| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Věřící maminky

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 33485  [Dalších 33365 >>]
curlyhair 78844

nový přírůstek

14.7.2008 9:31:52
Ahojte všichni, dlouho jsem zde nebyla a moc toho sem asi ani teď nenachodím. Před 14 dny se nám totiž narodil druhý chlapeček - Tomášek, vážil 3,5 kg a měřil 50 cm. Jeho starší bráška Vojtíšek ho zbožňuje i když někdy to s ním máme hodně těžké, nemůžeme jej spustit z očí. Jinak se máme fajn, jsme zdraví a malý se má k světu. Díky Bohu za ty dary! Zatím se mějte krásně a užívejte si prázdnin. :-)
Janny. 36125

neděle

13.7.2008 12:36:11
....z dnešního čtení.....

Toho dne vyšel Ježíš z domu a posadil se u moře.
Shromáždil se k němu tak veliký zástup, že musel vstoupit na loď; posadil se v ní a celý zástup stál na břehu.

I mluvil k nim mnoho v podobenstvích:
"Vyšel rozsévač rozsívat.
Když rozsíval, padla některá zrna podél cesty, a přilétli ptáci a sezobali je.
Jiná padla na skalnatou půdu, kde neměla dost země, a hned vzešla, protože nebyla hluboko v zemi.

Ale když vyšlo slunce, spálilo je; a protože neměla kořen, uschla.
Jiná zas padla mezi trní; trní vzrostlo a udusilo je.
A jiná zrna padla do dobré země a dala užitek, některé sto zrn, jiné šedesát a jiné třicet.
Kdo má uši, slyš!"

Učedníci k němu přistoupili a řekli: "Proč k nim mluvíš v podobenstvích?"
On jim odpověděl: "Protože vám je dáno znáti tajemství království nebeského, jim však není dáno.
Kdo má, tomu bude dáno a bude mít ještě víc; ale kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má.
Proto k nim mluvím v podobenstvích, že hledíce nevidí a slyšíce neslyší ani nechápou.

A plní se na nich proroctví Izaiášovo: "Budete stále poslouchat, a nepochopíte, ustavičně budete hledět, a neuvidíte.
Neboť obrostlo tukem srdce tohoto lidu, ušima nedoslýchají a oči zavřeli, takže neuvidí očima a ušima neuslyší, srdcem nepochopí, a neobrátí se - a já je neuzdravím."

Blažené vaše oči, že vidí, i vaše uši, že slyší.
Amen, pravím vám, že mnozí proroci a spravedliví toužili vidět, na co vy hledíte, ale neviděli, a slyšet, co vy slyšíte, ale neslyšeli.
Vy tedy slyšte výklad podobenství o rozsévači.

Pokaždé, když někdo slyší slovo o království a nechápe, přichází ten zlý a vyrve, co bylo zaseto do jeho srdce; to je ten, u koho se zaselo podél cesty.
U koho bylo zaseto na skalnatou půdu, to je ten, kdo slyší slovo a hned je s radostí přijímá;
ale nezakořenilo v něm a je nestálý: když přijde tíseň nebo pronásledování pro to slovo, hned odpadá.

U koho bylo zaseto do trní, to je ten, kdo slyší slovo, ale časné starosti a vábivost majetku slovo udusí, a zůstane bez úrody.
U koho bylo zaseto do dobré země, to je ten, kdo slovo slyší i chápe a přináší úrodu, jeden stonásobnou, druhý šedesátinásobnou, třetí třicetinásobnou."

/Mt 13.1 - 23 /
Janny. 36125

Re: klidný

12.7.2008 19:32:23
a ještě střípek k tomu sebepřijetí...je z knížky od W.Trobisch --Miluj sám sebe.


Filozof Romano Guardini označuje přijetí sama sebe za základ veškeré existence. Ve svém spisu "Sebepřijetí" vyjadřuje následující myšlenky: "Východiskem všeho je moje rozhodnutí, že přijímám sám sebe. Mám souhlasit s tím, že jsem takový, jaký jsem. Souhlasím s vlastnostmi, které mám, a jsem srozuměn s hranicemi, které jsou mi vymezeny... Moudrost a odvaha k takovému sebepřijetí vytvářejí základ všeho existujícího."

