| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 200] Názory 201210 z 10902  [Dalších 10692 >>]
Muumi 41406
10.7.2020 15:52:15
https://www.businessinfo.cz/clanky/spousti-se-osetrovne-za-kveten-osvc-mohou-podavat-zadosti-do-cervence/

Tady je explicitně uvedeno, že obojí čerpat lze.
1kulička 119729
10.7.2020 9:52:40
Chtěla jsi fundované vyjádření, to ti neposkytnu, ale určitě vím, že osvč nemůže za květen čerpat očr a kompenzační bonus zároveň. V žádosti o očr totiž podepisuje čestné prohlášení, že nečerpá jiný kompenzační příspěvek mimo očr.
Jinak aby jeden rodič čerpal očr na jedno a druhý na druhé dítě mi přijde přitažené za vlasy, ale jak jsem psala, o to jsem se nezajímala.
klíčnice 125670
9.7.2020 21:54:44
Pevalo nám ještě nepřišlo za březen ~d~
klíčnice 125670
9.7.2020 21:05:39
...na dotaz neodpovím, ale OČR pro OSVČ jsme sice žádali, ale doposud nic nedostali. Několikrát jsem tam psala, že prý žádost ještě není v systému kontroly.. tak kdoví, jestli vůbec něco přijde ~:(
Hanka 75 76332
9.7.2020 20:55:25
..vyjádřil, myslím třeba ministerstvo. Já tam psala, ale byť je to už víc jak tři týdny, tak mi doteď neodpověděli. Tak teď doufám, že "rodina" nezklame :-) Předem díky.
Hanka 75 76332
9.7.2020 20:52:43
Mám dotaz: manžel (OSVČ) požádal o kompenzační bonus za celé bonusové období od 1.5. do 8.6., já (zaměstnanec) jsem požádala o ošetřovné na jedno z našich dětí za květen (celý měsíc minus několik dní, kdy jsem byla v práci, a minus dobu od 25.5., kdy otevřeli školu). Může manžel v téhle situaci požádat i o "ošetřovné" pro OSVČ za květen na naše druhé dítě? Pokud ano, jde žádat o ošetřovné za celou dobu, kdy byla zavřená škola, nebo jen za dny, kdy já jsem byla v práci?

V žádosti o kompenzační bonus manžel odškrtl a potvrdil, že splňuje podmínky žádosti (z nichž splňoval jak péči o dítě, tak omezení poptávky po jeho službách), ale nevyplňoval, pro který z těchto důvodů žádost podává (formulář se na to nijak neptá). V žádosti o "ošetřovné" pro OSVČ po něm chtějí čestné prohlášení, že "nežádá ze stejného důvodu z jiného kompenzačního programu", s čímž si nevíme rady - z jiného programu pro tytéž dny žádá, ze stejného důvodu nutně ne. Nevíte někdo prosím, jak to je, nebo jestli se k tomu někdo nějak aspoň trochu fundovaně vyjádřil?

1kulička 119729
8.6.2020 21:00:32
Mummi, to je pravda, to tam je:
"Dále prohlašuji, že
výplatu dotace z uvedeného důvodu žádám pouze jednou a nebudu žádat o příspěvek ze stejného důvodu
z jiného kompenzačního programu a podpor realizovaných orgány státní správy a samosprávy;"

Pokud se kompenzační bonus bere jako "jiný kompenzační program státu", pak to tak je.
1kulička 119729
8.6.2020 20:49:51
8. Žádost o poskytnutí podpory a způsob jejího předložení
Žadatel vyplní v českém jazyce žádost o poskytnutí podpory v Programu podpory
malých podniků postižených celosvětovým šířením onemocnění COVID-19
způsobeného virem SARS-CoV-19 – „OŠETŘOVNÉ“ PRO OSVČ zveřejněný na
internetových stránkách www.mpo.cz včetně požadovaných příloh a verze žádosti
a příloh ve formátech MS Word (.doc, nebo .docx) nebo Adobe Reader (.pdf). Podání
učiní u MPO prostřednictvím datové schránky nebo poštou.. Požadované přílohy
žádosti o poskytnutí podpory jsou:
 Čestné prohlášení:
o o skutečnosti, že na stejné dítě/děti, nezaopatřené dítě (děti) maximálně
do věku 26 let, které je závislé na pomoci jiné osoby aspoň ve stupni
8/8
I (lehká závislost) podle zákona o sociálních službách, či o osobu
(osoby) která/é z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu
je/jsou závislá/é na pomoci jiné osoby alespoň ve stupni I (lehká
závislost), nečerpá tuto dotaci nebo jiný kompenzační příspěvek žádná
jiná osoba (podepisuje žadatel),
o že při podání žádosti je a po celou dobu čerpání dotace byl OSVČ na
hlavní činnost,
o že splňuje definici malého a středního podniku uvedenou v Příloze č. 1
Nařízení Komise (ES) č. 800/2008, kterým se v souladu s články 87 a 88
Smlouvy o ES prohlašují určité kategorie podpory za slučitelné se
společným trhem (obecné nařízení o blokových výjimkách),
o že je zaregistrován jako poplatník daně z příjmů na finančním úřadě
podle §125, odst. 1 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, a § 39 zákona
č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů,
o že nemá žádné nedoplatky vůči vybraným institucím7 a vůči
poskytovatelům podpory z projektů spolufinancovaných z rozpočtu
Evropské unie do 12. března 2020,
nic o příjmech a jejich výši tam logicky není, protože to není pravda. osvč může pracovat a pobírat ošetřovné, to se nezměnilo.
Pohodlná křesla za super ceny na Favi.cz
Muumi 41406
8.6.2020 20:43:04
Ale účetní nejsem. Vycházím čistě z toho, co jsem podala a podepsala. Tedy opravuji, domnívám se, že to je tak, jak píšu.

A ošetřovné za květen opravdu ještě otevřené není a podmínky nejsou známé.
Muumi 41406
8.6.2020 20:41:18
Kuličko, taky nevím o tom, že by dubnové podmínky ošetřovného byly jiné než za březen. Nicméně já mám za duben opravdu snad čistou nulu.

Co se týká souběhu - kompenzační bonus má jeden z důvodů péči o dítě. Ale v čestném prohlášení k ošetřovnému uvádíš, že nečerpáš že stejného důvodu jinou dotaci. Takže bonus za pokles poptávky, ošetřovné za dítě.
[<<Předchozích 200] Názory 201210 z 10902  [Dalších 10692 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.