e~ ~;)
Sice je ted, po nefungovani 2 "chozeni" (o jednom sama prohlasila, je je blbej a druhymu byl tlak od kamaradu "aby se uz libali, vzdyt jsou spolu 3/4 roku" moc, tak se radsi rozesel ~n~) ve fazi zamilovani do fiktivnich anime chrakteru, ale clovek nikdy nevi...:-)
KoproFka 76193
15.1.2021 0:10:50
Nechala jsem syna, dceru necham take, az doroste.... pracovala jsem na gynde, takže jsem to mela v primem přenosu ..
Pruhovaná 64704
14.1.2021 23:21:53
Ano, a to už v době, kdy to stalo přes 10 táců. Máme ne moc dobrou rodinnou anamnézu. Tohle, klíšťata a žloutenku.
Termix 105545
14.1.2021 23:14:14
Dcera byla teď na 13 leté prohlídce a očkovat jsme ji nechali. Připláceli jsme něco málo. Zvažovala jsem to hodně a dala jsem na dr. Syna jsme před dvěma roky očkovat nenechali. Taky jsem dala na dr. Ale sama jsem to pro něj taky moc nechtěla.
rišulka 117642
14.1.2021 23:12:17
Pevalo, taky jsme řešili na preventivce v létě, ale Riškovi to nedám, s ohledem na možná rizika, taky ho nechci dostat do nějaké tenze z vysvětlování, teď u něj ten vývoj docela jde dopředu a bojím se regresu. Probraly jsme s dr, praktickou, netřeba gyn, přese všechno se Riška zatím jeví imunní, krom toho, co má, se běžné nemoci na něj nelepí. Tohle mi bylo celkem jasné - jako u tebe, že ty nutné očkování ano, ostatní ne; u holky bych asi hodně zvažovala, načetla si a hlavně se poradila s dr. Na druhou stranu kamarádka nedávno nechávala očkovat proti HPV syna s aspergerem. Takže opravdu na úvaze každého..
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 847  [Dalších 807 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.