| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 150] Názory 151160 z 21993  [Dalších 21833 >>]
Půlka psa 24064
26.4.2024 11:54:20
Taky mám v plánu od dalšího semestru studovat. Jen tak pro radost archeologii, ačkoliv prakticky s jistotu vím, že v oboru nikdy pracovat nebudu. Tak jsem zvědavá, jak to půjde. Hlava asi dobrý, ale nevím jak s motivací, až přijdou první těžkosti, když to vlastně k ničemu nepotřebuju....
Ropucha + 2 120300
26.4.2024 11:39:42
Agatho, jojo, já některé studenty opravdu obdivuji, co zvládají. Náročné školy a k tomu práci, zájmové aktivity, cestování... Ale po dvacítce má člověk nejvíce energie, dobře si pamatuji, jak málo spánku mi stačilo a co všechno se vešlo do čtyřiadvaceti hodin.
Podle mě je to od přírody nastavené, aby se člověk v tom věku zvládl rozmnožit a opečovat potomky, ovšem my jsme tu mladistvou energii propařili a děti měli ve věku, kdy už energie k nočním aktivitám byla za zenitem ~:-D
Agatha Ch. 135518
26.4.2024 11:31:49
Právě obdivuji tu mladší. Bydlí na intru, studuje, trénuje, závodí, do toho ještě pár hodin pracuje v kavárně a stíhá i randit...
Agatha Ch. 135518
26.4.2024 11:30:16
Tak takové zázemí na to nemám. Bydlím sama s dvěma dcerkama, teda teď už vlastně s jednou, protože mladší doma už víc není než je, studuje v Praze a většinu času je pryč. Na vikendy domů přijede, ale často si jen výměře, probere jídlo a jede na závody. Obcas za ní navečer zajedu do Prahy. Ta první má bohužel dost specifické problémy... ~n~
Ropucha + 2 120300
26.4.2024 11:26:09
Lenko, zdaleka všichni studenti nebydlí doma.
A mnozí při denním studiu pracují.
Ale souhlasím, že kloubit se studiem starost o děti a rodinu je ještě jiný level a v kombinaci s plným pracovním úvazkem pro mě osobně nepředstavitelné.
O funkčnost své hlavy jsem po čtyřicítce obavy neměla (nemám ani po padesátce), ale úbytek energie a úbytek ochoty honit se a zvládat X povinností naráz vnímám zřetelně.
Len 108740
26.4.2024 11:23:48
Ja pred mesicem odevzdala diplomku. Rozhodne se jeste chystam na doktorat, ale nevim kdy. Bakalare jsem delala s malymi detmi, to bylo mnohem horsi nez navazujici studium, nemela jsem zadne hlidani a zadny klid. S hlavou zatim problem neni (letos mi bude 45), bavilo a bavi me to, ted to bude asi s vyznamenanim. Rekla bych, ze stredoskolske ucitelky by se asi podivily:-)
Das to urcite, drzim palce.
Ropucha + 2 120300
26.4.2024 11:08:47
Neboj se toho.
Studovala jsem na prahu padesátky a na fungování své hlavy si nemohu stěžovat :-)
Žádné hendikepy oproti mladí jsem nepociťovala, co se schopnosti učení týká, naopak jsem cítila výhody v životní zkušenosti a rozhledu, který mi v mládí chyběl.
Problémy jsem měla s vůlí a sklonem k prokrastinaci, ale to jsem měla za mlada úplně stejně.
Lenka Pražanda 128023
26.4.2024 10:54:52
Obdivuju tě a držím palce ~;((
Já vím, že bych to nedala časově, protože nemám partnera, který by mě podpořil a pomohl. Děti, domácnost a práce na full time je samo o sobě dost náročné a vyčerpávající. Studium jako takové by problém nebyl, na to se cítím i před 50 ~:-D
Pokud zázemí máš, neměj obavu, učení zvládneš ~;)
Ani ve 20 by mladý člověk nedal VŠ pokud by se musel komplet starat o sebe a ještě třeba o další 3 lidi. Podle mě to není o věku, ale o podmínkách. Ne nadarmo studenti bydlí doma ~:-D
Blanka+Adámek 17189
26.4.2024 10:52:09
Z vlastni zkusenosti - je to fakt tezky. Ja studovala prava jako 2. VS. Zacinala v 35, synovi bylo 9 mesicu a skoncila ve 41. Byla jsem starsi nez nekteri vyucujici ~b~. To, co mi lezlo na 1 VS do hlavy uplne snadno, jsem ted musela tvrde vysedet. a horkotezko jsem to tam nasoukala. A to si myslim, ze jsem fakt studijni typ a nedela mi potize ucit se neco nazpamet (coz je u prav vetsina). A taky jsem byla nejak vic zodpovedna, nez v tech 20. Proste mi bylo blby jit na zkousku a neumet to. Predtim jsem to kolikrat klidne sla jen tak zkusit.

Ja teda studovala normalne v dennim studiu. Vy budete vscihni dalkari, tak to bude asi neco trochu jineho.

Ale na druhou stranu se k me chovali vyuciujici jinak, nez k tem beznym studentum. Navic, kdyz mi skoncil rodicak, tak jsme na skole zacala pracovat v knihovne a to uz byla uplna pohodicka.

Tak neboj, bude to tezky, ale das to. Kdyz budes opravdu chtit a budes mit podporu z rodiny.
Alena 129302
26.4.2024 10:49:46
Myslim, ze nez na veku zalezi na obtiznusti konkretniho studia, mezi obory a skolami budou v narocnosti propastne rozdily. Ctyricatnice ma velkou vyhodu v motivovanosti, to vic nez vyvazi horsi pruznost kury mozkove.
[<<Předchozích 150] Názory 151160 z 21993  [Dalších 21833 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.