| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Věřící maminky

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 33485  [Dalších 33305 >>]
helepa 61804

Re: rozdíly a podobnosti

20.6.2008 9:03:31
Ahoj, Ili gratuluju ke kolaudaci, vždycky jsou okolo toho nervy a člověk je rád, že to má za sebou ;)

Babuško, zdravím, jsem ráda, že se máš dobře a přidávám se k holkám - mluvit, co nejdřív a důkladně promyslet jakýsi "kompromis" V době známosti překypujeme shovívavostí a stačí nám, když to tomu druhému "nevadí". Druhá věc je potom praktický život. Přináší to spoustu komlikací - celodenní výlet X nedělní mše; svátky někde na horách, kde lišky dávají dobrou noc X touha a povinnost křesťana jít ve sváteční dny na mši; s dětmi za sportem X do kostela; řešení zdravotních problémů jakýmkoliv způsobem X víra a zodpovědnost k ní; stejný X rozdílný příklad dětem atd. Nechci tě strašit, ale mně už dnes nestačí, to co mi kdysi stačilo. Já už s tím musím žít a bojovat, ale ty si ještě můžeš vybírat ;)
cinnamon 33903

Re: rozdíly a podobnosti

20.6.2008 4:14:37
Janny,
díky za úžasný text :-)R^
Cow :-) 67672

Re: Pozdrávek

19.6.2008 22:42:15
Ilko nejsem si jistá, jak starý momentálně Ondrášek je.
Ale zkus kouknout sem výživa dětí

Mléko jako takové nahradit jinou mléčnou porcí. Naše Esterka po samoodstavu mléko taky nepije ani z krabice a ani UM. Když má v mléku namočené cereální lupínky, tak to papá. Krupičky, nákypy a pudingy taky, jogurtíky a ostraváčky, jednu dobu milovala "lízátka" kidy boo.

Ostatní zdravím.
/nemám dočteno~g~/
Janny. 36125

Re: rozdíly a podobnosti

19.6.2008 22:15:32
a ještě mě napadá

v poslední době /nyní mi to připoměl ten text/ při meditacích o Tajemství mě právě opakovaně napadá....to ticho, v tichu lze slyšet Jeho hlas

ticho, skrytost, nekonečné konejšivé ticho které je nade vším a mimo vše

vím, škatulky nelze dělat a naše lidské opisy stejně asi nesedí.....

pod zavřenýma očima a v tichu Jej lze zaslechnout, v nelpění se k Němu dokážeme vztahovat....do Jeho lásky se lze zamilovat

že se Bůh stal zranitelným člověkem je neuvěřitelný paradox, když to začnu promejšlet víc do hloubky tak mě z toho mrazí.....

Král s korunou z trní......tichý Král,....Beránek mocnější nade vše......




Janny. 36125

Re: Pozdrávek

19.6.2008 21:48:05
Ilon, s mléčkem nyní nezbyde než počkat, a dočasně jej vysadit.
Ono totiž střevní stěna potřebuje dost času na úplně obnovení, přičemž enzym
štěpící mléčný cukr se obnovuje poměrně pozdě, takže ač dítko je dobré, mléko ještě netráví a je mu pak blbě.

Počkejte, deset, čtrnáct dnů .... dříve bych mléko ani jiné mléčné výrobky nedávala, to nevadí když bude mít krátkodobý výpadek.

;)
Janny. 36125

rozdíly a podobnosti

19.6.2008 21:44:35
z díla teologa Sh. Keshavjee:

»Se všemi našimi bratry a sestrami křesťany vyznáváme,
že Jediný Bůh je Otec,
který je nad každým a nade vším,
Syn, který je blízký každému a všemu,
a Duch svatý, který je v každém a ve všem.
Vyznáváme, že třikrát svatý Bůh je Tajemství nekonečnosti a blízkosti,
Společenství a Sdílení, Něžnosti a Spravedlnosti.

Spolu s našimi bratry a sestrami judaisty vyznáváme,
že Bůh je Stvořitel vesmíru, a že je Svatý.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že se Stvořitel stal tvorem,
a že Svatý se vtělil.

Spolu s našimi bratry a sestrami muslimy vyznáváme,
že Bůh je Všemohoucí, Dokonalý a Nesmrtelný.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že Všemohoucí přijal zranitelnost, Dokonalý nesl naše nedokonalosti
a Nesmrtelný skrze Ježíšovu smrt a vzkříšení přetvořil naši smrtelnost.

Spolu s našimi bratry a sestrami hinduisty vyznáváme,
že Bůh je nepopsatelná Jedinost.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že jeho Jedinost je mnohočetná,
a že mnohotvárný svět se v této Jedinosti nerozplývá.

Spolu s našimi bratry a sestrami buddhisty vyznáváme,
že Poslední skutečnost je nevyjádřitelná.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že Nevyjádřitelný se vyjádřil ne jako neosobní velké Prázdno,
ale jako Osobnost, která se úplně vydala.

