| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : listopad 2004

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 140] Názory 141150 z 31954  [Dalších 31804 >>]
Verísek+VELAMATO 23592

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 21:21:33
IKULO, já ji prostě ze stoje snažím nasměrovat od toho u čeho stojí jako trošku na bok, pak aby si jako dala ručku dolů a podřepla si a tou rukou s ejakoby podepřela a sesune se po ní tak jako bokem na zadeček, nevím, jak to popsat, prostě se pomalu sesune, nepadne na zadek jako balík...

KAJDO a OSTATNÍ, u nás je to podobný. Já nic nedělám, JEN mám na starosti malou, domácí práce vidět nejsou, podle manžela prý jen pořád uklízím, ale neví co. když jsme byli se známýma na dovolené a známá vyprávěla, jak jí manžel pomáhá uklízet- vysávat, vytírat prach atd...Tak můj manža řekl, že u nás se snad ani nějak nepráší, že tam prach nemáme!!!Mylslela jsme, že ho zabiju. No, nemáme, ale že ho obden dololedne vytírám, to už neví. No atd. Původně byla dohoda, že bude koupat výhradně on malou( ještě před porodem), tak samozřejmě je to teď tak 1x za 14 dní ato ještě, že ho musím vyloženě poprosit. Takže jediné, co jsem si prosadila je to, že manža žehlí- byť jen svoje věci, já si svoje aVerunky žehlím sama, ale vzhledem k jeho sportům a k jeho sklonům šlechtit s evíc než ženská, je to pořád hl. na něm. K tomu má ručníky, kapesníky a povlečení...Ale krom žehlení fakt nemusí dma ani lžičku po sobě umýt a neumyje( myčku nemáme). Ale prosadit si i to žehlení byl hrůza, neb má"úžasného" tatínka, který, když přišel na návštěvu a manža prohlásil, že dne musí žehlit, tak se málem zbláznil a měl kecy typu, jako kdo že je to vlastně na mateřský???Tak jsme mu vysvětlila, že mateřská neznamená dělat uklízečku a služku manželovi...No, ještě několikrát s eto z jeho strany opakovalo, např. formou, že neví, proč se mi nelíbí, že manžel neví, dke co doma máme, že od toho má snad doma mě, že já na to mám čas a nemusím myslet na nic důležitého jako on( ne jen na dítě a to 24hod. denně, zatímco manžel musí s tchánem krom práce myslet i na golf, tenis, fotbal, hokej, squash........................a to dá hodně zabrat mozkovým závitům). No a to jetšě nejvíc času ztratím vařením, neb manža denně chodí na oběd, takže denně vařím, někdy i 2x( večeře)...Jak říkám, fajn, když neuklízí, ale hl. ať mi nepřidělává práci a neodsuzuje, jak nechápe, co pořád dělám a jaktože nestíhám, když jenom...a když na mě vyrukuje s tím, že on má svou práci(ale už do toho nezařadí jeho sporty a zájmy) atd...
No a s hlídáním je to tak, že manžel hlídá rád, ale chvíli a to tak, že na plný úvazek, kdyby u toho měl něco udělat, tak s ezblázní. Takže když hlídá tak 1x za 3 týdny hoďku, tak je nadšenej, tu hoďku s ní vydrží blbnout a ona je hodná, že???A říká, jak je to vlastně super hlídat, že nechápe, na co si občas zastěžuju, že vůbec nezlobí...Hm, tak jsem mu už taky řekla že ji fakt jeden den dostane, že jí si budu jen tak někde brozdat po městě, po kámoškách, jen přijdu nakojit a on ať mi hezky u Verunky uvaří, poklidí, vyvenčí psa atd. a že přijdu jen na oběd a pak se uvidíme večer a popovídáme si, ale nevím, jetsli na to budu mít ty nervy...No, pardon za délku, ale téma se mě dotklo...
Jana + 4 16678

