| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Postele a jejich příslušenství

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 7209  [Dalších 7179 >>]
Stará husa 154854
24.9.2023 17:51:23
Ropucho, já asi tak od 55 let nějak nemám potřebu kupovat si ,"módní" kousky oblečení. Ač jsem dřív chodila hodně v sukních, hakenkách, šatech, různých kalhotách, sakách, kostýmech sukňových i kalhotových, tak jsem postupně přešla na různobarevné džíny, trička a svetříky, k tomu bundy a boty bez podpatku. Ty staré věci jsem vyhodila, protože jsem z ní h vytloustla a nové podobné už jsem si nekoupila. A teď v důchodu nemám problém s oblečením, protože už kromě velmi vzácně do divadla, už nechodím nikam, kam bych si nemohla vzít džíny, tričko a bundu.
Co se týče elektrospotřebičů, pračku a ledničku už mám 13 let, bojím se, že odejdou a budu muset kupovat jiné, vysavač mám asi rok, ten jsem si musela koupit, protože starý , co jsem ho měla od začátku manželství v r. 1982 už moc nevysával, žehličku mám už asi 20 let a doufám, že mi vydrží do smrti, mixér, sušičku, mikrovlnku ani jiné kuchyňském elektrospotřebiče nemám a ani nechci. Nábytek mám některý taky od svatby, něco jsem si koupila po rozvodu, doufám, že s tím dožiju. Okrasné předměty nekupuju. Vlastně v podstatě doufám, že většina předmětů, co mám, mi vydrží až do smrti.
Ropucha + 2 120300
24.9.2023 17:15:15
Huso, já sice nejsem skrblík, ale nikdy jsem netrpěla sklonem vyměňovat funkční věci jen tak, z rozmaru.
Částečně tomu podléhám u oblečení, jak se mění styly každou sezónu. Tam přece jen zastaralé modely odkládám. Ale hodně nadčasových kusů naopak nosím dlouhá léta.
Vůbec mě neberou domácí spotřebiče, těch mám minimum, stařičké modely, ale jsem na ně zvyklá, slouží, bylo by mi líto peněz i námahy na jejich výměnu. V posledních dnech jsem zaslechla podezřelé zvuky z pračky a zděsila jsem se, nemám nejmenší chuť řešit takovou "blbost", jako je nová pračka.
Stará husa 154854
24.9.2023 16:55:08
Mě bavilo nakupovat v devadesátkách. Ale vzhledem k mému skrblictví spíš brouzdat po obchodech a prohlížet si zboží. Milovala jsem třeba chodit po Ikey a kochat se. Čím jsem starší, tím míň mě to baví, v současnosti spíš otravuje. Od té doby, co jsem po rozvodu sama likvidovala náš čtyřpokojovy byt, kdy si všichni vzali jen to, co chtěli a zbytek mi nechali, ať si s tím udělám, co chci, jsem se zařekla, že žádné nové krámy do bytu už nechci. Dokud slouží to, co mám, nekupuju nic nového, až když to staré vyhodím, protože se to pokazilo nebo je to děravé či jinak nefunkční, tak pokud uznám, že to fakt potřebuju, si koupím nové. Jediné, kde to nejsem schopná dodržet, jsou knihy. I když ty také z 90% omezuju, protože už je fakt nemám, kam dávat, tak občas se neudržím a nějakou koupím, ač si za to nadávám.
Federika 14090
24.9.2023 16:45:09
Největší morous na světě je můj manžel. Byl takovej vždycky:-)
Tak to holt musím nějak vyvažovat.
Ropucha + 2 120300
24.9.2023 16:44:13
Federiko, u tebe si ani neumím představit, že by tě tvá pozitivita a elán přešly :-)
My, co stárneme do morousovatosti, budeme vyvažovat rovnováhu světa :-)
Federika 14090
24.9.2023 16:32:17
Já to měla vždycky stejně, od narození,před revolucí, po revoluce, teď a bude to tak až do smrti~:-D
Miluju hezký věci, ráda si dělám radost a žiju jen jednou.
Ropucha + 2 120300
24.9.2023 16:27:47
Mě bavilo nakupovat dlouho.
Vyrostla jsem ještě před revolucí, fascinace nekonečnými možnostmi mi pak vydržela dobrých dvacet let.
A pořád si umím udělat radost novou věcí, ne že vůbec ne.
Ale už se na to celkově dívám jinak, jak z ekologického hlediska, tak z hlediska smysluplnosti.
Myslím, že ta osmdesátková-devadesátková mentalita, kdy si člověk zvyšoval sebehodnotu tím, na co všechno dokáže vydělat a co všechno dokáže nashromáždit, už ani není moderní.
Chrlit stále nové krámy, převážet je po světě sem a tam a pak likvidovat tuny odpadu - proč? ~d~
Ropucha + 2 120300
24.9.2023 16:19:26
77krasko, tomu naprosto rozumím.
Čumča. 160024
24.9.2023 15:43:19
Peppo, nemá vzorek nebo potisk, ty proužky jsou vytvořené tkaním...
Peppa 133447
24.9.2023 15:38:18
Chci čistě bílé, bez proužků a bez bublin :-), ale díky! Navíc potřebuju na partnerskou peřinu, to taky nemají všude. Goldea jsem našla myslím bavlněný satén, ale to jaksi podezřele levný..
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 7209  [Dalších 7179 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.