Také se všemi východními náboženstvími vyznáváme,
že Bůh je Ticho a Vanutí dechu.
Spolu s judaismem a islámem vyznáváme,
že Bůh je Slovo.
A na rozdíl ode všech vyznáváme,
že Bůh je zároveň Ticho i Slovo i Dech:
Otec a Syn a Duch Svatý,
že Pramen ticha se stal Slovem,
Slovo se stalo tělem
a skrze Dech Slova se může každé tělo stát oživeným slovem
ke chvále Boha.

Spolu s našimi bratry a sestrami, lidmi dobré vůle,
kteří nevyznávají žádné náboženství, vyznáváme,
že práva muže a ženy jsou nezcizitelná.
A na rozdíl od nich vyznáváme,
že člověk je Božím obrazem.

Spolu s apoštolem Pavlem a všemi křesťany všech dob vyznáváme
božství, vtělení, smrt, vzkříšení a povýšení
Ježíše, Božího Syna, Mesiáše,
který přišel a znovu přijde.

Toto společné vyznání nám dává hlubokou radost.


zdroj : http://www.katolik.cz/otazky/ot.asp?ot=3609
/ šlo o dotaz n vztah křestanství a dalších nauk /

Janny. 36125

Re: hádanka:-)

19.6.2008 21:42:11
Babuš moc ráda tě vidím to je hezké.

Příteli bych to řekla -- no prostě normálně, na rovinu.
Prostě tak jak se věci mají --pokud tě má rád, bude tě mít rád prostě takovou jaká jsi.
Přetvářka, mlčení v těchto bazálních věcech zajisté nemá smysl.

Naopak, čím více otevřenosti, myslím, tím lépe.

I z mamky mám radost. Všichni jsme pozváni a to hledání je přece dobrodružství.
:-) Jestli to je vůle Boží, tak i ona zajisté nalezne to co hledá.

a dám sem ještě jeden text, je příjemný a i takový .... může být východiskem pro meditaci...je pěkně napsaný i přeložený .....lze se u něj soustředit na ten bod
" uvnitř".....v hloubce duše, kde můžeme dlít s Tvůrcem
Janny. 36125

Re: Ahoj

19.6.2008 21:38:01
Cow, když ono to hledání je poměrně...těžké, náročné,

tamto se podbízí, je hned za rohem. V novinách na nás mrkaj horoskopy, magie se prezentuje i dětem /někdy/ jako zábavná věc, vlastně taková legrácka.....na to narazíš.

Na to druhé narazíš možná hůře, navíc to vyžaduje osobní cestu, nenapodobitelnou, někdy dlouhou....pochyby.....tápání.

Přesto věřím že moc Evangelia je stále nade vším, že dobrá zvěst nebude zapomenuta a umlčena dnešní občasnou inklinací ke konzumu a ke snadným řešením.

A může to být i svědectvím o nás, možná právě my křestané někdy svědčíme nedostatečně, potichu. Možná bychom nemuseli, i u nás jsou jistě rezervy.
Mea culpa, především .

babuška, Adélka, Kačenka 21349

Re: Pozdrávek

19.6.2008 12:20:30
Děkuju za názory sestřičky :-)
Určitě bych to s ním chtěla probrat co nejdřív. Vpodstatě mi stačí, aby mi do toho nemluvil a neměl připomínky a tak. Když jsem se zmínila, že jsem uvažovala, když jsem jela k němu na víkend, že půjdu v neděli do kostela, hodně překvapeně koulel očima (nemohla jsem, jel pracovat s bratrem do jiného města na dopoledne a neměl kdo hlídat psa, aby nevyl)

Ili, tak kolaudace hotová, to je bezva, taky gratuluju :-)

Napadlo mě, že jestli budem na domku fotit, až tam pojedem, mohla bych vám vložit do deníčku fotky, abyste viděly jak to tam vypadá a že jsme to trošku vylepšili :-)

V sobotu jdu do práce (nestíhám) a pak jedem na oheň. Moc se těším, dlouho jsem nikde nebyla. Jen tak si někde sednout a sledovat jak ta příroda je úžasná a cítit se blíž...
cinnamon 33903

Re: Pozdrávek

18.6.2008 23:46:34
Ili, moc gratuluju k úspěšné kolaudaci, jste šikovní, že jste to tak zvládli R^. A mám radost, že se astma nepotvrdilo. Myslím na vás, ať vás alergie trápí co nejmíň...a soucítím.

Babuško, ahooooj, ráda tě vidím. Hm, asi bych taky příteli řekla co nejdřív, jak to ve skutečnosti je. Chápu ty pocity okolo :( , nicméně - čím déle bude mít jinou představu, tím víc si může pak připadat, žes mu něco schválně tajila. Někdy je pro nevěřícího těžké pochopit, že to skutečně myslíš vážně, i když o tom mluvíš....tak aspoň oba budete mít jasno, jak se k víře oba stavíte...a třeba mu to pomůže pochopit i některé věci praktického života, kterými se můžeš jako křesťanka lišit. Budu se přimlouvat za odvahu a moudrost....ať vám ten rozhovor pomůže.
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 33485  [Dalších 33305 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.