| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Věřící maminky

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 190] Názory 191200 z 33485  [Dalších 33285 >>]
Janny. 36125

o lásce...

17.6.2008 13:52:48
Jistě znáte všichni Kristova slova z evangelia podle Matouše 5,43-48:

Slyšeli jste, že bylo řečeno: `Milovati budeš bližního svého a nenávidět nepřítele svého.´ Já však pravím: Milujte své nepřátele a modlete se za ty, kdo vás pronásledují, abyste byli syny nebeského Otce; protože on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé.

Budete-li milovat ty, kdo milují vás, jaká vás čeká odměna? Což i celníci nečiní totéž? A jestliže zdravíte jenom své bratry, co činíte zvláštního? Což i pohané nečiní totéž? Buďte tedy dokonalí, jako je dokonalý váš nebeský Otec.


Tohle evangelium je velmi náročné. Často jsem přemýšlela nad tím, jak mohu skutečně milovat někoho, kdo mi ubližuje? A jak mám milovat někoho, kdo mě zklame? Jak mám milovat někoho, koho mám "plné zuby"? A pak mi došlo, že problém je v onom slově "milovat".
Co to vlastně znamená "milovat"? Jistě Ježíš nemyslí to, že budu svému nepříteli padat kolem krku. Dokonce to ode mě nečeká ani u těch, kteří mě jen obyčejně štvou.

Skutečná láska není jen věc citu. Je to rozhodnutí vůle.

Drazí moji, držte se, jedeme z kopce:

1. stupeň lásky k bližnímu: Svoje bližní na potkání nezabíjím.
Jistě mi řeknete, že to není žádná láska. Jenže jsou lidi, kteří zabíjí.
Každý z nás je schopen někoho zabít.
Už to, že jsme si vědomi toho, že podobný skutek je zavrženíhodný, dáváme najevo, že lidský život je něco, co musíme dopřát každému člověku. I nepříteli.
A to už je projev určitého druhu lásky.


2. stupeň lásky k bližnímu: Svoje bližní na potkání nemlátím.
Občas některé jednání našich bližních přímo volá po nějaké té dobře mířené ráně. Nápad, pokušení, ale nakonec to neuděláme. A to je projev lásky.


3. stupeň lásky k bližnímu: Na své bližní na potkání neřvu.
Tak to už je horší. Něco nebo spíš někdo nás může vytočit natolik, že náš hlas začne nabírat na síle. Přesto se nám třeba podaří, že to zvládneme, zachováme klid a nerozpoutáme zbytečnou hádku a vzájemné trumfování v urážkách. Pokud se naučíme na druhé nekřičet, neurážet je a chovat se naopak slušně, pak je to láska.


4. stupeň lásky k bližnímu: Svým bližním projevuji dobro. Nezáleží na tom, co ve svém srdci cítím, ale dokážu udělat něco dobrého nejen svým blízkým, ale i těm, kdo mi tolik blízcí nejsou. Prostě a jednoduše: snažím se jednat nesobecky, chovat se přívětivě a pomáhat druhým podle svých schopností a možností.


5. stupeň lásky k bližnímu: Své nepřátele dokážu skutečně milovat milosrdnou láskou.
Toto je hrdinský stupeň lásky. Odpouštět a nepočítat rány. Odplácet zlo dobrem. Nikdy nechtít pomstu. Cítit lítost nad tím, že náš bližní škodí své duši, protože nám působí zlo.

Tenhle stupeň začíná tím, když se učíme za své nepřátele modlit. Pán nám může dokonce dopřát, že našeho nepřítele časem promění v našeho přítele.


Takže, moji mílí, snažme se milovat své nepřátele, ale nezapomeňme také milovat své blízké. Ono občas není jisté, kdo je náš skutečný nepřítel. Nejvíce nás totiž zraňují ti, které nejvíce milujeme, protože od nich nejvíce očekáváme a proto býváme často zklamáni.