Ve světle tohoto pohledu zvlášť vyniká zjištění psychoterapeuta Dr. Guida Groegera, který shrnuje poznatky moderní hloubkové psychologie takto:

"Neexistuje žádná vrozená láska k sobě samému - rozuměj - přijetí sama sebe; nikdo nemiluje od přirozenosti sám sebe. Lásku k sobě bud získám, nebo ji postrádám.

Kdo ji nezíská nebo ji získá jen v nedostatečné míře, není schopen vůbec, nebo jen zčásti mít rád druhé. Ani Boha není pak schopen milovat."

Výsledkem bývá obraz povinně milujícího - tak, jak jej všichni známe z praxe. Takový člověk není schopen se rozdat. Nemiluje z radosti (protože jinak ani nemůže) - nýbrž s námahou (protože má a musí).

Tím souží nejen sám sebe, nýbrž i celé své okolí. Jeho stav je podobný namáhavému šplhání, jak etickému - ve vztahu k bližním, tak duchovnímu - ve vztahu k Bohu. Kousek může šplhat, ale dlouho nevydrží. Kdo není nesen silou zdravé sebelásky a sebepřijetí, ten nemůže milovat.

V tom smyslu porozumíme i lépe slovům apoštola Pavla, který říká: "Přijímejte jeden druhého!" Tato výzva nám dává za úkol, abychom sami na sobě pilně pracovali: Přijal jsem sám sebe? Své vlohy a svá omezení? Nebezpečí, které mi hrozí? Přijal jsem svou životní cestu? Své pohlaví a svou sexualitu? Své stáří?

Říkám "ano" k svému partneru v manželství, k svým dětem, k svým rodičům? Přijímám svůj život, i když nemám partnera?
Říkám "ano" k své materiální situaci? K své nemoci? K svému postavení a zaměstnání? Jsem srozuměn s tím jak vypadám?
Janny. 36125

Re: klidný

12.7.2008 19:24:10
Majko díky za reakci a podnět na přemýšlení.

Jestli jich znám hodně....ani vlastně nevím.

Takový ten -- nezdravý perfekcionismus -- nám opravdu může být naočkován v dětství, kdy je na dítě naloženo více než zdrávo.
Ale občas jej asi někdo má v sobě i "jen tak"....sám od sebe.
A máš pravdu , pak to může být hodně těžké.

I pro něj samotného, i pro jeho okolí. Možná kolikrát víc pro okolí.

Patří to celé nějak k sebepřijetí, je to postupný proces, myslím že by se ale během života měl udát. Přijmout sebe samého -- bez klapek na očích, bez nadbytečných skrupulí -- na druhé straně to ale neznamená vše si "povolit" a cítit se jako " já jsem bez chybiček, zato ti druzí....."....nebo "sám jsem si nejlepším bohem".....

Osobně mám pocit že i to sebepřijetí má kořen v děství.
Když bylo dítě přijímáno vlídně, s pochopením, porozuměním, když /i hmatatelně/ cítilo otevřenou náruč rodičů.....bude to mít se sebepřijetím a srovnáním se se sebou asi snažší.

Hodně, hodně v tom sebepřijetí pak může pomoct i víra.
Taková ta -- opravdově žitá.
Když se odhodláme "skočit" do víry, rozuměj do plné důvěry Bohu.
Když On nás s láskou příjímá --- bylo by /asi/ trochu pyšné a nedobré nenechat to na sebe působit, uzavírat se se slovy "stejně nejsem hoden"....

Možná uvěřit znamená i přijmout "svou cenu".....u Boha máme svou cenu, i když chybující, když se neuzavíráme lásce.

Tím sebepřijetím totiž otevíráme dveře růstu, cestě....když vím odkud vyjdu, z čeho vycházím.....mohu vykročit dále, dívat se dopředu......nezůstávat na místě.....
Nebýt jen "sám pro sebe".....jen pro své cíle.....




Numeri 61041

Re: ..dnešní slavnost....

