| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 140] Názory 141150 z 36710  [Dalších 36560 >>]
Donutka +3+// 77327

Re: šedý zákal

26.9.2008 12:47:45
Ahoj Péťo,
to je špatná zpráva, ale není to tak zlé, jak se zdá. Já mám dvoumístný počet dioptrií (krátkozrakost), šedý zákal s tím souvidí, manžel je dalekozraký a šilhá. Janu zatím pozoruju a chtěla bych jít na oční až jí budou 3 roky. Zatím se mi nezdá, že by šilhala. Největší problém je s tupozrakostí (projevuje se šilháním nebo natáčením hlavy = dítě kouká pouze jedním okem). Tu je potřeba léčit do 5 let a jít na oční hned, jak se něco nezdá. Daník zatím v pohodě. Takže tě chci jen uklidnit, že se s tím dá žít docela dobře. Jinak my jsme smíření s tím, že budeme mít nosaté a ušaté krtečky :-) Akorát čekáme, kdo bude krátkozraký a kdo dalekozraký.~j~
Mirka, Zuzka 04/08, Luky 01/00 73882

Re: ahojky

26.9.2008 9:24:49
Ahojky.
Zdravím všechny maminky.
Já mám věkový rozdíl mezi dětmi 8 let. Měla jsem docela obavy, jak to ten starší vezme a jestli nebude žárlit. Byl dlouho jedináček a byla to pro něj veliá změna. Musím říct, že to všecko zvládl na jedničku a Zuzanku přímo zbožňuje. Když jsem čekala Zuzku tak už mi bylo 37 let a mimo nějakých těhotenských nevolností a nabraných 25 kil bych ani nevěděla, že jsem těhotná. Tak maminky nebojte se rodit i když vám už není 25.:-)
Bára+Amálka 21.4.08 73495

ahojky

25.9.2008 23:30:29
Ahojky holky, jdu uplně mimo téma, jen vám musím napsat, že ode dneška se Amálka převaluje na bříško o sto šest, tak jsem měla dnes děsnou radost~:-D~:-D ale ted se furt překuluje na bříško, pak se sápe dopředu co to jde a za chvíli knučíííí a volá o pomoc ~:-D je to sranda.
Jinak my druhé dítě neplánujeme, v dohledné době vůbec, chtěli bychom až tak za pět klidně i za sedm let, mě je 24,manžel je o 7 let starší,ale o věk nejde, nějak jsme se na tom s manžou shodli a asi to tak i bude, tak papa maminky jdu chrupkat, Amálka naštěstí spí celou noc, když tu občas čtu, jak se nějací mimískové budí, tak jsem zvědavá až začnou lézt zuby, nebo budeme nemocní, bude to pro mě změna, v noci vstávat, když to neznám :o))) pa pa holky
Lilly+Helenka05,Hedvika08 32003

Re: dve deti

25.9.2008 22:35:53
Arzacheno,tak ja to mam s detma taky tak.Prvni v 31 letech,druhe v 33.Treti neplanujeme.Ne ze bych o tom neuvazovala,ale kazde tehotenstvi bylo rizikove a to druhe jeste horsi nez prvni ~Rv Nicmene mame taky maly byt a tri ditka bychom do podkrovniho pokojicku 2x4m asi nenacpali ~j~
Helenka je taky docela mamanek a divoch k tomu,ale Hedvicka je andilek hodnej,veselej,milej.Tak predpokladam,ze az se zacne batolit a budou si spolu hrat,Helenka se zklidni.
Graace 72462

šedý zákal

25.9.2008 21:33:01
Mám teď trochu depku kvůli svým očím. Jsem krátkozraká (4 dioptrie), trpím astigmatismem a teď mi navíc dr. objevila počínající šedý zákal. Mám děsný strach, aby tyhle oční problémy po mě nezdědil i Matýsek. Až půjdeme příští týden na půlroční prohlídku, tak se musím dr. zeptat, jak je to s dědičností očních vad a odkdy se vyšetřují dětem oči.
Graace 72462

...

25.9.2008 21:28:39
Ahojky!
Tý jo, skoro nestíhám dočítat a to sem chodím denně.:-)
Donutka +3+// 77327

Re: dve deti

25.9.2008 19:38:54
Ahoj Holky!
Však ono s těma dětma tak hrozný není. Já bych neměnila. Já si říkám, co jsem dělala, když jsme měli jen jedno :-) Oni si spolu začnou brzy hrát, už teď je vidět snaha. A Daník je pohodové miminko. Zase mi hodně pomáhá manžel. Kdyby byl pořád pryč, tak by to nešlo. Myslím, že ty maminky, co mají manžela pořád pryč, to mají mnohem těžší, ať mají jedno nebo dvě děti. Zatím jsme v pronájmu, staví nám firma barák, ale manžel něco dělá sám. Takhle jsem si to nepředstavovala, ale člověk míní ... :-) A jak to bude se třetím? To se uvidí. Každopádně mám dvouletý rodičák kvůli stavbě a jsem taky ročník 77 :-). Tak se mějte a pohodové a zdravé děti a k tomu bezva hlídací babičky!!!!
Arzachena + Max 08 + Mia 10 68215

dve deti

25.9.2008 18:51:11
Diky za uprimnost Donutko :-) No ja uz mam po 31 a kdybychom meli druhy do dvou let, tak se stejne narodi v mych 33. Jeste to sice neni tak hrozny, ale v 35 bych asi uz rodit nechtela. Max je hrozne hodny miminko, samozrejme jeste nevim, jestli bude nebo nebude "mamanek", ale babicka bydli na stejne ulici jako my, je to jeji prvni vnouce a je cerstve v duchodu, takze relativne mlada. Na malyho se jen trepe, ja se taky nebranim, aby byl u ni, takze idealni stav. Uz ted mam nahlaseny rodicak na dva roky, a pokud by to nevyslo a musela bych do prace, je babicka pripravena hlidat. Takze se druhyho nebojim. Slo by to i po roce, ale to nechci - jeste dodelavame dum, a do jednoho pokoje bychom se uz asi fakt vsichni nevesli. Ja bych to rada stopla na dvou detech. I kdyz ... Ja i manza jsme ze tri deti, takze nikdy nerikej nikdy, ze jo? Kdyby mi ale rekli, maminko - budou to dvojcata, tak to by me asi faaakt slehlo ~:-D~:-D~:-D
Jana+Lenka00+Julie 24.4.08 79751

Re: deti po dvou letech

25.9.2008 15:57:17
Donut to tě obdivuji. My jsme sice taky chtěli děti, blíž k sobě po třech letech, ale člověk míní a život mění. a jsme nakonec rádi, že se nám to vůbec povedlo. A třetí no já bych ještě eventuelně ráda, ale manžel už ne. Takže zůstaneme u dvou. A jsem ráda, že to tak dopadlo. A taky třetí bychom už asi nezvládly finančně. Vím že holkám budeme schopni dát co bude třeba, ale tři by byli už moc.
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: deti po dvou letech

25.9.2008 12:57:51
Ahoj tak to jsi dobrá že to zvládáš a chceš ještě třetí,Já mám holky po třech letech a je to někdy pěknej záhul,babičky poblíž mám v rozmezí 20km.jedna pohlídá ráda a druhou to ani nenapadne.Manžel dělá na 12h směny a mezi tím občas nějaký ten melouch tak jsem tu s holkama většinou sama.No ale nějak si začínám zvykat.Lepší už to nebude.
[<<Předchozích 140] Názory 141150 z 36710  [Dalších 36560 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.