| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 250] Názory 251260 z 36710  [Dalších 36450 >>]
Graace 72462

ovocný příkrm

14.9.2008 21:37:04
Ahoj,
tak my dneska dali ovocný příkrm - nadvakrát Máťa snědl tu malou hruškovou přesnídávku. Chutnala mu a dokonce ani nezvracel. Měla jsem strach, že bude, když vždycky po ovocných šťávách blinkal jako ďas, ale bylo to v pohodě. :-)
Jen to pití pořád nechce a nechce. ;((
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: Ublinkávání

14.9.2008 18:32:21
Ahojky,starší dcera mi začala ublinkávat asi ve 4 měs,když se začala více pohybovat,a přestalo to nějak samo okolo 8 měs,když se začala stavět a nerajtovala po břiše.Eliška zatím neublinkává,ale když je na bříšku tak hodně odkrkává.
Jinak u nás nic nového,zeleninka nám pořád nějak nechutná,dneska měla u babičky na svačinu rozmačkaný banán naředěný troškou čaje a snědla.vše bylo to asi tak přes půlku banánu.
Taky vyžaduje malá hodně pozornosti,když jí zmizím z dohledu tak se hned hlásí.Vyřešila jsem to ,že jsem si dala do kuchyňě hrací deku a je tam Eli se mnou,a to je spokojená.:-D~k~~k~~k~
popice+2kluci (08,10) 80415

Re: Ublinkávání

14.9.2008 9:29:04
Zdravím všechny maminky, Filípek si taky ublinkává. Někdy hned, když ho nechávám odříhnout, jindy i třeba těsně před dalším kojením, když ho přebaluji a on mi utíká na bříško. Třeba včera, kdy jsem byla u našich, měla jsem ho skoro pořád na dece, tak se pořád točil na bříško, takže ublinkával často. Je to jak kdy. Někdy delší dobu nic, jindy zase často. Ale já to beru, že to tak prostě je, když sebou tak šije.
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re:

14.9.2008 7:43:25
Zavedení pevné stravy chápu jako zeleninové nebo maso-zeleninové příkrmy, ovoce. Když dám malé kaši, tak si většinou neodblinkne. Po kojení vždy ublinkává. Na bříšku taky. Na bříšku je ale nerada, tak je většinou na zádech
Graace 72462

Re:

13.9.2008 22:07:45
Ahojky!

blinkání, kakání: No já teda nevím, co přesně znamená zavedení pevné stravy, ale doufám, že až začně Mates jednou lézt, že už tak blinkat nebude, protože jinak to bude doma na odstřel. Když jsme přešli na Nutrilon AR, tak "mega šavlování" přestalo, ale většinou, když je na bříšku, tak blinká. Má vždy pod sebou rybníček ze slin a blinkání, což není nic moc. Jinak nevím, jak jsou na tom vaše mimča s kaděním, ale my po zavedení masozeleninových příkrmů máme zase občas i "blátíčko" místo bobíků, které začaly s Nutrilonem AR.

přetáčení: Dneska se Mates prvně přetočil ze zad na bříško. Já na to čekám jako blázen už snad 3 týdny, kdy se prvně dostal na bok a jen se obouvám a odcházím nakoupit, tak na mě manžel volá, ať se rychle vrátím! Mám z toho velkou radost, ovšem udělal to jen jednou. Ostatně jako všechno ostatní - když se mu něco nového povede, tak to pak pár dní nezopakuje. Jakoby věděl, že na to tolik čekám s nažhavenou kamerou...

Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: ahoj

13.9.2008 20:33:58
Vítání občánků - měli jsme v červenci u nás v zámecké kapli. Malá dostala dětský příbor a já karafiát.
Křtiny - měla v 6 týdnech taky tady ve Slavkově. Byla jsem ráda, že to budeme mít brzo za sebou.
Blinkání - neustále ublinkává, odříhává, klidně i hodinu po kojení. Doktorka říkala, že je to normální a že se to zlepší se zavedením pevné stravy.
Bříško - na bříšku moc nechce být. Neřeším to.
Otáčení - začala se trochu otáčet na bok.
Jana+Lenka00+Julie 24.4.08 79751

Re: kolik nemléčných příkrmů denně

13.9.2008 20:27:55
Ahojda holky,
tak u nás je to stále stejné Julie jakmile vidí lžičku řve jako tur. Ale jak jí dám flašku tak je vše vpohodě. Tak jsem jí dala chvilku klid od lžičky a dávám jí příkrm ve flašce.

Jinak dávám jí v poledne zeleninku a jednou až dvakrát týdně odpoledne přesnídávku. Ale postupně to budu zvyšovat. Tak u nás je rušno.
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: kolik nemléčných příkrmů denně

13.9.2008 20:09:43
Ahoj, zase se ozývám po několika dnech. Jak se vede? My cellkem v pohodě. Stále kojím. Někdy dávám na noc kaši. Přes den spává 3 - 4x. Ve středu jdeme na 2 očkování
Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

Re: kolik nemléčných příkrmů denně

13.9.2008 12:00:36
Ahoj Petul,my kdyz jsme byli ted v poradne,tak dr rekla,ze muzeme na svacinku davat uz jablicko,banan,merunku,samozrejmne vsechno mix.Ja jsem ti to asi zapomnela rict.Jak se jinak mas?Promin,ze jsem vcera neodepsala na skype.Martina
Graace 72462

kolik nemléčných příkrmů denně

13.9.2008 10:31:34
Ahoj maminy, co nekojíte!
Zajímá mě, kolik nemléčných příkrmů během dne svým dětem nabízíte. Určitě se sejdou různé odpovědi už jen podle toho, že některé děti jsou narozené na začátku měsíce (jako můj Matěj) a některé na konci... Dávám synovi k obědku masozeleninový příkrm (malou skleničku + 60 mlíčka, neb bez mlíčka řve jako tur třeba i půl hodiny vkuse) a večer má kaši, ale ta je stejně obilno-mléčná. Mamka mi pořád předhazuje, že už bych mu na sváči mohla začít dávat ovocné přesnídávky nebo banán. K doktorce jdeme až začátkem října, tak se nejdřív poptám tady, jak to máme s příkrmama vy.
[<<Předchozích 250] Názory 251260 z 36710  [Dalších 36450 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.