| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Věřící maminky

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 250] Názory 251260 z 33485  [Dalších 33225 >>]
Haky + 2 větší děti 26428

Re: Re:Ahoj

2.6.2008 12:38:47
Nevím sice, jestli Majka nakukuje, ale jestli ano, tak posílám velké přání k dnešním narozeninám! Maru, hodně pokoje , lásky, trpělivosti ;-) a požehnání do celého tvého života!!!

Cow, ano...Radka...taky to vnímám trochu bolestně. Hlavně proto, že v kostele pravidelně potkávám její nejbližší příbuzné. Člověk by je tak rád objal, nějak jim vnitřně ulevil, ale bohužel to nejde.....;(( Tak na ně při té mši alespoň moc myslím a modlím se za ně.~s~

Světli, Numeri, diskuze vyžaduje nějaké "tahouny" - někoho - více lidí, kteří se o vzájemné vztahy "starají" - sdílí se sami se svým životem a zároveň naslouchají ostatním. Do takové atmosféry se pak lidé rádi vracejí a rádi se zapojí. Bez časové investice a investice srdce se asi těžko tato diskuze vrátí tam, kde byla.;)
Cow :-) 67672

Re: Re:Ahoj

1.6.2008 23:48:33
Ahojte,
doufám, že se máte všichni dobře...
Jestli tu nakukuje Majka...moje téměř spolužačka, tak zdravím....mávám...v R. jsem byla minulý týden.
Se spožděním jsem se dozvěděla smutnou zprávu o Radce /Maruščině sestře/, zaskočilo mě to. Ach jo.
Světla75 64892

Re: Re:Ahoj

1.6.2008 19:12:45
Jéje ,taky se mi stýská, né po loňském sněhu:-D,ale moc mi chybí tahle diskuze.Jste na tom některá podobě;((
Numeri 61041

Re: Re:Ahoj

31.5.2008 20:20:28
No koukám že to tu spustlo...kdeže ty loňský sněhy sou.... :-D~j~:-D
Ondoluma 4 61991

Re: Re:Ahoj

30.5.2008 23:15:54
Stázi zdravím !

To naši kluci musejí číst každý den. Paní uč. totiž chce mít každý den napsáno v notýsku četl a kolik stránek dokonce !!! No, hrůza, ale už jsem si nějak zvykla.~j~
Ondoluma 4 61991

Re: Re:Ahoj

30.5.2008 23:13:59
o
Stázi 2 64677

Re:Ahoj

23.5.2008 22:08:50
Ahoj,jdu vás sem pozdravit.
Naše holčička, co chodí do první třídy, bude muset taky takto číst,u nás po chvilkách.Napřeskáčku takhle čtou s kamarádkou.Je to fajn.
wer 81075

Re: Čtení

16.5.2008 15:22:31
Mám dceru ve třetí třídě, osvědčilo se nám čtení na přeskáčku,kousek čte ona kousek já (třeba každý tři věty) i když čtu já ona ten text sleduje,já její taky,je dyslektik tak abych věděla že čte to co je tam napsané,když taknle čteme před spaním nakonec dočtu já delší kus aby už mohla jenom poslouchat a odpočívat. Někdy si přečte kousek sama jenom pro sebe.
kveta19 72792

Re: Čtení

16.5.2008 9:51:58
já si ted vzpomela,ze me máma cetla nejakou desne napinavou knizku a pak v tom nejlepsim prestala.At si to doctu sama;),takze takhle me "donutila cist.
1.3Magráta13 36870

Re: Čtení

16.5.2008 9:16:25
Mapko, mám stejně starou dceru a je to u nás tak.
Povinné čtení bylo k ničemu, to jí akorát znechutilo. Takže začínala s opravdu pravidelným čtením vloni a četla výhradně komix Čtyřlístek. A já jí pořád četla před spaním. Občas se mi podařilo jí přesvědčit, aby kousek četla na střídačku se mnou.
Ale i paní učitelka říkala, že stačí opravdu 1/2-1 stránka před spaním, zejména u dětí, kterým dělá čtení potíže.
Dcera čte dobře, takže ta 1 stránka pro ní byla akorát.
Letos pořád ještě hltá Čtyřlístky ale už si začala i sama před spaním číst. Tak 20 minut, nevím, kolik toho přečte, ale řekla bych, že tak 1-3 stránky, podle velikosti a nálady. Vybírá si ale knížky které už zná a které jsme četli spolu. Klidně i dětská leporela, říkanky a krátké příběhy, Disneyovky. Na opravdické příběhy prostě ještě nemá, myslím, že není schopna u delšího příběhu sledovat souvislost.

I když minulý týden si půjčila v knihovně "Prázdniny v sedle". Což je knížka asi o 120 stránkách a už je někde na straně 90. To jí chytlo a vypadá to, že to bude úplně první "opravdovská" knížka, kterou celou sama přečte.
Takže vydrž, třeba se to zlepší. i když je možný, že prostě číst nebude ráda, nebo začne až později.
Ono je asi dost těžké vychytat, co to dítě bude bavit. Máme spoustu knih po mě, který já v dceřině věku hltala a jí prostě nebaví. Takže chodí do knihovny a hledá si to, co zajímá jí.

Jinak děkuju za biblické příběhy, to se bude hodit. A chtěla bych se dětí zastat, myslím, že s tím nečtením to není tak horké a hlavně přivést děti ke čtení dá dost práce a hlavní zásluhu na tom určitě mají rodiče. Když sami nečtou, nemůžou čekat, že z dítěte vyrostě čtenář.
Ale třeba naše malá knihovna je pořád plná dětí, takže určitě se čte dost.
[<<Předchozích 250] Názory 251260 z 33485  [Dalších 33225 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.