| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2005

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 46155  [Dalších 46125 >>]
ivaxx 44192

Re: Re: Gabro,

27.6.2006 22:26:35
...koukám, že jsme to sem vlepily skoro současně :o))...
ivaxx 44192

Re: Gabro,

27.6.2006 22:25:38
Koukám, že jste se pustily do vakcín. My máme také předepsanou (na září) Priorix, tak jste mě nahlodaly, že jsem si na síti našla leták a tam je psáno: ...
Očkovaní jedinci musí zůstat 30 minut po aplikaci vakcíny pod lékařským
dohledem. Pro případ rozvoje anafylaktického šoku musí být okamžitě
k dispozici odpovídající terapie.
...
viz http://www.lekarna.cz/p/leky-na-predpis/priorix-1x1dav-prasek-pro-inj-roztok/
.
Od Trivivacu se liší tím, že je pěstovaná na kuřecích embryích, kdežto Trivivac na psech. Jinak prý účiností stejné a horečky způsobuje Trivivac ve 20 až 30% (Hynek měl a měl i vyrážku a boule za ušima...) a Priorix v 10%. Jenže to jsou jen statistiky.

Suma sumárum - budu volat dokorce a na hygienu, protože Hynek je alergický na bílek a co já vím, zda Nelča není také. To snad raději horečky než šok.
Andy s klukama 22326

Priorix -kombin.vakcína proti spalničkám,příušnicím a zarděnkám

27.6.2006 22:24:30
ukázka z příbal.letáku:

Očkovaní jedinci musí zůstat 30 minut po aplikaci vakcíny pod lékařským
dohledem. Pro případ rozvoje anafylaktického šoku musí být okamžitě
k dispozici odpovídající terapie.
I když se viry spalniček a příušnic získávají reprodukcí v kulturách
kuřecích embryí, neobsahuje trivakcína Priorix vaječné proteiny
v množství, které by mohlo vyvolat vážné hypersenzitivní reakce. Očkování
jedinců alergických na vaječné proteiny je po zvážení možné v případě,
že se v anamnéze nevyskytují anafylaktické reakce.
Priorix se má podávat s opatrností u jedinců, v jejichž osobní nebo
rodinné anamnéze se vyskytují alergické reakce nebo křečové stavy.
V případě náchylnosti k febrilním křečím se mají před očkováním
preventivně podat léky snižující teplotu.
Priorix obsahuje malé množství neomycinu, proto musí být vakcína podávána
jedincům se známou přecitlivělostí na neomycin opatrně.
Andy s klukama 22326

Gabro,

27.6.2006 22:16:52
asi PRIORIX ??
ještě kouknu na vakcíny jestli si ten název pamatuju dobře.
Gabro 23787

Re: Re: Re: ahoj holky

27.6.2006 21:44:38
Andy, a jak se ta vakcína jmenuje? Třeba jsme měli jinou. Máme ji kombinovanou ještě s neštovicema...
Andy s klukama 22326

Re: Re: ahoj holky

27.6.2006 21:34:10
Gabro-mě o té vakcíně říkala dětská dr.
Pak jsem se koukla na internetu a na příbalový leták a opravdu to tam uvádějí.Tady v Brně to píchají v dět.nemocnici.
Dr. mi říkala,že když někdo uvádí,že tyto vakcíny jsou nejlepší,tak že to není vždycky pravda....
Na internetu v nějaké poradně jeden dr.uváděl,že ta klasická vakcína má lepší výsledky než ta šetrná,ale to je názor jednoho dr.
Spíš se řídím co uvádí v těch příbal.letácích-u té šetrné vakcíny mě to dost překvapilo.
Jinak Artík usnul až ted,má 37,8 v zadečku a ne ane usnout.Nakonec se zklidnil až v náručí,kde taky usnul.Myslím,že mu ty stoličky dávají pěkně zabrat!
A jelikož má zvýšenou teplotu,tak očkování asi odložíme.
belll/Vojta16.4+Honzík16.12. 13171

Re: Re: Re: Re: Re: ahoj holky

27.6.2006 21:05:59
Já pak asi půjdu zpátky k mercilonu dítě třetí nechci nepříbirala jsem z toho a dělali mi dobře bez zánětů
belll/Vojta16.4+Honzík16.12. 13171

Re: Re: Re: Re: ahoj holky

27.6.2006 21:00:36
Dašul koukni se na nějaké stránky kde je seznam ha na googlu toho bude dost a najdi si které mají nizkou dávku hormonu myslim že třeba Logest nebo Mirene mě pak ještě doporučoval Logest je sice pro začátečnice ale říkal že právě jsou šetrné.
Já bych ty Janien vysadila a zkusila jiné.Mercilon je opravdu tak když už nechceš další dítě já vlastně čekala pak dva roky .
Dašule + (Ondřej 5/05) 14796

Re: Re: Re: ahoj holky

27.6.2006 20:54:20
Gabro, ona se může ta HA brát pořád, bez pauzy, což pak mělo znamenat to, že nebudu nadále menstruovat.

Bell, no já právě krvácím nebo špiním už dva měsíce nonstop a s Mercilonem jsem žádné potíže při braní neměla,ale pak jsem se z ní dávala rok dohromady a museli jsme si tím na Ondřeje počkat:-(
Měla jsem stejný problém jako ty.

Tak já nevím, jakou mám zvolit HA.Tělísko nechci a nejraději bych nechtěla MS.

Holky, co ta náplast?? Máte s ní někdo dlouhodobější zkušenosti?
Vím jen o Gabče, že ji bere.
belll/Vojta16.4+Honzík16.12. 13171

Re: Re: ahoj holky

27.6.2006 20:46:40
Dašul já bralal Janien asi dva měsíce když jsem přestala ko jit a byla to katastrofa krvácela jsem jak jsem chtěla a měla jsem premanentně zánět. Než jsem otěhotněla s VOjtou brala jsem Mercilon byl dobrý ale vzal mi pak všechny ženské hormon y
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 46155  [Dalších 46125 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.