| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 400] Názory 401410 z 10902  [Dalších 10492 >>]
Konzerva 153011
1.6.2020 15:37:16
"KOnzervo, na statnim urade jsem videla, jak si zamestnanci nosi domu toaletni papir, papir do tiskarny a papir na utirani rukou...tajne, ale prece"

77krásko,

však jsem psala, že to není tak, že všichni osvč kradou a všichni zaměstnanci jsou poctivci. Psala jsem, že to je v lidské přirozenosti a proto je na systému, co dovolí.
77kraska 132593
1.6.2020 15:36:24
ten hodinovy manzel je rad, ze zije, abych rekla pravdu....kazda tetka jako ja se osiva, kdyz ma zaplatit 300 Kc na hodinu, pritom on s tim ma plno behani po Praze, aby tetce vyhovel a sehnal ji spravny odstin dlazdicky nebo lina...kdyby se nechal zamestnat jako udrzbar treba na to mem byvalem statnim uradu, tak ma po starostech a jeste dostane kartu Multisport
Monty 129940
1.6.2020 15:35:55
"Ale započítávat si svoje osobní náklady jako podnikatelské může i ten, kdo fakturuje podnikatelům, pokud se tam aspoň trochu vejde s ohledem na to, co dělá."

Konzervo,
no a jak by sis to tedy představovala, aby to bylo "správné"? Mít třeba dva počítače, na jednom dělat výhradně práci a na druhém si ve volném čase hrát Solitaire? Dvě tiskárny? Dvě auta? Všechno krát dva, aby ses vyhnula jakémukoli používání odepisovaných prostředků k soukromým účelům?
Konzerva 153011
1.6.2020 15:35:34
Martino,

já měla zato, že to bylo proto, aby je mohli kontrolovat, jestli dodržujou léčebnej režim a když je chytli v hospodě, mohli je vyhodit.
Konzerva 153011
1.6.2020 15:33:47
"To je taková pověra mezi zaměstnanci. Většina podnikatelů fakturuje jiným podnikatelům a platby jim chodí na účet, tam nic odklánět nelze. Prostor pro odklánění může mít jen podnikatel, který něco poskytuje konečným spotřebitelům/občanům a to ještě takovým, kteří nechtějí doklad a platí hotově."

Jo, to máš pravdu. Ale započítávat si svoje osobní náklady jako podnikatelské může i ten, kdo fakturuje podnikatelům, pokud se tam aspoň trochu vejde s ohledem na to, co dělá. Někdo si tam napočítá úplně všechno, někdo, kdo nemůže, nebo je poctivec, tak skoro nic.

"Když se oháníš minimálním pojistným, víš alespoň kolik to minimální pojistné měsíčně dělá?"

Myslím, že letos asi dva a půl měsíčně.
Martina, 3 synové 101865
1.6.2020 15:33:27
(chtít to udělat bez faktury) je regulerní trestný čin, ztěžka se mi věří, že s tím řemeslníci u cizích lidí operují jako s nabídkou.

Běžně. Vlastně vždycky. ~;)

U kadeřnice, maséra, opraváře bicyklů a tak jsem nikdy nezaznamenala ani snahu dát mi účtenku. Ani v hospodě ne. ~a~
Monty 129940
1.6.2020 15:33:22
Sedmi,
300 Kč si neodepíšeš, mám takový dojem, že na tyhle věci je dolní hranice litr nebo dva.
libik 142094
1.6.2020 15:30:45
No, Sedmi, tak si zase vypočti, kolik může takový hodinový manžel udělat ročně hodin a za kolik, kolik je jeho výdajový paušál a vyjde ti, že tyhle jeho hry "bez papíru" jsou úplně zbytečný, jelikož řádným ošetřením příjmu by stejně platil daň nula a minimální zdravotní a sociální pojištění~;)

Nevím, proč to dělají a utvrzujou zbytečně národ v domněnce, že OSVČ je ten, kdo krade ještě dřív než se probudí~d~
Přes 4 500 jídelních stolů za super ceny na Favi.cz
77kraska 132593
1.6.2020 15:27:44
libik, mne dela dane "pani"....takze mam mlhavou predstavu, ze si tam dam jeste pojistne na zivotni pojisteni, socialni a zdravotni a dar 300 Kc, co jsem zaplatila Zdravotnimu klaunovi ....a nejakou castku za mne (castku za dite si tam dava tata)
77kraska 132593
1.6.2020 15:25:18
libik, od hodinoveho manzela jsem nikdy nechtela doklad, to se priznam
[<<Předchozích 400] Názory 401410 z 10902  [Dalších 10492 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.