| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 210] Názory 211220 z 36710  [Dalších 36490 >>]
Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

Re: ahoj do Brna

19.9.2008 15:26:47
My taky mame docela problem s kocarkem,jelikoz je uzky a nevim,jak se tam Krystof ve fusaku vejde.Jinak mame trojkombinaci,tak az se nauci poradne sedet,tak ho budu davat v kocarku do polosedu a uvidime.
ja uz bohuzel nekojim a stale mne to jeste mrzi,ale neda se nic delat.Snad az bude druhe miminko,tak se podari,jelikoz je to fakt supr,hlavne v noci.
My se uz ocime tak 3 tydny a mame z toho radost.Uz se tesim,az si sedne a dam ho do zidlicky.
Jinak davame zelen.prikrm na obed a na svacinku odpoledne ovoce a moc hezky papa.
Audrey77 6103

ahoj z Brna

19.9.2008 15:18:39
Ahoj holky,
vaši diskusi sleduju, protože mám taky dubňátko. Můžu se přidat? Jsme z Brna, mám pětiletého rozumbradu Kubu a holčičku Emu, která je úplně na konci dubna, teda 29.4.
Tak tedy naše shrnutí: pořád jen kojím, tentokrát úplně bez problémů (s Kubou jsem užila různých zánětů atd. atd.), hezky pravidelně, přes den cca po 3 hodinách, v noci kojím 1-2x. Emička je moc hodná a v noci krásně spinká, pravda, od prvního nočního kojení už se mnou (obě u toho totiž spíme...), koupat a spát chodí brzo, už tak 19:30, což je ale prima, protože pak stihneme v pohodě uložit staršího a v osm hodin u nás všechno spí (a já můžu občas s kamarádkou na pizzu:-))
Jinak míry a váhy: porodní byla 3150g a 48 cm, teď ve 4 měsících měla 5900 g a 59 cm.
Asi dva týdny se už otáčí na bříško, vpravo i vlevo, podle toho, co ji zaujme. A roste nám první zub.
Očkování máme za sebou jen jedno (myslím hexu). O prevenaru zatím neuvažujeme, uvidíme dle anamnézy spíš po 1.roce.

No, co dál? Příkrmy zatím neřešíme, ale židličku už jsme pořídili (Polly od Chicca) a taky už jsem v akci koupila golfáč (Inglesina Zippy - máme vyzkoušeno od syna), moc se na něj těším, Ema totiž hrozně zvědavá a venku nechce moc spávat, radši by se koukala. Od kdy plánujete překlopit děťátka do golfáčů?? Jinak my jezdíme Inglesinou Magnum, ale teď řeším problém, že je dost úzká a když tam dám fusak, tak se chudera nemůžu moc hýbat a to ji štve a vzteká se:-))

Tak se holky mějte pěkně a já zas napíšu:-)
Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

Prevenar

19.9.2008 15:15:14
Ahoj holky,tak dneska uz se ma Krystof lepe.Jeste nemuzeme venku,tak se snazim se s nim doma hrat,spinkat,odpocivat.
Jinak jsem cetla o ockovani,jak psala Petra.My uz mame hexa vakcinu za sebou a ja uvazuji o Prevenaru,ze ho dam naockovat prisi mesic,az mu bude 6 mesicu.Uz jsem se i tak nejak domluvila s dr.Co vy?
Donutka +3+// 77327

očkování

19.9.2008 14:15:41
Ahoj Peťo,
to je dobře, že už máte pro letošek splněno očkování. My máme teprve 1. dávku. (Odklad kvůli reakci na Tbc). Ale není všemu očkování konec. Ještě je čeká 4. dávka za půl roku (hexa) a od 15. měs. 1. dávka spalničky-zarděnky-příušnice a 2. dávka za půl roku. A pak je základnímu očkování konec. (Teď jsem s dcerou absolvovala poslední dávku). Mají toho tedy nad hlavu. A to ještě zvažuji očkování proti žloutence typu A, zatím u dcery. ach jo. hlavně, ať nic nechytnou!!!
Donutka +3+// 77327