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 20:09:24
Gothic, my spíš nevíme, jak to udělat, aby Bětka na nějaké fotce jazyk venku neměla :-). Už jsme v rodině vyhlásili soutěž o první fotku bez jazyku, ale zatím nemáme vítěze :-). Někdy si myslíme, že je jako pes - má potní žlázy na jazyku. :-) Ba ne, vyplazuje ho, když je spokojená, nebo se soustředí a to má po taťkovi :-).
Gothic 22573

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 19:55:30
Ahojky.
Mate dnes dobru temu.
U nas je to podobne ako u Ikuly, tiez muz zil sam od 16 rokov a vsetko si robil sam a zrazu mam vsetko robit ja podla neho, pretoze on zaraba (akokeby pred tym nechodil do prace). Ale zas pomoze ale tiez mu zvecsa musim povedat. Mna najviac vie vytocit, ked cez vikend musim vzdy vstat rano ja, lebo on sa chce aspon cez vikend vyspat. Ale kedy sa vyspim ja? Vstavam x krat za noc, normalne cez den zaspavam, dnes som sa zobudila na to, ako maly vrieska vylezeny na odrazadle. A to som si len na chvilocku lahla. :-)
Moj muz zhruba tak na 1/2 vie, co to obnasa podla mna, ale hra frajera a v hadke vytahuje ako nic nerobim, lebo vie ze ma to vytoci :-) ale chodim na masaze, tak varuje maleho tak 2h celkom si to uziju a ja sa zregenerujem. odporucam!
Mame to doma podelene asi takto. Varenie-muz ma v praci obedy, ja si obcas spravim nejaku rychlovku. ked nestiham, tak mi po ceste kupi nejaky fast food. obcas vari muz, ale moc casto to nie je. obcas jedlo dostaneme od babiek.Malemu varim ja, kazdy 2 den, obcas ked je fakt kriza tak ma sklenicku.
Zehlenie-nezehlim nic, muz si raz za mesiac ozehli svoje 2 uniformove kosele. Muz nosi do prace obleky, ale ked sa kosele pekne zavesia este vlhke na vesiak, tak vyzeraju pouzitelne.
Periem dost casto, aj kazdy den, vesiam pradlo.
Upratujem vsetko, umyvam riad.
Muz chodi s malym von, ale nie kazdy den, nakupuje, kupe maleho
Vecer ja odstriekavam mlieko na kasu, on ju dorobi, pomixuje banan.
Uspavam a vstavam k malemu ja, obcas ho poprosim aby vstal on(ale to len ked uz mam chut maleho zabit) to uz vie ze je toho moc a vstane. nema problem ho prebalit, uspat. ked to tak citam tak to znie ako mi super pomaha, ale zas ma ine chyby, dost sa hadame kvoli jeho rodicom a to je u nas kamen urazu.
Kajda, Ladka mate to fakt dost narocne doma :-( co skusit nejaku dohodu? povedzme nech si vyberu, v com by mohli pomoct a trvat na tom. Ladka u nas je to s poriadkom to co u vas, ja furt upratujem a muz sa tvari akokeby tu bol neviem aky bordel. Ale viem ze mu vadi ked nie je kazdy den umyta podlaha, tak sa snazim ju umyvat, proste sa snazim veci co mu vadia nerobit, a on zase na oplatku sa snazi nerobit veci co vadia mne :-)
Jani-Betuska je rozkosna, ako to robite ze ma na kazdej fotke vyplazeny jazycek? :-)
Nasa mucnivka su asi afty, a problem je ze na Slovensku sme asi v stredoveku, lebo tu nic nemaju co mi Lenka s Matyskom poradila. Proste NIC. Tak som mu kupila aspon multivitaminy pre dojcata Cebion, mozno ma malo B vitaminu, ked nechce jest a robia sa mu afty. Zajtra idem k doktorke ale uz vidim ze ma odposle s genciankou, ktoru moc davat nechcem. :-( maly je vdaka tomu znacne upistany, takze spolu trpime :-((
Tiez je taky ako pisala Cacanda furt sa niekde uklada, vyzera strasne unaveny skoro cely den, ale spat nebude, uz spi asi definitivne len 2x denne zvacsa okolo hodinky.
Dufam ze som zase nevyplodila elaborat :-)
Amely 13045

