| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Panenství

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 822  [Dalších 772 >>]
Stará husa 154854
15.5.2020 22:00:42
Mně když bylo asi 22 let, tak jsem jednou byla nucena přespat u svého BM, protože nejel poslední autobus. Když jsem pak přišla domů, vystřihla mi maminka scénu jak z Národního, jaká jsem nemravná poběhlice a asi 14 dní se mnou nemluvila. Neumím si představit, co by mi řekla, kdybych s ním chtěla bydlet před svatbou.

1kulička 119729
15.5.2020 21:58:13
Dědečkem proti své vůli jsi neviděla? Je to takové hloupoučké, ale Oldřich Nový, Věra Ferbasová, roztomilá zápletka :)
Monika 123907
15.5.2020 21:52:46
Jo, je možné, že to bylo v Praze jinak. Já tam tedy v té době zrovna studovala na VŠ, ale bydlela na koleji a kromě školy jsem byla věčně na tréninku, takže jsem neměla přehled. "Na venkově" ty společné nájmy bytů nefrčí, myslím, ani teď, natož tehdy.
Simeona+3 110315
15.5.2020 21:48:48
Tak když jsem jela na návštěvu k budoucím tchánům v roce 2001, taky jsem dostala oddělenou ložnici, přestože jsme spolu s mužem už rok bydleli.
Monika 123907
15.5.2020 21:31:56
Já jsem z té půjčovny měla snad nejjednodušší šaty, co tam měli, ale byly prostě dlouhé na zem, se spodničkami (ty kovové kruhy jsem tedy odmítla), hodně propracované, hodně kvalitní látka ... Byla jsem nakonec moc ráda, já nikdy žádná "princezna" nebyla a měla bych snad i tendenci mít raději nějakou rychlosvatbu ve čtyřech lidech, kdybych nevěděla, že by to naše mrzelo. Z "velké slávy" jsem byla spíš nervózní, ale nakonec jsem došla k závěru, že je to fakt pěkné prožít svatbu jako fakt významný den, byl to o hodně silnější zážitek, než jsem si předem myslela.
pozitivni mysleni 30216
15.5.2020 21:26:33
Moje babička byla z nemanželského lože, narodila se 1926.
Monika 123907
15.5.2020 21:26:32
Já mám pocit, že s tím "bydlením na hromádce" se to zlomilo během pár let (na konci let 90.minulého století, tedy alespoň u nás na "maloměstě"). Ještě tak v letech 1992-1998 se "mladí" brali brzy a teprve po svatbě se stěhovali do společného bytu a pak se to nějak zlomilo a lidi spolu začali nejdřív bydlet a pak až se brát. Možná to bylo i změnou na "trhu s byty", ale hodně šlo i o to, že asi rodiny přestaly tlačit na to "bydlet spolu můžete až po svatbě" nebo ani nevím, co všechno v tom bylo ...
1kulička 119729
15.5.2020 21:25:47
Vidíš, mne nikdo v tomto směru nepoučoval, máma to nechávala na mě. Sama jsem dle tehdejších trendů se chtěla vdát brzo i mít děti....to se školou moc neslučovalo, i tak jsem se vdávala mladá, ale děti jsme měli až za 6 let od svatby.
Právě taky babička (ročník 1928) jednou komentovala, že ona se vdávala ve 24 letech a klidně mohla později, že by jí nic neuteklo....tehdy mi to znělo neuvěřitelně pozdě....něco jak popisovala Valkýra, to bylo pro nechtěný holky. Babička nebyla nijak moudrá žena, ale v tomhle měla pravdu :)
Lída+4 138596
15.5.2020 21:21:35
Tak za nás půjčovny svatebních šatů snad ani nebyly, já měla šaty šitý na míru, dlouhý a jednoduchý, už rovnou se záměrem, že se pak trošku upraví a budou z nich plesovky. ~;) Šila to jedna známá, tak to vyšlo docela levně.
Ostatně, i kdyby ta možnost byla, určitě bych si nepůjčovala "princeznovský" šaty, nikdy se mi to nelíbilo.
Monika 123907
15.5.2020 21:16:48
Rovněž jsem plánovala, že se budu vdávat v kostýmu, ale spíš z praktických důvodů - měla jsem v úmyslu nechat si ho ušít na míru a posléze normálně používat i po svatbě. Přišlo mi to užitečnější, než platit fůru peněz za půjčení "princeznách šatů" kvůli jednomu dni. Nakonec jsem se ale v půjčených šatech vdávala, protože jsem nečekaně otěhotněla skoro ihned po "zásnubách" (tj. když jsme se dohodli, že se za půl roku vezmeme a na antikoncepci tedy kašleme) a vypadalo to, že se budu vdávat v 5. měsíci těhotenství. Kostým "na míru 5. měsíce těhotenství" mi už praktický nepřipadal, takže jsem šla do půjčovny ~;) To těhotenství tedy nakonec nedopadlo a šaty jsem musela vybrat na poslední chvíli jiné než původní, ale to je právě výhoda půjčovny, že je dost flexibilní. Ale když o tom tak přemýšlím, tak ten kostým na 5. měsíc těhotenství, by mi možná mohl být dodnes, mám teď asi právě takovou postavu ~:-D
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 822  [Dalších 772 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.