Re: jídlo

19.9.2008 13:59:33
Ahoj Renďo a ostatní maminky!
Občas se dostanu se podívat na diskuzi a počíst si, co všechno už ti naši prckové umí. Taky se pochlubím s tím naším klukem dubňákem, (jmenuje se Daník).
Zatím pořád kojím a chtěla bych vydržet minimálně do konce 6. měsíce. Jak často kojím, to nevím, nějak to nepočítám. Držím Ti Renďo palce, ať vydržíte, ale kdyby bylo nejhůř, tak bych se poradila s doktorkou, myslím, že na příkrm už jsou dost staří. Mám ještě schovaný recept na polívku a nová doktorka, (jsme přestěhovaní), už mi hlásila, že se budem učit vařit polívku :-). Ale začíná se mrkví :-). Dobrý popis je na www.kojeni.net
Co se týče spaní, tak já mám spáče - přes den spí tak 1-2 hoďky dopoledne a 2-3 odpoledne a občas ještě navečer tak 30 min, nebo když vstává mezi 5-6, tak ještě jedno spaní ráno. (Obě děti obvykle vstávají mezi 6-7 a spát chodí 20-21. A když mám štěstí, tak oba spí po obědě :-)
Co se týče pohybu, tak se přetáčí, ale za levou rukou to ještě nedotočí, na pravou už válí sudy. Na břiše se točí na místě, zatím tak o 90 stupňů. Takže už se dostává mimo deku a řešíme problém - "to jsou moje knížky, moje hračky", protože se sápe po všem, co je v dosahu. (A brzo bude hůř...)
Přeju brzké uzdravení všem marodům. Nemoci jsou strašně nepříjemné a letos to začalo opravdu brzoRv
Krásný víkend.
Graace 72462

Re: jídlo

19.9.2008 11:34:31
Ahojky,

tak máme za sebou konečně i třetí hexavakcínu a se základním očkováním máme pokoj.

Co se přikrmování kojených dětí týče, tak s tím nemám žádné zkušenosti, neb jsme od začátku na lahvi. Malému jsem zvyšovala dávky vždycky, když začaly hysterické záchvaty pláče například už hodinu a půl po flašce. /Když je vše v pořádku, tak vydrží 3-4 hoďky./ Tak jsem zvýšila o 30 ml polovinu denních dávek. No a když jsme se dostali k tomu, že denně vypil už 900 ml Nutrilonu a pořád měl hlad, tak jsme začali s nemléčnýma příkrmama. A od té doby pije mlíčka zase o dost méně.

Tady je taková rada z netu, kdy se mají zavádět nemléčné příkrmy:

Nemléčné příkrmy nezačínejte podávat později než na konci 6. měsíce (v této době zjistíte, že je dítě hladové i po 8–10 kojeních nebo po vypití 900–1000 ml mléka).
Renča, Erča04/08 a Verča02/10 86959

Re: jídlo

18.9.2008 22:21:20
jojo,růstové spuntiky jsme měli, tak uvidíme jaký bude zítřek,když bude s tatínkem, jestli třeba nebude hodnější a nebo třeba ráno najdeme zub;), děkujeme za rady a zítra uvidíme. papa
Arzachena + Max 08 + Mia 10 68215

Re: jídlo

18.9.2008 22:11:58
Ahoj Renco, Maxik se narodil 3.4. a taky porad plne kojim. Snazim se to vydrzet aspon do konce toho 6.mesice. Ted v 6.mesici by mel zase projit rustovy spurtik, nemuze to byt u male ono? Zalezi, jestli jsi spurty zaznamenala v 3. a v 6. tydnu a v 3.mesici, jestli muzes porovnat. Radim vydrz! :-) Spinka ti podobne jako Max. My jdeme spat v 8, vzbudime se cca kolem 2, pak kolem 6 a pak si jeste tak hodku schrupne. Pak je vzhuru asi hodinu a usne jeste na hodinku. A pres den tak max. pul hodky, vyjimkou je kocarek, tam vydrzi i dyl - tohle chladnejsi pocasi mu vyhovuje mnohem vic nez ty vedra. Uz se tesim na prikrmy, ale rikam si, dokud mlicko mam, tak budu kojit...
Jinak my uspesne chodime na plavani kojencu, vypada to, ze se to malymu libi ! R^ Jen mam taky strach z tech prechodu do zimy, aby neonemocnel. Zatim je zaplatpanbuh zdravej, snazim se ho dost otuzovat, spi v dost chladne mistnosti a zatim dobry. Taky se hrozim z nemocnyho miminka...
Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

Re: jídlo

18.9.2008 21:55:14
My jdeme spat taky kolem pul 8 a vstavame kolem pul 2,pak v 5 a pak treba uz nezabere.Na obed spi tak 2 hodky a pres den jeste tak 2X po 30 minutach.Zadna slava taky.Dej vedet zitra.Pa zatim.
Renča, Erča04/08 a Verča02/10 86959

Re: jídlo

18.9.2008 21:48:57
usínáme v půl osmé, pijeme v 1, ve 4 a vstáváme mezi 6-7. a přes den spí tak po 15-30minutách a to tak 2-3 za den, takže nic moc. No uvidíme, jaká zítra bude, manžel má zítra volno a o víkendu je doma, tak třeba když u ní pořád nebudu tak taková přísavka nebude. Dám pak vědět,jestli jsme dali papat a nebo ne.
[<<Předchozích 210] Názory 211220 z 36710  [Dalších 36490 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.