| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : listopad 2004

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 31954  [Dalších 31874 >>]
Gothic 22573

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 15:14:32
Kate u nas je to asi aj o tom ze nemame 2 izbu kam by mohli odist. Je pravda ze ked som spala na chodbe a spal s tatkom, tak sa budil po 4h :-) teraz sa to neda, je tam teplo. ale uz spi sam a aj tak sa budi :-(
Mne by prsia asi praskli, minule nepil cez den asi 3-4h sme behali po obchodoch no to bolo daco!
Jani- Betuska je sikulka! Nevadi ked dieta nelozi, nie kazde lozi, ale malo by sa postavit same, ked sa postavi same a same chodi tak je to uplne v poriadku. Vravela mi to aj detska. V. sa tiez najprv sam postavil a az potom zacal lozit.
Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 11599

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 15:09:14
Ja nemam problem s "prsnim pretlakem" ani po 13 hodinove prestavce,ale je pravda,ze rano mam prsa F-G.Vecer DD,musim pres den vystridat podprsenku:).Ja mam tu vyhodu,ze pred detma jsem mela prsa hodne velky,tak ta kapacita mi na to vystaci:).
Ja vas holky,co v noci kojite vazne desne obdivuju.Ja bych to asi nezvladla...

Jinak takova zajimava otazka.Je tu nekdo kdo planuje deti od sebe jako ja? Jsou od sebe dva roky.Ja chci to treti,aby Natalce bylo neco mezi 2.5-3.5 az se narodi.
Jana + 4 16678

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 14:46:24
Když mně by se po nich stejně stýskalo a nevyspala bych se, já se znám :-).
Měli jsme dnes poobědovou idylku, užívala jsem si to a říkala, jak už nemáme mimčo, ale batole, i když se moc nebatolí :-). Nejprve se Bety usadila na zemi u tatínka a postupně vyhazovala věci z krabice - vyndala, prohlídla, zahodila, občas se pro to ještě natáhla znovu. To jí vydrželo snad čtvrt hodiny. Pak si sedla u mě a tatínek nám házel balonek, který Bety s mou asistencí chytala. Výskala u toho a už asi při třetím pokusu sama nastavovala na balon ručičky, aby ho chytla. No slaďoch. A nakonec s tátou tancovali oblíbenou mazurku :-).
*Kate 12933

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 14:41:58
No Štěpánka když má ňadro k dispozici, tak taky pije o100 6, proto mě to právě tak překvapilo.

jinak Jano, Gothic má pravdu s tím tvrdnutím - to za chvilku přejde, až se zase nabídka srovná s potávkou. Umíš si asi představit, jak to dneska ráno vypadalo po dvanáctihodinové přestávce u mě, Pamela Anderson.
Jana + 4 16678

Re: Re: Re: Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 12:51:35
U nás jako u Gothic - v noci pije jak blázen a víc používá mama :-).
Gothic 22573

Re: Re: Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 12:44:33
Kate u nas toto vobec nefunguje, Valerij potrebuje v noci pit, tatka moze vstat 100x a nosit ho, ukludnovat nezaberie, ani nechat revat nic. A ked dostane prso tak pije ako o zavod, viac ako cez den a okamzite spi dalej. Ale on toho moc cez den nezje. A za norm.okolnosti sa budi po 3h, kedy skutocne pije :-) Inak obcas zaberie (ked je kratsi interval) ho len pritulit a dat spad do postielky.
Takze si myslim ze univerzalny recept nefunguje :-( Kazdopadne gratulujem ze u vas to funguje a konecne si sa vyspala :-)
U nas tata, ani papa este nepadlo zato mama je non-stop :-)
*Kate 12933

Re: Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 12:26:27
hihi, to je sranda, jak každá vnímáme ten porod úplně jinak - tak jak jsi to Kajdo popsala, tak pro někoho by to naopak mohl být docela horor. Já jsem praštěná, po porodu jsem byla naprosto v pohodě, ze sálu po svých, sedět okamžitě atd atd, ale štvát mě některé věci začaly, až když se mi to rozleželo v hlavě (injekce oblbováku, rozhánění kontrakcí a pak naopak jejich vyvolávání oxytocinem). No v každém případě za 6 hodin bylo po všem a dítě naprosto v pohodě, o sourozenci pro Štěpánku zatím nechci ani slyšet spíš z "organizačních" důvodů.

Dneska v noci tedy bylo dítě pouze s tatínkem a výsledek je tento: budilo se taky docela často, ale NENÍ POTŘEBA HO KOJIT, vydrželo celých 12 hodin a ani pak se po mně bůhvíjak nesápalo. Jinými slovy, špatná zpráva pro všechny otce: kojení není v tomto věku argument, proč by měla v noci vstávat k dítěti jenom matka. Manžel je zatím naladěný na to, že bude pokračovat i nadále, tak jsem zvědavá.

Četla jsem teď v novinách dvě zajímavé věci:

1. nějaký doktor říkal, že roste počet salmonel a mimo jiné uvedl příklad osmiměsíčního dítěte, kterému rodiče dali vlašák z nádražního bufetu a ještě si pochvalovali, jak mu chutná.

2. děti do 7 let mají raději slovo TÁTA (resp. papa, jde o Francouze) než MÁMA.
Karolína +2 16165

Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 11:13:27
Ahoj holky,

dneska jsem vstávali AŽ V 7:10, což se už opravdu měsíc nestalo. Ale bylo to tím, že jsem měla zatažený žaluzie, svítil nám úplněk přímo do postele, takže v pokoji byla tma. Takže dneska je znovu zatáhnu. Doufám, že to bude lepší.

Jinak pokud jde o sourozence pro naše jedináčky - já měla porod úplně pohodový, zátka mi odešla ráno v 5:15, od 13h kontrakce po 5minutách, v 15:30 jsme dorazili do Motola a ve 20:55 byl Matýsek na světě. Celý moje těhu bylo ok, a porod taky. Už dva dny po porudu jsem říkala, že bych šla klidně rodit znova. I když na nafukovacím kruku jsem seděla ještě doma 10dní po porodu. Ale byl to skvělý zážitek (pro mě), takže my pro Matýska určitě sourozence plánujeme.
Gothic 22573

Re: Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 10:54:55
Jani-mne tiez obcas tvrdnu prsia a aj mam strasne mlieka, je to tym ze ho mas vela, ono sa to upravi, skus trocha odstriekat (len to co boli). U nas je to des lebo maly raz pije vela potom nepije no proste raz nemam skoro nic a potom to zase boli, tak mi to kolise, az hroza :-(
Dik za radu, neviem ci mi to uznaju, nemam asi ani blok a maly nam odkusol z toho polystyrenu co je pod tym navlekom :-))) Sme ho mussli odtrhavat ako to chcel hryzt, no proste mame doma bobrika :-)
Ja som tiez pri odchode z porodnice vravela na ich zelanie nech sa tam coskoro vratim ze v zivote nikdy. No a teraz uz to vidim inak, ale bez epiduralu uz do toho urcite nepojdem
Cacanda+Filip 11/04+Klára 3/08 19700

Re: Re: Re: IKEA

20.8.2005 10:48:07
Tak to vis, ze je Filda uzasnej :o))) Pro kazdou maminku je jeji detatko nejuzasnejsi... Nastesti je priroda mocna carodejka a takhle to zaridila. A taky zaridila, ze na ty neprijemny zazitky se brzo zapomina. Nastesti!!! Jinak bychom asi vymreli :o)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 31954  [Dalších 31874 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.