| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 900] Názory 901910 z 21993  [Dalších 21083 >>]
Hatata 157806
18.6.2022 10:36:42
Nevím, jestli je velký rozdíl Praha/Brno, ale synovi dáváme 7 tisíc, je v Brně. Platí si z toho kolej a jídlo a bývá tam po - čt, víkendy s pátkem je doma. Fakultu má v areálu jako koleje, tak nikde nejezdí dopravou, tudíž neplatí žádné průkazky na šaliny apod.
Silvie03 80313
17.6.2022 21:56:40
Jaké výdaje mají vaši vysokoškoláci studující v Praze? A kolik jim z toho přispíváte vy? V případě, že bydlí v pronájmu a ne na koleji, hradíte jim bydlení vy, když jsou dnes pronájmy tak drahé?
Buřt 147593
16.6.2022 8:44:08
Proč myslíš ?
77kraska 132593
15.6.2022 11:59:37
jo jeste jsem zapomnela, ze u statnic byl marxismus-leninismus....ten nebyl vyberovy, ale povinny
Monika 123907
15.6.2022 11:55:58
77krásko, tak to určitě by nikdo na nikoho řvát neměl, to je jasné (a řev u zkoušek si ani nevybavuju, to spíš takové takové ty ironické jízlivosti typu "jakpak to myslíte paní kolegyně?"~;)), jen se mi nezdá, že to nějak souvisí s domáckostí školy.
77kraska 132593
15.6.2022 11:48:10
Moniko, domacka atmosfera...no kazdy si pod tim predstavi neco jineho ...nechci zabrednout do debaty, co to je a jestli by mela existovat na vysoke skole....a domacka atmosfera nema nic spolecneho s narocnosti studia, si myslim

kazdopadne si myslim, ze by na vysoke skole nemel nikdo na nikoho rvat, ani pred rokem 89 ani ted, ale stavalo se to tehdy a stava se to ted...jsou to vsechno dospeli lidi, jejichz cilem je vzdelani studenta...pokud nekdo neumi, tak at mu zkousku nedaji, ale at na nej proboha nervou, ze je hlupak a proc se neucil a ze tomu vubec nerozumi a jak se vubec opovazil prijit s tak ubohymi znalostmi na zkousku
77kraska 132593
15.6.2022 11:43:47
Blanko, za mne pred rokem 89 byly statnice jen na konci

studium trvalo 4 roky, v kazdem semestru bylo 4 az 5 postupovych zkousek

na konci 4. rocniku byly statnice - ze ctyr predmetu (trest, obcan, sprava a hospodarske pravo) si student mohl vybrat tri predmety...jeden vynechal...moje kombinace bez tresta se povazovala za nejtezsi, protoze predmet trest se povazoval za nejlehci zkousku, ale radeji jsem se vyhnula potencialni zkousejici Cisarove, ktera si mne mohla pamatovat z toho incidentu

ale trest jsem se ucila predtim na postupovou zkousku, to je jasne, a potom na justicni zkousku...proste nektere predmety se clovek uci porad dokola nekolikrat
Monika 123907
15.6.2022 11:33:11
Blanko, za nás se tedy z těch státnicových předmětů jiné zkoušky nedělaly, jen zápočty (což většinou znamenalo nějakou esej na jedno téma nebo i třeba jen účast na seminářích) a z něčeho klauzura (což dávalo smysl, byla to asi nejpraktičtější věc blížící se skutečné praxi právníka). Zase to ovšem byl větší tlak na sebekázeň v tom, že ses musela učit všechno sama bez průběžného "prozkušování" po jednotlivých semestrech a ke státnicím (my je dělali na 3x) se naučit strašné kvanta znalostí na 1 den. Kdo se nedonutil připravovat průběžně nebo hodně předem, neměl šanci to stihnout. Já to pokaždé měla rozpočítané a stihla (a udělala, i když obvykle jeden předmět jen tak tak), ale dodnes mám občas šílený sen, že bych měla jít za měsíc ke státnicím, ještě jsem se nezačala učit a řeším, jestli to má ještě vůbec cenu zkoušet ~:-D
Monika 123907
15.6.2022 11:27:19
77krásko, takže myslíš jako "domácká atomosféra" = mírnější nároky? Já myslela jako, že tam je málo lidí, znají se a tak, s náročností studia jsem to nespojovala. A koneckonců spousta "domácností/domovů" je plná toxických vztahů.
Jinak asi to byl fakt rozdíl před 1989 a potom, za nás si nikoho zvracejícího a omdlívajícího nepamatuju. Ale zase jsem ani zdaleka neměla přehled o všech 750 spolužácích, ale tak třeba možná o třiceti? :-) A je pravda, že jsme měli poměrně solidní flexibilitu v rozložení studijních povinností (my jsme ani neměli ročníky, ale 3 bloky a daly se různě prolínat ...).
Begonie 17189
15.6.2022 11:26:48
Jako, ze jsi mohla vynechat trestni pravo u statnic? To za nas (a asi i doted) nebylo mozny. Proste 1. statnice: teorie, riman, dejiny a ustavko, zaverecny statnice soukroma cast - obcan, obchod, verejna cast - trest a sprava. Zadny vybirani se nepestuje, pekne vsechno se znova nadrcet a predvest. Vybrat si muzes akorat tema diplomky a ty zkousky k tomu. Kdyz si dodelavas JUDr., tak znova zkouska, k tomu jazyk a prace.

Me cely ten system statnic pripada divnej. Vsechno se uz jednou naucis a mas z toho zkousku a klauzuru. A pak na konci studia znova, vsechno jeste jednou te prezkousi. A tim to nekonci. Pokud nenastoupis nekam do podniku nebo na urad, ale chces delat to, co se jmenuje, tak pekne cely znova. Zas jak u blbejch na dvorecku delas zkousku z toho, co uz jsi se ucila a byla zkousena 2x. Pak uz jsi aspon advokat. Ale na soudce, statniho zastupce, notare a exekutora znova dalsi zkouska a pohovor. Furt dokola zkousi dospely lidi z toho samyho ~a~~4~. A pokazdy nervy, ze te vyhodi, cely je to trapny a pro holky obzvlast na h., kdyz taky chteji v nejakou pricetnou dobu zalozit rodinu.
[<<Předchozích 900] Názory 901910 z 21993  [Dalších 21083 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.