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 17:39:41
Hm, dobré téma :-) U nás je to teď v pohodě, ale taky jsem si to před pár lety užila. Můj muž teda radši udělá jakékoliv domácá práce sám, bez řečí a líp než já (kromě žehlení prádla), ale hlídání dítka nechává raději na mě. Teda ne, že by nehlídal, občas to za mě na chvíli vezme, když potřebuju pryč, ale je z toho takový nesvůj. Neví si s ní moc rady. Takže většinou jen koupe a nebo si s ní hraje, když nemá prcek nějakou řvavou krizovku.To se volá máma. Jinak skvělá je tato definice domácích prací : ,,Domácí práce jsou takové práce, kterých si ostatní všimnou jen v případě, když nejsou hotové."
Bývalý manžel měl na ně podobný názor. Většinou to mají okoukané z domova od maminek.Takže holky ty svoje klučiny cepujte, ať ten přihlouplý názor, že domácnost je jen věcí manželek, konečně někdo vymýtí. Jejich ženy vám budou jednou vděčné, jako dnes já své tchýni :-)
Koupila jsem dneska konečně Danielce certifikované botičky z DPK. V ponožtičkách jí byla děsná zima v tomnhle počasí a měla nohy jak led. Tak super udělané botičky jsem ještě neviděla.Vnitřek je z jemnéhofroté, aby se nožička nepotila. Krásně formovaná klenba, zevnitři zvenku kůží obšitá patička, kvůli pevnosti.A celé jsou z neuvěřetelné měkoučké a jemné kůže. Jsou lehoučké, že je Danielka na nožce ani necítí.Velikost máme 19 - sloní nožka. Prodavačka nám je nejdříve měříla a pak i zkoušela, jestli sedí a nikde netísní. Všechno super až na jejich cenu - 630,- Kč. No a taky měli jen bleděmodro, tmavěmodré - klučičí. Ale to mi nějak nevadí.Tak teď se modlím, aby se růst nožky na chviličku pozastavil, abych nemusela za měsíc kupovat další :-(
Jana + 4 16678

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 17:31:57
Příspěvek do diskuze o tatíncích - u nás tatínek věší i prádlo :-)

Karolína +2 16165

Re: Re: Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 16:00:58
Ikulo - to je pravda, Rodina je dobrá.

Tak Mates teď usnul, takže mám chvíli čas.
Protože jsem tu musela vyluxovat, tak si manžel vzal Matesáka ven. Tak jsem to alespoň mohla udělat, malej se bojí luxu. A když už jsem byla v tom, umyla jsem si alespoň zevnitř okna v obýváku a dveře i z venku (máme je celý prosklený), tak teď mám dobrý pocit. Znáte to....
Ikula 27147

Re: Re: Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 15:27:30
Když už to tu dneska zahlcuju svými příspěvky, tak vám dám ještě jeden tip na hračku, která u nás boduje. Pokud tedy neobjevuju Ameriku.
Koupili jsme malé dětskou tamburinu a už od začátku z ní byla hotová. Nejdřív do ní jen bušila ručičkama, když ležela na zemi, teď už jí umá držet v jedné ruce a druhou do ní tleskat jako když dělá paci paci. Máme ji už skoro 2 měsíce a pořád se u ní umí zabavit třeba na hodinu
Ikula 27147

Re: Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 15:23:03
Ještěže je ta Rodina, že?

Karolína +2 16165

Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 15:03:03
Manžel, když je doma, tak si s malým taky hraje, to bych mu křivdila, ale dlouho mu to nevydrží, je z něj za chvíli vyřízenej. Mno znáte to, malej chce furt něco objevovat, furt někam leze, nebo se pro něco natahuje, a na to on nemá nervy. Ale já je mít musím, že jo?? :-( Mno nic, díky, že jsem si tady mohla ulevit.
Jana + 4 16678

Re: Re: Re: Re: Re: Středa

17.8.2005 15:00:24
Ikulo, určitě si nemyslím, že si stěžuješ, já chtěla jen pochválit toho svého :-). On je fakt super.
[<<Předchozích 140] Názory 141150 z 31954  [Dalších 31804 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.