| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Třídění odpadu

(?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2383  [Dalších 2363 >>]
TaJ 81121
21.12.2019 17:41:56
Senedro, my ořechové skořápky dáváme normálně na kompost a asi se rozloží...ale my teda kompost když je zralý, přehazujeme přes síto, než ho použijeme a ty hrubé části zase hodíme na další kompost, máme vzadu na zahradě celkem tři, do jednoho aktuálně házíme bioodpad a další dva jsou v různých stádiích zrání a točíme to dokola...
. . 133444
21.12.2019 17:24:49
V krbu neshoří?

Jako samozřejmě ne každý má krb či jakýkoli oheň k dispozici, ale pokud ano, tak... fakt vám skořápky neshoří?
TaJ 81121
21.12.2019 17:21:31
Heleno, s těmi kunami - v tom je právě ten fígl - nám taky dřív lezly do garáže, sice nežraly hadičky apod., ale viděli jsme je tam lézt a občas tam natahaly něco ze zahrady...ale od té doby, co jim na zahradu hážeme ty zbytky, tak už tam nelezou a auto nechávají na pokoji~t~, my jsme kousek od lesa, takže nám sem chodí kde co:-), na to maso právě nejvíc ty straky, když to vyhodíme přes den...když to tam hodíme večer, tak na to jdou kočky, ježci, nebo sem tam ta kuna...
Senedra 14756
21.12.2019 16:36:11
Stáňo, my taky zapráskli kus popelnice slupkami z ořechů. Ale nějak moc nevím, co s nimi - v krbu neshoří, v kompostu se nerozloží, bioodpad se bude vyvážet až někdy koncem března a asi do něj také nepatří... ~d~
Stáňa * 7932
21.12.2019 13:42:59
Margotko,
vy topíte uhlím, že vám popelnice na 14 dní nestačí?

Nás je 6, přičemž tchánovci a starší synek nijak extra netřídí (plasty samozřejmě jo), a i tak nemáme popelnici po 14 dnech vždy plnou.
Teď teda jo, protože tcháni louskali ořechy a všechny skořápky nasypali do popelnice ~d~

Já bych u nás ráda prosadila paušal, protože bydlíme u lesa a vidím sousedy, kteří, aby se vyhnuli placení popelnic, vozí bordel do lesa. Jeden soused, mimochodem lesák, je na to expert. Popelnici nemá, jednou za rok si zaplatí pytel se značkou, aby po něm nikdo nešel.
A taky nějak vyřešit lufťáky, kteří neplatí nic a pytle s bordelem nechávají u cesty nebo rvou do kontejnéru u hřbitova, který je volně dostupný.
Evka... 12244
21.12.2019 13:08:46
Popelnice nechat venku na ulici (což asi velké budou) a v létě provést vedení města kolem nich ;-) .
HelenaPa 48800
21.12.2019 13:03:17
Myslím, že třídíme docela slušně. Popelnice je za 2 týdny plná tak z půlky. Nejde mi o objem, že by se to nevešlo, ale spíš o ten puch.
Někdo tu psal, že zbytky od masa dává zvířátkům na zahradu. No, to já určitě dělat nebudu. Kamarádce přehryzaly kuny v autě hadičky 2x během jednoho týdne. A to má v autě dvě plašičky. Takže lákat si je na náš pozemek nechci.
Evka... 12244
21.12.2019 11:05:54
O tom jsem už slyšela. Tohle již letos zavedli tam, kde lidé moc netřídili. Prodloužili svozy,popelnice byly přeplněné, tak lidé prý začali třídit.

Je fakt, že v létě mám problém jen projít kolem velkých popelnic na bioodpad na našem sídlišti a toto mě odradilo tam v létě bioodpad dávat.
A to samé v létě i běžné kontejnery, ty naštěstí vyvážejí častěji. Třeba prodloužit z 2x týdně na měsíc, no byl by to děsný zápach.

Jinak u nás třídění funguje. když jsme se před cca 18-ti lety nastěhovali, tak popelnice byly přeplněné, hodně smetí bylo i vedle popelnic, nyní máme popelnice zaplněné tak z půlky-
Přes 6 000 jídelních židlí na jednom místě od ověřených obchodů
Senedra 14756
21.12.2019 10:17:56
My tedy kompost máme, ale když v létě posekáme zahradu, tak je hned plný. Zájemci si mohli loni vzít kompostér od obce. Platíme tedy ještě bioodpad ( dokonce asi o 200 Kč víc než směsný odpad) a ten se vyváží od jara do pozdního podzimu.
Malea 84697
21.12.2019 10:15:01
Tak my žijeme taky na vsi, cca 60 stálých obyvatel, ale popelnice máme 2 a svoz 1x za 14 dní. V létě dobrý, v zimě nám to tak tak stačí. On totiž ten popel zabere hodně místa. Takže ti, co topí plynem nebo elektrikou, jsou na tom jinak než ti, co topí třeba uhlím, jako my. Nic na bioodpad tu není, kompostujeme, ale máme tu kontejnery na sklo, plasty a papíry.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2383  [Dalších 2363 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.