| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Nadšenci starých domů a chalup

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 845  [Dalších 815 >>]
Škrpál 70170
6.11.2022 12:35:32
Beat, jak daleko v dosahu je obecní vodovodní řád?
Jinak, dala bych tam kameru~d~
P.T. Cruiser 139258
6.11.2022 12:32:25
Zkusit vodoprávní úřad, bývá na městských úřadech obcí s rozšířenou pravomocí. Myslím že je nutné i v případě třeba náhonu vodní elektrárny nechat v původním toku normální průtok, ale také to majitelé elektráren nedodržují, občas se to ve veřejném prostoru řeší.
Beat 107867
6.11.2022 12:25:54
Máme u chalupy na obecním pozemku potok. Pobliz nej jsou vykopane 50-60 let studny k chalupam. Z potoku vede také strouha, dříve nahon k brusirne skla. Poslední rok někdo systematicky ucpavá přirozený tok potoka, aby tekla voda hlavne do toho náhonu. Nevíme kdo. Zájem na tom mohou mít 3 chalupy. S majiteli jedné jsme mluvili, ty to nenedelaji. Další neznáme, jsou noví, neviděli jsme je, mijime se.

Takže to je teď tak, ze my prijedeme, koryto vycistime, (necháme možnost, aby teklo dost vody i do náhonu ) prijedeme a je to zas ucpané, nahon plný, přirozený potok skomírající . No a co resim.. Chci tam dat ceduli, kam bych napsala prosbu, at to nedělají.. . Ale jelikož je jim asi jasne, ze to někomu vadí a stále se to deje, chci na ceduli připojit info, nějaký zákon, paragraf o nakládání s vodou, ochraně toku apod. V tom potoce je život, který tímto trpí. Nejde jen o studny. Hledala jsem nějaké info a nenasla. Nemáte někdo radu?
Winky 152855
1.2.2021 19:00:07
Teď v novém (6 let). Předtím v paneláku že 70. let. A kdysi v podnájmu v takové krásné vile, tam to bylo super.
S našima kdysi kdysi v podkroví babiččina domu, tam taky paráda. A pak jsme se odstěhovali na vesnici do družstevního bytu v řadovce a ten byl něco jako okál, takže tam všude táhlo a tak. Ale jako dítěti mi to nevadilo.
Monika 123907
1.2.2021 14:03:51
Žženo, obecně máš určitě pravdu, ale tahle diskusní větvička začala u vily Tugendhadt, kde (jak počítám) v nejbližším okolí domu slepice neběhaly, ani tam neměli hnojiště :-) Myslím dokonce, že i posezení na zahradách se v té době dělala, ale prostě se asi počítalo, že panstvo nebude líné tam přejít normálně hlavním nebo zahradním vchodem (do bačkor se určitě nepřezouvali ~;)) a občerstvení nanosí z kuchyně placená obsluha. Myslím, že se tehdy přízemní prostory ani nepovažovaly vhodné pro "panské" bydlení, bylo tam právě spíš hodpodářské zázemí, možná byt pro správce nebo tak...
zerat 18305
1.2.2021 13:51:30
Když jsme bydleli v paneláku, občas se stalo, že se něčeho polekal papoušek nebo pes a jančili a přitom my jsme nikoho neviděli. Jednou víme, že nějaký zloděj, po schodišti - říkal nám to druhý den soused, že ho náš pes vyplašil - soused šel zrovna na WC a vždycky kouknul prý do chodby kukátkem a tentokrát viděl někoho na patře, jak očumuje dveře, ale jak začal náš pes štěkat, tak utekl... Takže nejspíš duch to nebýval...

Teď bydlíme v domě starém 7 let a jsme myslím v podstatě spokojení. Samozřejmě bychom si uměli představit i větší bydlení, trošku větší zahradu a "o samotě", ale v naší lokalitě by takový dům stál tolik, že bychom to neuplatili. Měnit lokalitu už by se nám nechtělo. Navíc já jsem docela strašpytel, takže z tohoto pohledu mi blízkost sousedů vyhovuje.
zerat 18305
1.2.2021 13:45:14
Myslím, že je běžné, že na každého působí to či ono jinak. Když jsme vybírali nový dům, tak byly domy, kde jsem si vůbec neuměla představit bydlet...
Fern 155759
31.1.2021 21:33:20
Ja jsem moc spokojena v domku,ktery jsme si nechali postavit dle nas,nasich predstav a potreb a nic bych zde zpetne nemenila.

A vzdy,kdyz se vracime odnekud DOMU,tak je to opravdu domu,pohodli,teplo domova a proste jen nase,kde nas neprudi nikdo jiny,a kde jsme moc radi.
Přes 6 000 jídelních židlí na jednom místě od ověřených obchodů
Fern 155759
31.1.2021 21:27:36
Byl lepsi nez ten vas dnesni? Menila bys?
caira (Vojta1/03,Mates11/04) 5858
31.1.2021 19:41:59
Nejméně sto let mu je. Má za sebou přestavby a rekonstrukce. Zatím drží :-)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 845  [Dalších 815 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.