Odpustit zranění, které nám způsobil někdo, koho milujeme, nás stojí mnoho bolesti. A to je tajemství Kristova kříže.
~s~~s~
Janny. 36125

Re: Ahoj

17.6.2008 13:47:26
Ahoj, zdravím !!

Cow díky za chvály, jen více, jen více !! ~s~

Mumín naprostý souhlas, kéžby, bylo by to milé.

Prožívám požehnané klidné období, blíží se nám křtiny, žiju ve velké radosti.
Chvála Kristu. Nepřestávejme Mu děkovat.


Vše jde jinak dobře, moc se ne net nedostávám, nicméně nyní mě něco zaujalo tak se podělím, koneckonců......i sem se to hodí, co by ne....všude.....:-D

je to z takových pěkných stránek jedné řádové sestry, jsou přemýšlivé, přitom lidské a takové....insiprativní......
helepa 61804

Ahoj

16.6.2008 8:25:08
Ahoj, no tak vidím, že se obrázek nepěkně změnil :(
Víkend jsme si moc neužili, měla jsem nějakou rozmrzelou náladu, ach jo. A v neděli večer sotva začal fotbal nám klekla televize. Manžel hrozně prskal a šli jsme se dívat k našim. Ještě, že je to tak blízko. No a pak ten výsledek, tak to prskal znovu. Nevím, jestli budeme dávat televizi opravovat nebo budeme kupovat novou. Tuto jsme zdědili, má tak 13 let. Mně stačí, ale manžel by chtěl nějakou větší s plochou obrazovkou. Problém je v tom, že televize stojí "v nábytkové stěně" a tam není tolik místa, kolik by potřeboval. Přeskládávat obyvák se mi vůbec nechce...
helepa 61804

Ahoj

16.6.2008 8:24:07
Ahoj, no tak vidím, že se obrázek nepěkně změnil :(
Víkend jsme si moc neužili, měla jsem nějakou rozmrzelou náladu, ach jo. A v neděli večer sotva začal fotbal nám klekla televize. Manžel hrozně prskal a šli jsme se dívat k našim. Ještě, že je to tak blízko. No a pak ten výsledek, tak to prskal znovu. Nevím, jestli budeme dávat televizi opravovat nebo budeme kupovat novou. Tuto jsme zdědili, má tak 13 let. Mně stačí, ale manžel by chtěl nějakou větší s plochou obrazovkou. Problém je v tom, že televize stojí "v nábytkové stěně" a tam není tolik místa, kolik by potřeboval. Přeskládávat obyvák se mi vůbec nechce...
sona
  • 

další píseň

15.6.2008 20:19:21
Děkuji za píseň, moc mě povzbudila. Přidávám další, ačkoliv si úplně jistá slovy nejsem:

Voláme Tě, Spasiteli,
Ježíši přijď
do srdcí toužících
po slově Tvém,
po odpuštění.
Přijď v slávě své, Spasiteli.
Cow :-) 67672

Re: :-)

13.6.2008 22:06:47
tak je to tak, jak jsem psala, Světli.

http://worship.casd.cz/worship.html
Cow :-) 67672

Re: :-)

13.6.2008 21:32:44
Já tebe taky. Předpokládám v kině Luna, ještě to raději ověřím.
Začátek v 18hod.
Jestli se nic vážného nestane, tak my jedéém.
Světla75 64892

Re: :-)

13.6.2008 21:17:18
Weselko a kde pak bude???Prosím prosím podrobnosti.Moc tě zdravím~s~
Cow :-) 67672

Re: :-)

13.6.2008 15:46:43
Světli, zítra je Worship;)
Cow :-) 67672

Re: :-)

13.6.2008 14:53:18
Mám upečený perník, kdo si dá?
Jede někdo v neděli na Vsetín? Je tam koncert Hilsongu...
[<<Předchozích 190] Názory 191200 z 33485  [Dalších 33285 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.