12.7.2008 11:13:20
Ovino tak mi ho trošku popiš...:-D Tak to fajn že sem budeš jezdit já to mám do KV asi 5km.Tak se někdy můžem sejít.
Majka + 2x2 10282

Re: klidný

12.7.2008 10:06:22
Ahoj Janny,

přemýšlela jsme teď nad zamyšlením, které jsi tu dávala
a musím říct, že znám hodmě lidí kterí mají krize či deprese
přesně z opačného důvodu.
Že na ně v dětství bylo, hlavně co se zodpovědnosti týče, nakádáno víc, než je pro děti únosné a jsou rozhození z každé své nepřesnosti a malých "selhání" které ani selhání nejsou (třeba že na něco zaponemou).
Nakládají si na sebe víc než můžou unést a udělat a cítí se být špatnými, když vše nezvládnou.
Znám takových lidí hodně...
IlonaK2+Verunka+Ondrášek 13705

Re: Pozdrávek před dovolenou

11.7.2008 13:32:53

Přeji klidnou dovolenou, hodně sil na návrat do práce a šťastnou cestu. Kéž tě Bůh provází. Díky, že ses ozvala.
babuška, Adélka, Kačenka 21349

Pozdrávek před dovolenou

11.7.2008 12:08:46
Ahojky,
jdu vás jenom pozdravit. Dnes přímo z práce odjíždíme k móři. Snad se už začnu i těšit, doma se to zkomplikovalo drobet, pejsek má nemocný očko a v práci mě pak bude čekat naprostá záplava papírů (DPH).
Tak se tu mějte ten týden krásně :-)
IlonaK2+Verunka+Ondrášek 13705

Re: klidný

11.7.2008 8:09:33

To jsem moc ráda, myslela jsem na tebe opravdu pravidelně. :-)

Tak jen tak dál.

Díky Bohu!
Janny. 36125

klidný

10.7.2008 21:49:11
a požehnaný letní víkend přeji.....:-D

Ilon díky za přímluvy, dnes již bylo o hodně lépe, Bohu díky.

------a kousek z www.vira.cz


Falešná očekávání způsobují krize
(Podle Józefa Augustyna)


Jednou z nejčastějších příčin krizí dnes jsou falešná životní očekávání.
Odkud se taková očekávání berou? Můžeme si ukázat několik zdrojů: Prvním je vnitřní neuspořádanost člověka. Povrchní život napomáhá vzniku situací, kdy se člověk snaží „uhýbat před realitou“. Ta totiž po člověku vyžaduje námahu a sebekázeň. Snazší je únik do světa iluzí, ve kterém je všechno snadné, jednoduché a milé.

Významným způsobem dnes také ovlivňují vytváření falešných představ o životě hromadné sdělovací prostředky.
Dalším zdrojem může být okolí dospívajícího člověka, které jej přehnaně chrání před jakýmikoli životními zkouškami. Ten pak při setkání s tvrdou životní realitou snadno podléhá zoufalství. Falešná očekávání se totiž nejvíce vytvářejí v průběhu dlouhých let dětství a dospívání.

S falešným životním očekáváním se dále váže nereálné očekávání od druhých.
Kdo se naučil pouze brát - vlídnost, úctu, péči, citovou oporu i hmotnou pomoc - ten se pak cítí snadno zraněn, pokud jeho bližní nesplňují vše, co od nich očekává.

Falešné očekávání tedy znamená nesoulad mezi našimi představami a skutečností. Na krizi, způsobenou falešnými očekáváními je dobrým lékem životní realismus. Jak získat pravdivý pohled na sebe, na ostatní lidi, na Boha?

Realistický pohled na skutečnost kolem nás nám pomůže zaujmout Boží slovo. Právě ono má totiž moc odhalit naše falešné životní představy.

Ačkoli může být první dojem z této zkušenosti bolestný, postupem času nastoluje četba Božího slova stav vnitřního pokoje a radosti.
Vědomé a svobodné opouštění vlastních falešných očekávání nám umožňuje vnímat svůj život jako pravdivější, pokojnější a radostnější.

[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 33485  [Dalších 33365 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.