| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Spála

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1262  [Dalších 1222 >>]
Source 149180
3.4.2017 14:30:59
Zko, asi jinak uvažuje rodič, co spálu zažil za sobě a na svém dítěti a jinak uvažuje ten rodič, který si takovou nemoc dosud neprožil a má předpoklad nebo spíš víru v hladký průběh nemoci bez následků. Označit toho prvního jako úzkostného je nefér. Rozhodně není úzkostlivý přístup předpokládat, že je možná nákaza a té nákaze se vyhnout. Co je na tom proboha úzkostlivého? Ty jsi vyhodnotil riziko nákazy jako nízké, riziko horšího průběhu nemoci jako nízké a proto jsi cool? Tak přeju, aby ti to vyšlo a byli jste zdraví. Pokud onemocníte, tak napíšeš pokračování, jestli a jak statečně se Zko a jeho děti popraly se spálou a zda příště opět nesobecky vyhoví podobné žádosti kamarádky?
Marika Letní 140743
3.4.2017 14:11:43
Nehlídala. Spála není jen tak nějaká rýma. Chránila bych radši vlastní dítě.
Z+2 109449
3.4.2017 14:04:12
Nemění se tím nic. Jen odpovídám na dotaz. ~;)
margotka78 alias shit-roller 108560
3.4.2017 10:58:21
Nehlídala bych.
Spálu jsem chytla s dětmi, tuším, že jsme si to přinesli z dětské ordinace když byl syn na 15 l. prevenci. Neměla jsem dceru ( tehdy necelých 7 let)kam dát, tak jsme s ním šli na prevenci všichni.
2 dny na to jsme začali odpadat - syn, dcera. Syna jsem vyřešila u dětské,dcera to bohužel chytla o víkendu, kdy MM byl odjetý na opravě s autem, takže jsem s ní musela do FN na pohotovost, jelikož měla přes 39 horečky. V okamžiku, kdy jsem šla z pohotovosti, to přišlo na mě, stály jsme venku u okénka na ATB a já se málem složila, klepaly se mi ruce nohy, ruce se mi třásly na volantu, bála jsem se, že to neodřídím. Druhý den ráno jel muž na pohotovost se mnou, já měla spálu se vším všudy i s vyrážkou, celou noc jsem probrečela. Myslela jsem, že skočím bezmocí z okna.
Měla jsem zimnice, že jsem si myslela, že nevstanu na záchod a pomočím se pod sebe. Ruce jsem si musela držet, měla jsem pocit, že se mi kosti rozsypou. Tohle je děsná nemoc, byla jsem teda ráda, že děti to neměly tak strašné jako já...
Z+2 109449
3.4.2017 10:58:14
Ten zdravý sourozenec má oslavu potom co u mně přespí a ano na třetím místě. Ani u nemocného dítěte ani u mně.
Z+2 109449
3.4.2017 10:48:45
Předpokládám, že to řekla. Většina maminek tak moc úzkostných není. Ale netuším. Dětí bylo dost, mám pocit, že všichni pozvaní.
Já jsem taky věděl proč po mně chce hlídání. ~;)
Z+2 109449
3.4.2017 10:08:23
Já myslím, že jo. Já to věděl. ~;)
Kudla2 58452
3.4.2017 10:03:09
Nehledě na to, že kterej rodič by toužil po tom, aby jeho dítě šlo na oslavu, kde se nakazí? ~a~

Jako když se neví o tom, že je to pořádající dítě nemocný nebo potenciálně nakažený něčím vážnějším, tak to se nedá nic dělat, ale pokud se to VÍ, tak považuju za totálně ujetý tu oslavu vůbec pořádat.

Věděli vůbec rodiče těch hostů, že hostitel přišel do kontaktu se spálou? Pokud ne, tak to považuju za velmi nefér.
Kudla2 58452
3.4.2017 9:41:42
Protože oslava není nezbytná, případně snad není takovej problém ji odložit až na dobu, kdy bude dítě zdravý.

Připadá mi to velice bezohledný chování, co píšeš. Kvůli blbý oslavě ohrozit všechny hosty, potenciálně i jejich sourozence a rodiče.

Navíc u těch takto infekčních nemocí snad je i nějaká karanténa, ne?
.kili. 125672
3.4.2017 9:31:21
"Děti se potkávají ve školách, na kroužcích v družinách. Nic z toho nikdo kvůli nemocnému sourozenci neruší"

to je logický a silný argument. Je ale marný ve chvíli, když Vám spálou onemocní dítě.
A to je při společném soužití s potenciálně nemocným pravděpodobné.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1262  [Dalších 1222 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.